Panele dotykowe kontra standardowe włączniki

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Panele dotykowe kontra standardowe włączniki

autor: Redakcja » 26 sie 2011, 12:27

Czy warto zastąpić tradycyjne włączniki inteligentnymi panelami dotykowymi? Ilu z nas leżąc na kanapie marzy... Przeczytaj temat >>
Redakcja

Przemysław Kalicki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 437
Rejestracja: 26 sty 2011, 11:13
Panele dotykowe kontra standardowe włączniki

autor: Przemysław Kalicki » 26 sie 2011, 12:27

jak skomplikowany jest montaż tego systemu ?
czy można wymienić panele w istniejącej juz instalacji ?

abi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2011, 12:48

autor: abi » 30 sie 2011, 13:10

Panele SpeedKey można instalować na standardowej instalacji, nie wymagają montażu dodatkowych urządzeń. W każdej chwili można wymienić panele na inne...

Aksa
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:20
Re: Panele dotykowe kontra standardowe włączniki

autor: Aksa » 11 mar 2013, 14:27

według mnie [więcej informacji na stronie firmy Ospel] to świetne rozwiązanie, bardzo wygodne no i bezgłośne :)

Andrzej Okoń
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2015, 12:50

autor: Andrzej Okoń » 11 paź 2015, 21:26

Zamiast cudacznych paneli dotykowych, różnych pstyczków i wyłączniczków ja polecam wyłączniki ale wyłączniki automatyczne do światła. Np takie jak na eledo.pl. Wyłączniki same zapalają i gaszą światło ale w odróżnieniu od czujników ruchu nie ma tu konieczności ciągłego ruszania się aby nam światło nie zgasło.
Andrzej Okoń

jojoro
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 08 paź 2014, 14:28
Lokalizacja: Polska

autor: jojoro » 12 paź 2015, 6:08

Andrzej Okoń pisze:Zamiast cudacznych paneli dotykowych, różnych pstyczków i wyłączniczków ja polecam wyłączniki ale wyłączniki automatyczne do światła. Np takie jak na eledo.pl. Wyłączniki same zapalają i gaszą światło ale w odróżnieniu od czujników ruchu nie ma tu konieczności ciągłego ruszania się aby nam światło nie zgasło.


A jak to działa jeśli mamy w domu psy/koty? Czy system reaguje na wilczarza irlandzkiego (wys. 90cm) i będzie mi wszędzie migał światłami jak pies biega po domu?

Co jeśli chcę oglądać film z projektora przy wyłączonym świetle? Można wygodnie wyłączać i włączać oświetlenie bez trybu automat?

Ja system się spisuje gdy mamy w domu licznych gości (np 15 osób z dziećmi). I jak to dzieci potrafią jednocześnie po 2-3 wybiegać/wbiegać do pomieszczeń. Zlicza to prawidłowo?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 paź 2015, 8:31

Andrzej Okoń pisze:Zamiast cudacznych paneli dotykowych, różnych pstyczków i wyłączniczków ja polecam wyłączniki ale wyłączniki automatyczne do światła. Np takie jak na eledo.pl. Wyłączniki same zapalają i gaszą światło ale w odróżnieniu od czujników ruchu nie ma tu konieczności ciągłego ruszania się aby nam światło nie zgasło.
Czy może Pan podać pobór takiego wyłącznika?

igor_wwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 lip 2015, 19:54
Re: Panele dotykowe kontra standardowe włączniki

autor: igor_wwa » 27 paź 2015, 13:30

ja sam myślę o czymś takim jak multiłącznik teeraz do domu, widziałem takie cudo z ospela, można podłączyć sobie kilka instalacji z domu w jedno - światło, rolety, czujniki,. ciekawa opcja, taka bardzo nowoczesna :P ma ktoś to w domu? albo wie jak wygląda instalacja?

Albi16
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:55
Re: Panele dotykowe kontra standardowe włączniki

autor: Albi16 » 19 sie 2016, 8:17

Podobały nam się dotykowe, ale jak policzyłem koszt na cały dom, to mnie z nóg ścięło. Wyszłoby ok. 6 tysięcy, no to przesada. A potem się naczytałem na różnych forach, że dotykowe włączniki są bardzo awaryjne, zawieszają się jak komputer, chyba bym rozstroju nerwowego dostał. Potem podobały nam się szklane, ale inaczej sobie je wyobrażałem. Na żywo okazał się żółty plastik, pleksa - wyglądało to okropnie, a cena porównywalna do dotykowych. I tak zeszliśmy do zwykłych włączniki. Dziś jest taki wybór, że naprawdę można poszaleć. Wybraliśmy takie cieniutkie, białe, design bardzo nowoczesny. I taka dla Was podpowiedź. Te same włączniki oglądaliśmy w sklepie stacjonarnym i internetowym. W naszym przypadku koszt na internecie był o 2 tysiące niższy niż w stacjonarnym, więc nieźle zdzierają:)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

Gotowe projekty domów