Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

alter2000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, 16:49
Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: alter2000 » 10 sie 2016, 20:32

Co myślicie o nowych modelach Termeta? Z początku brałem pod uwagę tylko zagraniczne marki, ale w sumie dlaczego nie spróbować czegoś lokalnego? Tym bardziej, że w razie kłopotów podobno ich serwis jest prosty i stosunkowo tani.
Potrzebuję piec dwufunkcyjny. Dom będzie miał ok.148m2, zamieszkiwany przez dwie osoby. Myślę o ECOCONDENS GOLD lub ECOCONDENS CRYSTAL II 20kW. W sumie sądząc z opisu to jest w obu to samo. Imponująca jest ich modulacja mocy od 11%. Wydaje się, że powinny być oszczędne i zużywać tyle energii ile akurat potrzeba. Chwalą się nowymi palnikami BlueJet - ktoś wie co to za cudo?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 11 sie 2016, 7:04

Nie bardzo wiadomo, do czego to ma służyć. Nie nadaje się gaz do współczesnego budownictwa.
- nie załatwia komfortu termicznego i wilgotnościowego cały rok. (jak tym odprowadzić nadmiar ciepła z domu? Jak tym odprowadzić wilgoć latem?
- droga instalacja i wysokie opłaty.
-brak możliwości podłączenia pod OZE (odnawialne źródła energii) a za 3.5 roku wchodzi standard zeroenergetyczny.
-dyskomfort posiadania gazu w domu
MOŻE PAN CHOĆ JEDNĄ ZALETĘ WYMIENIĆ ??
HVAC - najtańszy komfort.

alter2000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, 16:49
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: alter2000 » 11 sie 2016, 16:59

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Nie bardzo wiadomo, do czego to ma służyć. Nie nadaje się gaz do współczesnego budownictwa.
- nie załatwia komfortu termicznego i wilgotnościowego cały rok. (jak tym odprowadzić nadmiar ciepła z domu? Jak tym odprowadzić wilgoć latem?
- droga instalacja i wysokie opłaty.
-brak możliwości podłączenia pod OZE (odnawialne źródła energii) a za 3.5 roku wchodzi standard zeroenergetyczny.
-dyskomfort posiadania gazu w domu
MOŻE PAN CHOĆ JEDNĄ ZALETĘ WYMIENIĆ ??


Panie Tomaszu. Ja wiem, że jest Pan zwolennikiem pomp ciepła, ale mam przykre doświadczenia z tymi urządzeniami wsród znajomych (psucie się tuż po okresie gwarancyjnym) a to piekielnie drogie sprzęty, więc stawiam na ogrzewanie gazowe. Jeśli zepsuje się piec i będzie wymagał wymiany to wydam 4 tys. zł. a nie 20 tys. więcej. Nowoczesne piece gazowe mają szeroką modulację mocy. Wspomniane przeze mnie Termety pracują już od 2kW. Dziękuję za naprowadzenie w temacie rekuperacji, ale tutaj zostaje przy decyzji instalowania pieca dwufunkcyjnego.
Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami właścicieli nowych Termetów. Cenę mają bardzo dobrą, opisy techniczne również, więc pytanie jak spisują się w praktyce.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 sie 2016, 6:18

Panie Tomaszu. Ja wiem, że jest Pan zwolennikiem pomp ciepła, ale mam przykre doświadczenia z tymi urządzeniami wsród znajomych (psucie się tuż po okresie gwarancyjnym) a to piekielnie drogie sprzęty, więc stawiam na ogrzewanie gazowe. Jeśli zepsuje się piec i będzie wymagał wymiany to wydam 4 tys. zł. a nie 20 tys. więcej.
Pompa ciepła na dom 120m2 kosztuje 4000-5000zł na 200m2 7000-8000 (brutto 23% a najdroższą jaką sprzedałem to 18000zł na dom 1000m2.
Nowoczesne piece gazowe mają szeroką modulację mocy. Wspomniane przeze mnie Termety pracują już od 2kW. Dziękuję za naprowadzenie w temacie rekuperacji, ale tutaj zostaje przy decyzji instalowania pieca dwufunkcyjnego.
Nie ma nowoczesnych kotłów, bo ogrzewanie hydrauliczne nie nadaje się do współczesnego budownictwa !! Kocioł gazowy nie nadaje się do współczesnego budownictwa bo
- nie chłodzi!!! Co jest koniecznością. Kiedyś domy nie były izolowane od gruntu, a miały ściany i dach obłożone z zewnątrz styropianem. Ciepło z domu było odprowadzane przez ściany do fundamentu i gruntu. Zimą był bardzo drogo, ale latem szło wytrzymać. W domach izolowanych, straty ciepła do gruntu są tak małe, że chłodzenie jest konieczne.
-Nie da się podłączyć do OZE, za 3.5 roku wchodzi standard zeroenergetyczny.
-Zużywa minimum 3 razy więcej kWh niż normalne ogrzewanie.
Nie ma znaczenia modylacja od 2 kW( w domu 150m2 potrzeba, 1 -1,5 kW. WAŻNY JEST KOSZT UZYSKANIA TYCH 2kW. Dane kotła są podawane do pełnego odbioru, Najlepsze kotły gdy pracują na 1/2 zużycie spada o 1/4... niże jest jeszcze gorzej.
Przy normalnym ogrzewaniu bezpośrednim, nawet stare domy zużywają na ogrzanie do 30kWh/m2 a przy wymysłach gazowych nowe domy zużywają 90kWh/m2.

To wszystko sprawia, że kotłownie można sprzedać tylko komuś kogo się oszuka.
HVAC - najtańszy komfort.

oporowpro
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2016, 6:34
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: oporowpro » 12 sie 2016, 6:46

Podabają Mi się.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 sie 2016, 8:15

oporowpro pisze:Podabają Mi się.

To faktycznie jest argument za.
pewien bardzo bogaty jegomość w jednej z części Bonda na ścianie rezydencji założył powiesił sobie dzieło rosyjskiego hydraulika.
Z gustami nie dyskutuję i nie mam nic przeciwko temu, by taki kocioł wisiał u Pana zamiast obrazu, czy stał w miejscu rzeźby.
Załączniki
instalacja.jpg
instalacja 1.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: xander119 » 12 sie 2016, 9:02

[...] brzęczkowski ale ty dowcipny jesteś. Ty tak zawsze czy tylko po lekach przeciwhistaminowych zmieszanych z antydepresantami?
Tak piarodlisz o tym standardzie zeroenergetycznym, twierdzisz że będzie zakaz ogrzewania nieodnawialnymi źródłami energii. Ty się w ogóle słyszysz? Czytasz czasem to co piszesz? To że jakaś zaebana w dupę psia jego mać unia sobie wymyśliła że teraz wszyscy będą żyć jak hipisi w przyczepach oklejonych zewsząd styropianem nie oznacza że będzie wprowadzony jakikolwiek zakaz. Otóż żadnego zakazu nie będzie po 2021 roku. Po prostu będzie szał cipy z dopłatami do NOWYCH domów z systemem energooszczędnym, tak jak teraz ma to miejsce z solarami. Nikt ci nie zabroni palenia w piecu! Tak samo jak nie może ci nikt zabronić palenia głupa.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 sie 2016, 11:32

Termety pracują już od 2kW
Na FV za gaz można przeczytać, że m3 to 11kWh

Czyli 2 kWh to niecałe 0.2m3 . Stary dom traci przez przegrody do 30kWh/m2, ( wszystko powyżej to straty instalacji. ) Czyli przedwojenny dom 120m2 powinien zużyć 3600 kWh a sezon grzewczy trawa 4000h Czyli tak jakby non stop grzało 900W.
Ponieważ kocioł mniej nie potrafi, to 4000h x 0,2m3 wychodzi 800m3 na ogrzewanie w sezonie.
Do tego, dochodzą stałe opłaty... Prądem, by zrobić tak drogo, trzeba kompletnie się na instalacjach nie wyznawać.
A poza tym, zawsze mamy świadomość http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/wars ... sob/sjnyje
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: xander119 » 12 sie 2016, 12:00

Mamy świadomość że więcej domów i mieszkań zjarało się w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej niż wybuchu gazu.

alter2000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, 16:49
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: alter2000 » 12 sie 2016, 14:32

A wracając do Termetów - ktoś ma, zna, używa?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 sie 2016, 15:02

alter2000 pisze:A wracając do Termetów - ktoś ma, zna, używa?

To Pan napisze, że je sprzedaje.
HVAC - najtańszy komfort.

alter2000
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, 16:49
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: alter2000 » 12 sie 2016, 15:11

Panie Tomaszu, jak to mówią kazdy swoją miarą:-) Zapewniam, że nie reklamuję Termeta i w ogóle nie mam nic z branżą budowlaną wspólnego, poza tym, że wkrótce będę budował dom. Po prostu chcę wybrać dobry piec i zainteresowałem się polskim producentem. Jak już pisałem stało się to przy okazji Thessli, bo wcześniej myślałem, że w Polsce nie produkuje się niczego sensownego w zakresie ogrzewania i wentylacji. Termet budzi kontrowersje, bo część osób pisze, że to kompletny badziew a część, że jest bardzo niedoceniany i OK. Opisy na stronie firmy wyglądają świetnie, ale użytkowników nowych Termetów nie spotkałem na forum, więc próbuję ich pociągnąć za język, bo zakładam, że ktoś te piece jednak kupił i zna. Dlatego taki temat i dlatego chcę do niego wrócić, bo są już na pewno wątki o rywalizacji między PC a ogrzewaniem gazowym, ale w zaczętym przeze mnie temacie akurat nie o to chodzi. Proszę nie szukać drugiego dna.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 sie 2016, 7:40

Nie chodzi o firmę, a o gaz. Jeżeli ktoś upiera się przy najdroższym w instalacji, najdroższym w eksploatacji i nie zapewniającym komfortu rozwiązaniu, które przy okazji nie jest zbyt bezpieczne, to jedynym wytłumaczeniem jest, że propaguje takie rozwiązanie, bo ma w tym interes.
Jak inaczej to uzasadnić?
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: xander119 » 13 sie 2016, 8:22

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Nie chodzi o firmę, a o gaz. Jeżeli ktoś upiera się przy najdroższym w instalacji, najdroższym w eksploatacji i nie zapewniającym komfortu rozwiązaniu, które przy okazji nie jest zbyt bezpieczne, to jedynym wytłumaczeniem jest, że propaguje takie rozwiązanie, bo ma w tym interes.
Jak inaczej to uzasadnić?


Instalacje elektryczne dużo częściej powodują pożary niż rozszczelnienie instalacji gazowych. W urządzeniach elektrycznych bardzo często powstają zwarcia i pożar. Pumpa jest urządzeniem elektrycznym więc jest niebezpieczna.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Nowe dwufunkcyjne modele Termeta

autor: bachus » 15 sie 2016, 19:58

alter2000 pisze:.
Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami właścicieli nowych Termetów. Cenę mają bardzo dobrą, opisy techniczne również, więc pytanie jak spisują się w praktyce.

Co prawda ja nie mam Termeta ale zakładałem instalację solarna u gościa, który zamontował sobie właśnie Termeta. Pracuje to u niego chyba już jakieś 5 lat bez problemu. Z tego co zaobserwowałem elektronikę ma bardzo prymitywną ale obsługuje co trzeba.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów