łazienka i płytki = problem ?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

KTH
łazienka i płytki = problem ?

autor: KTH » 23 kwie 2015, 8:46

pojechałem na całego zabezpieczyłem jak się okazało byle g... płytki ceramiczne, w pewnym sklepie internetowym Pan wcisnął mojej żonie impregnat do zabezpieczeń płytek ... podobno super hiper nowoczesny ... pic na wodę fotomontaż !

woda miała spływać i spływa ale kurcze jakiś biały nalot na płytkach jest i nie wiem czym dziada wytrawić usunąć czy skuć płytki i położyć nowe

dobrze że kabiny i szkła nie ruszyła ta moja kobita bo radia maryja bym nie miał co rano ;-)

jak usunąć takie nacieki ?

Pan Nano
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2015, 19:30
Lokalizacja: Gdańsk
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: Pan Nano » 23 kwie 2015, 9:10

Cześć.


Wiesz co metod usuwania jest wiele najprostrza ? musiałbyś użyć 30% roztworu tlenku ceru i usunąc poprzednią powłokę ( stosuj to tylko do szkła i ceramiki, nie używaj do lakieru bo porysujesz lakier ) i przeanalizować rynek impregnatów. Możesz odnaleźć expertów na forum chłopaki z h2o oni Ci doradzą jak dokonać takiego zabezpieczenia płytek i jakich produktów użyć.
link do chłopaków z h2o
vf/140/0/produkty-hydrofobowe-nowy-wymiar-pokrywania-powierzchni
pacman

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: Interno » 23 kwie 2015, 9:42

Dzisiaj jest wiele dziwnych preparatów trzeba uważać.
A jakaś chemia rusza tę powłokę ?. Zwykle większość preparatów oleistych zmywa aceton.
Kiedyś użyłem jakieś świństwo silikonowe za 50 zł i musiałem użyć drogiego zmywacza do silikonu za 300 zł.
Od tego czasu robię próby wraz z usuwaniem.

KTH
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: KTH » 23 kwie 2015, 10:08

kur... wica mnie już bierze, doczytałem na opakowaniu że to silikony, ja piedr ... teraz weź to zmyj
kolego nano ale tlenek ceru jest w proszku chyba ... to ten czerwony proszek ?

o hydroizolacjach wiem wszystko a dałem się tak podejść ... sam na siebie się wkurzyłem
człowiek jak widać całe życie się uczyć musi

zobaczymy co to te H20 Nanotechnology ... jak mi spierdzieli płytki to mi wymienią i tyle ;-)
narazie biorę się za usuwanie tego badziewia z płytek

dzięki za wszelki po rady i przed rady ;-)

Pan Nano
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2015, 19:30
Lokalizacja: Gdańsk
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: Pan Nano » 23 kwie 2015, 10:10

Pan Nano pisze:Cześć.


Wiesz co metod usuwania jest wiele najprościej ? musiałbyś użyć 30% roztworu tlenku ceru i usunąc poprzednią powłokę ( stosuj to tylko do szkła i ceramiki, nie używaj do lakieru bo porysujesz lakier ) i przeanalizować rynek impregnatów. Możesz odnaleźć expertów na forum chłopaki z h2o oni Ci doradzą jak dokonać takiego zabezpieczenia płytek i jakich produktów użyć.
link do chłopaków z h2o
vf/140/0/produkty-hydrofobowe-nowy-wymiar-pokrywania-powierzchni
pacman

Pan Nano
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2015, 19:30
Lokalizacja: Gdańsk
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: Pan Nano » 23 kwie 2015, 10:23

Ok tylko pamiętaj aby nie przesadzić z szorowaniem tym tlenkiem ceru bo uszkodzisz szkliwienie płytki, powłokę bardzo łatwo usunąć okreżnymi ruchami rozcierasz roztwór tlenku ceru, sprawedź co jakiś czas czy pozbyłeś się już efektu hydrofobowości z powierzchni. Jak kropla jest płaska gdy postawisz ją na powierzchni to znaczy że już nie ma hydrofobowości i możesz zmyć dokładnie powierzchnie wodą i zabezpieczyć na nowo.

Kolor tlenku ceru masz od jasno kremowego po taki ceglany kolor dokładnie tak jak pisałeś.
Tlenek ceru bez problemu usunął powłokę z szyby samochodowej więc powinien się sprawdzić.

Zastanów się zanim kupisz bo możesz trafić na produkty które nie są do końca bezpieczne dla zdrowia, wspomniałeś o silikonach, wg najnowszych badań są obawy że produkty na silikonach przyczyniają się niepłodności i bardzo dużej toksyczności irakotwórczości

Ale... masz produkty oparte na krzemie jak wiesz krzem jest naczęściej występującym pierwiastkiem w otoczeniu człowieka więc nie jest szkodliwy... gdzieś tu na forum widziałem specjalistów od tej tematyki to pewnie Ci powiedzą więcej czekaj zaraz Ci podeślę linka do nich...

vf/140/0/produkty-hydrofobowe-nowy-wymiar-pokrywania-powierzchni

Pogadaj z nimi znają się na rzeczy więc na pewno Ci pomogą.
pacman

Awatar użytkownika
HadwaoNet
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2016, 17:50
Lokalizacja: Wołomin
Kontaktowanie:
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: HadwaoNet » 22 lut 2016, 18:23

Zmieniliśmy nazwę firmy na HadwaoNet .
Już od marca nowa odsłona sklepu www z drugą generacją powłok hydrofobowych
( Hybryda Krzemu i Srebra)
Niższe ceny i szerszy asortyment. Zapraszamy do naszego sklepu http://hadwao.net

GlazuraStrzelin
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 18 lis 2011, 21:48
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: GlazuraStrzelin » 05 kwie 2016, 7:17

Tego typu powłoka hydrofobowa faktycznie może w praktyce zdać egzamin,a kolejna sprawa iż żaden preparat nie sprawi tego,że woda zacznie szybciej spływać z płytek,to po prostu fikcja. O płytki w łazience należy dbać oraz systematycznie je czyścić.
Zapraszamy do naszego sklepu

Foresta
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2016, 18:49
Kontaktowanie:
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: Foresta » 06 kwie 2016, 20:08

Położenie glazury w łazience + impregnat na płytki? Dobrze zrozumiałem? Szkliwo glazury nie wystarczy?

GrupaPSC
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 26 sie 2015, 6:06
Kontaktowanie:
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: GrupaPSC » 07 sie 2016, 6:38

GlazuraStrzelin pisze:Tego typu powłoka hydrofobowa faktycznie może w praktyce zdać egzamin,a kolejna sprawa iż żaden preparat nie sprawi tego,że woda zacznie szybciej spływać z płytek,to po prostu fikcja. O płytki w łazience należy dbać oraz systematycznie je czyścić.


No niestety są Państwo w błędzie. Są na rynku profesjonalne środki czystości, które modyfikują strukturę powierzchni spowinowaconych np. nanokrzem i szkło/lutsro/ceramika. Nawet po jednym przemyciu takim środkiem uzyskuje się tzf. efekt lotosu i woda po takich powierzchniach spływa zdecydowanie szybciej.
Technolog Grupa PSC

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: MarekP1974 » 07 sie 2016, 11:24

Impregnat do płytek ceramicznych. Kolejny genialny produkt fachowców od merketingu. To tak jak by do mleka dodawać biały barwnik, żeby zawsze było białe.

lipko
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2016, 9:18
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: lipko » 08 sie 2016, 9:46

MarekP1974 pisze:Impregnat do płytek ceramicznych. Kolejny genialny produkt fachowców od merketingu. To tak jak by do mleka dodawać biały barwnik, żeby zawsze było białe.

:lol: dokładnie! lepiej bym tego nie ujął.

Lahma-SPA_Vision
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 28 paź 2015, 13:38
Kontaktowanie:
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: Lahma-SPA_Vision » 08 sie 2016, 12:44

W rzeczy samej do mleka dodaje się barwnik, jeśli produkuje się z niego twarożek...

HaDwao
Aktywny
Aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:54
Re: łazienka i płytki = problem ?

autor: HaDwao » 16 sie 2016, 8:16

Opisywana przez nas powłoka hydrofobowa powinna zdecydowanie pomóc i załatwić sprawę jeżeli chodzi o utrzymanie płytek w należytej czystości. Zresztą wszystkie szczegóły znajdziecie na HaDwao.net warto zerknąć.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów