Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

solido
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2015, 18:55
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

autor: solido » 23 cze 2015, 20:02

Witam,

macie może pomysł jak usunąć fabryczną folię do tymczasowego zabezpieczenia parapetów granitowych. Jaki środek polecacie lub metodę na usunięcie folii, która pod wpływem promieni słonecznych niemal wtopiła się w powierzchnię, a usuwanie po malutkich kawałeczkach prowadzi do depresji :roll: .Nie chcę też uszkodzić powierzchni parapetów stosując metody mechaniczne.

Może ktoś już ma to za sobą i podzieli się wiedzą

Saber
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 07 lip 2014, 13:09
Re: Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

autor: Saber » 02 lis 2015, 10:50

Odpowiedź jest prosta - jak parapet to tylko marmurowy. Jest trwalszy, nie będzie się rozłaził z wiekiem, pięknie wygląda. Drewniany zaraz skruszeje i trzeba go będzie wymienić. Jeśli ktoś szuka porządnej firmy, to polecam firmę Prodmar ;)

Saber
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 07 lip 2014, 13:09
Re: Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

autor: Saber » 02 lis 2015, 10:50

Odpowiedź jest prosta - jak parapet to tylko marmurowy. Jest trwalszy, nie będzie się rozłaził z wiekiem, pięknie wygląda. Drewniany zaraz skruszeje i trzeba go będzie wymienić. Jeśli ktoś szuka porządnej firmy, to polecam firmę Prodmar ;)

Tobiasz72
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 kwie 2016, 7:18
Re: Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

autor: Tobiasz72 » 08 kwie 2016, 13:57

W którymś ze sklepów budowlanych widziałem taki rozpuszczalnik do folii, który usuwa satre folie, czy klej. Poszukaj czegoś takiego w Internecie, pewnie ułatwi sprawę.

dekoes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 95
Rejestracja: 02 lut 2016, 17:56
Kontaktowanie:
Re: Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

autor: dekoes » 10 kwie 2016, 17:35

Oj bo to po zamontowaniu parapetu i skończeniu prac elewacyjnych folie od razu się zdejmuje. Później jak świeci na nie słońce to tak właśnie wygląda ich ściąganie. Nie wiem czy jest jakiś środek który może pomóc, ja przynajmniej o takim nie słyszałem.

oporowpro
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2016, 6:34
Re: Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

autor: oporowpro » 12 sie 2016, 7:01

Zapytaj najlepiej specjalisty.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Czym usunąć folię z parapetów granitowych ?

autor: Baks » 20 paź 2022, 12:24

Produkty typu tar & glue, polecam te z firmy Karcher, które są w koncentracie. Możesz to spróbować przy pomocy parownicy nagrzać powierzchnię foli, która powinna się zacząć samoczynnie odspajać od powierzchni.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów