Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: Redakcja » 19 lip 2016, 9:01

Wybór konstrukcji dachu należy do projektanta. Inwestor wybiera kształt dachu i rodzaj pokrycia. Jaki dach, jaka konstrukcja dachu? >>
Redakcja

wybicki
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lip 2016, 8:56
Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: wybicki » 19 lip 2016, 9:01

Jestem właśnie po skończonej budowie domu i to co wszystkim mogę polecić to więźbę drewnianą z wiązarów prefabrykowanych. Duża wygoda, czas montażu (firma uwinęła się w 1 dzień, co jest dla mnie naprawdę zadziwiające) i niższy koszt od rozwiązań tradycyjnych. Długo nie mogliśmy się zdecydować, ale trafiliśmy na firmę WPW Invest (jak kogoś interesuje: http://wpwinvest.pl) i w sumie nie żałujemy.

DawidSmolorz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2016, 14:09
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: DawidSmolorz » 25 lip 2016, 14:12

Jeśli budujemy sami i samemu wybieramy materiał jak i konstrukcję, to warto się trochę rozeznać w temacie, polecam artykuł http://home7.pl/jak-wybrac-dobry-dach/

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: seba676 » 14 sie 2016, 10:11

Zależy jakie pokrycie wybierzemy. Ja rozstaw krokwi robiłem pod dachówkę. Teraz szczególnie się to opłaca bo do 31 sierpnia trwa promocja od Braas gdzie są nawet takie dachówki jak Rubin 13V czy nagradzany Topas.

magicb12
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 11 sie 2016, 8:57
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: magicb12 » 27 wrz 2016, 14:14

Z ręką na sercu polecam firmę Dekermar http://dekermar.pl/
Indywidualnie podchodzą do każdego zlecenia i przede wszystkim sumiennie i szczegółowo wykonują swoją pracę. Pracownikom tej firmy nie trzeba patrzeć na ręce, zawsze wszystko wykonują idealnie. Polecam

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: karokier » 27 wrz 2016, 21:56

Najtaniej wyjdzie robienie krokwi pod duże dachówki ceramiczne. Teraz standardem jest 9 dachówek w metrze kwadratowym (tak ma Koramic Alegra 9), więc łaty nie muszą być tak gęsto jak kiedyś np. pod karpiówkę - wychodzi więc trochę taniej za robociznę. Tym bardziej, że teraz nie trzeba też robić pełnego deskowania pod dachówki, tylko wystarczy membrana.

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: animka » 03 paź 2016, 9:59

możecie podpowiedzieć jak nazywają się takie dachy w stylu góralskim, wiejskim - z takim charakterystycznym wygięciem? potrzebuję zamówić więźbę w http://tartakjasienica.pl/oferta/wiazary/ i muszę im jakoś wyjaśnić czego dokładnie potrzebuję.

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: krystof » 22 wrz 2017, 20:54

Ja mam poddasze użytkowe i krokwie co 20 cm. Dachówki mam dość duże (Koramic Alegra, 9 szt. w metrze kwadratowym). Podobno przy tej dachówce można jeszcze rzadziej kłaść krokwie, bo jest w miarę lekka.

Al Don
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2020, 23:19
Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: Al Don » 07 maja 2021, 10:08

My z żoną od początku, jeszcze przed samym projektem, wiedzieliśmy, jak chcemy, żeby wyglądał nasz dach. Miał być to prosty, dwuspadowy dach bezokapowy. A więc tzw. typ "stodoła" ;) No i taki też sobie zaprojektowaliśmy i teraz mamy. A na pokrycie wybraliśmy sobie piękne panele dachowe od Regamet, w ciemnym, grafitowym kolorze. Jako całość, już po paru latach, prezentuje się to pięknie :)

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: Kayac » 13 maja 2021, 13:31

My zdecydowaliśmy się na blachodachówkę. Wymaga delikatiejszej więźby niż tradycyjna dachówka. I tym samym sporo zaoszczędziliśmy. Może i cena pokrycia dachowego jest podobna, ale oszczędza sie na więźbie.

Mamy blachodachówkę firmy Plannja. Ma dobre parametry.

DariuszP77
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2021, 18:42
Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: DariuszP77 » 24 mar 2022, 17:40

U mnie na dachu ceramika z Robena, model Piemont i pełne deskowanie, trochę drożej, ale trwały efekt, wysoka jakość i elegancja patrzenia na piątą elewację! Efekt gwarantowany, polecam z własnego doświadczenia :-)

Anna04
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 28 lis 2017, 6:55
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: Anna04 » 06 kwie 2022, 10:22

Jeśli szukacie firmy, która zajmie się kompleksowo zaprojektowaniem i wykonaniem dachu to polecam firmę Binder Projekt z Włocławka. Można poprosić o darmową wycenę konstrukcji dachu. Firma wykonuje różnego typu dachy, w tym te z fabrykatów łączonych na płytki kolczaste. Mają doświadczonych projektantów, nowoczesne programy komputerowe, świetne ekipy montujące dachy.

patkakarmel85
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2019, 13:56
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: patkakarmel85 » 17 maja 2022, 11:51

Ja początkowo brałam pod uwagę wyłącznie dachówki ceramiczne. Po rozmowie z siostrą, która miała uprzednie doświadczenia z tym związane, doszłam do wniosku, że przyjrzę się jeszcze tematowi blachodachówek. Poszliśmy do firmy Regamet, która stacjonuje przeważnie w świętokrzyskim. Nawet nie wiedziałam, że ostateczny wybór padnie właśnie na te drugie. Okazało się, że ich jakość wcale nie odbiega od konwencjonalnych dachówek - zwłaszcza, jeśli wybierzesz jakość PRO. Efekt końcowy? Łatwiejszy, szybszy i tańszy montaż i lepszy efekt estetyczny. Jakość ekstra, bo ten dach ma już też kilka lat. Naprawdę polecam!!! :)

czarrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2020, 21:33
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: czarrek » 17 cze 2022, 12:51

Dla mnie oczywistym wyborem był dach 2 spadowy z uwagi na niewielką powierzchnię domu.

michalpoplawski95
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2022, 21:15
Re: Jaki dach, jaka konstrukcja dachu?

autor: michalpoplawski95 » 28 cze 2022, 22:05

Mam tradycyjną blachodachówkę z Regamet na dachu dwuspadowym. Zdecydowaliśmy się na nią, ponieważ po oszacowaniu kosztów w stosunku do jakości, to było dla nas najlepsze, a co najważniejsze – najsprawniejsze rozwiązanie. Jakość nas pozytywnie zaskoczyła. A i w kwestii więźby mieliśmy też pewnego rodzaju dowolność, bo nie jest to tak rygorystyczne, jak w przypadku dachówek. Reasumując? Polecam.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów