Szyba w kuchni

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

lilkamaj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2014, 14:38
Szyba w kuchni

autor: lilkamaj » 08 lut 2014, 15:22

Witam wszystkich serdecznie!
Mamy z mężem problem. We wrześniu zamówiliśmy w zgierskiej firmie stanglas szybę do kuchni. Od początku były zgrzyty bo z racji tego że szyba biała widać każdego paproch między szybą o grafiką. A jest ich trochę. Może nie są widoczne ale mnie szlag trafia, bo jak się płaci za coś 1200 zł to chyba mam prawo wymagać, żeby było idealnie. Poza tym jest krzywa szyba pod okapem. Specjalnie zamawialiśmy szybę z pomiarem i szafki wisiały jak było to robione. Na dole szyby przy kuchence jest parch, nie wiem odkleiła się folia czy co. Na drugiej ścianie bąbel, jakby folia nie była doklejona. Dziurka na grafice na filiżance to kolejny babol. Szyba jest zamocowana więc nie wezmę jej na plecy i nie zaniosę żeby reklamować. Czekamy już tyle miesięcy aż ktoś się łaskawie pofatyguje i to zobaczy.
No i kwiatek na koniec: szyba dziś pękła. Gotowałam zupę, garnek stał na palniku od ściany ale był zmiejszony płomień do minimum i jestem na 1000% pewna, że garnek nie dotykał szyby. Rozmowa telefoniczna panem z firmy wyprowadziła mnie zupełnie z równowagi bo chyba przez telefon widział, że płomień dotykał szyby! Udało mi się wymóc na nim, że najdalej do środy dojedzie. I teraz moja prośba do Was o pomoc: potrzebuję argumentów, faktów, bo czuję, że czeka mnie długa walka. Czy Waszym zdaniem mogę domagać się naprawy = wymiany? Może ktoś z Was ma taką szybę i podpowie jak to się sprawuje. Może to rzeczywiście nasz wina, że pękło. Ale facet jak był na pomiarach nie wspomniał, że odległośc płyty ma znaczenie a zaznaczam, że płyta już była zamontowana.

Przemek
Re: Szyba w kuchni

autor: Przemek » 08 lut 2014, 19:12

jezeli masz zastrzeżenia do wykonanej pracy oczywiscie masz prawo domagac sie usuniecia usterki

KTH
Re: Szyba w kuchni

autor: KTH » 09 lut 2014, 10:09

Szkło termicznie wzmocnione (TVG) - Dożywotnia gwarancja na zwiększoną na naprężenia
wynikające z różnicy temperatur na powierzchni szyby określa PN-EN 1863

Szkło poddane kontroli na obecność siarczku niklawego Heat Soak Test - Dożywotnia gwarancja na zwiększoną odporność mechaniczną szkieł wystawionych na działanie wysokiej temperatury PN-EN 14179* ( jeszcze w fazie projektu normy)

napisz jakie masz szkło coś poradzimy ;-)

****
Pęknięcie szkła
Szkło jako przechłodzony płyn należy do ciał kruchych, które podlegają pewnemu naprężeniu własnemu. Nie można ich niezauważalnie plastycznie zniekształcić (jak np. stal), natomiast przy przekroczeniu granicy elastyczności natychmiast pękają. Naprężenia własne szkła float charakteryzują się dużą równomiernością i znikomą wartością wstępną. Jeżeli przy przetwarzaniu w szkle występowałyby naprężenia, to nie mogłoby być ono krojone i obrabiane mechanicznie. Pęknięcie szkła jest zatem spowodowane wyłącznie zewnętrznymi, mechanicznymi lub termicznymi wpływami. - i tu co jest pogrubione musisz udowodnić ( od tego są eksperci i biegli)

DOTYCZĄCE INSTALACJI, MONTAŻU I KONSERWACJI

1. Zabezpieczenie krawędzi szkła przed wilgocią ramy montażowe powinny być tak skonstruowane, aby zapewniały stałą wentylację krawędzi szkła i uniemożliwiały gromadzenie się wilgoci lub wody.
2. Zabezpieczenie krawędzi szyb przed bezpośrednim promieniowaniem UV dotyczy szyb zespolonych uszczelnionych poliuretanem lub polisulfidem oraz krawędzi szyb wielowarstwowych. Krawędzie tych produktów powinny być na stałe zabudowane w ramie.
3. Zabezpieczenie przed działaniem czynników chemicznych zastosowane materiały montażowe (np. silikony, podkładki, uszczelki, itp.) powinny być neutralne wobec szkła, folii PVB oraz uszczelniaczy szyb zespolonych. Odbiorca powinien uzyskać zapewnienie dostawcy tych materiałów o ich neutralności względem komponentów występujących w produktach ( ............. ) Informacje techniczne nt. Używanych przez (.................. ) komponentów są dostępne w siedzibie firmy.
4. Zabezpieczenie przed czynnikami mechanicznymi konstrukcja, w której będą montowane produkty ( ..............) zaleca montaż szyb w konstrukcjach posiadających aprobatę techniczną.
5. Konstrukcja i rodzaj szkła powinny być odpowiednio dobrane do warunków panujących w miejscu
instalacji.
6. Szprosy i inne elementy dekoracyjne mogą zaburzać własności szyby zespolonej, za co (............)
nie ponosi odpowiedzialności.
7. Montaż kapilar oraz innych urządzeń w konstrukcji szyby zespolonej wyklucza gwarancję na szczelność szyby. Montaż tych urządzeń wykonywany jest na wyłączną odpowiedzialność zamawiającego i wymaga pisemnego uzgodnienia.
8. Magazynowanie szkła wszystkie produkty powinny być magazynowane w suchych, wentylowanych pomieszczeniach. W przypadku magazynowania na placu budowy należy skutecznie chronić produkty przed działaniem czynników atmosferycznych (zwłaszcza słońca lub wilgoci) oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Produkty na stojaku powinny być oddzielone przekładkami, aby zapobiec zjawisku wyługowania powierzchni szkła w przypadku zawilgocenia. Ponadto szkło ułożone i zabezpieczone na stojaku wystawione na działanie słońca (lub innego źródła promieniowania cieplnego) może pękać na skutek akumulacji ciepła i rozszerzania się szkła.
9. Czyszczenie szkła wykonywać miękkimi, nieostrymi materiałami, aby zapobiec uszkodzeniu powierzchni szkła. Stosować ogólnie dostępne środki czystości przeznaczone do szkła. Szczegóły zostały opisane w załączniku nr 5 Ogólna instrukcja czyszczenia powierzchni szkła. W przypadku niektórych produktów mogą obowiązywać dodatkowe ograniczenia lub wskazania.

KTH
Re: Szyba w kuchni

autor: KTH » 09 lut 2014, 10:21

i jeszcze jedno istnieje taka jednostka badawcza która nazywa się ISCMOiB zawsze możesz się do nich zwrócić o ekpsertyzę - co oznacza skrót: Instytut Szkła Ceramiki Materiałów Ogniotrwałych i Budowlanych, w Warszawie na ul. Postępu 9

będą odpierać zarzuty jeśli oddasz szkło do badania ??? zawsze jakiś argument jest po Twojej stronie
więc już jesteś o krok przed nimi ( tym twoim dostawcom)

magicb12
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 11 sie 2016, 8:57
Re: Szyba w kuchni

autor: magicb12 » 16 sie 2016, 17:28

Szklane blaty, lady i półki wymienione przez Świat Szkła http://www.swiatszkla.com.pl/, dobra, rzetelna, ekipa. Jeśli ktoś remontuje mieszkanie i podobają wam się szklane elementy w domu, to ta firma wszystkim się zajmie

sofia90
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2016, 13:49
Re: Szyba w kuchni

autor: sofia90 » 18 sie 2016, 14:00

I jak tam się sytuacja rozwiązała?

HaDwao
Aktywny
Aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:54
Re: Szyba w kuchni

autor: HaDwao » 05 wrz 2016, 12:44

Szkło w kuchni warto dodatkowo zabezpieczyć specjalną nanopowłoką aby nie rysowało się oraz było odporne na zabrudzenia, to potem bardzo dużo ułatwieni ew kwestii pielęgnacji i utrzymania czystości.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości

Gotowe projekty domów