Duży problem z pomalowaniem ściany

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mankowski3
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2016, 12:53
Duży problem z pomalowaniem ściany

autor: mankowski3 » 15 lip 2016, 12:58

Witam,
Mam taki oto problem: zleciłem fachowcom zrobienie ścian (wyrównanie, tynkowanie, wygładzenie) w jednym z pokoi w moich mieszkaniu. Jako że jestem osobą która się na takich rzeczach niestety jeszcze nie zna stwierdziłem, że wezmę się jedynie za malowanie tych wspomnianych ścian.
Doradzono mi pomalowanie śnieżką gruntującą (tak wiem, lepiej było dopłacić za lepszą farbę) . Więc tak zrobiłem. Po wyschnięciu zacząłem malowanie wałkiem - farbą lateksową. I na tym skończyłem, ponieważ w niektórych miejscach zaczęły odchodzić fragmenty ściany (jak na zdjęciu). Doradziłem się fachowców co robić w takiej sytuacji i powiedzieli mi, że mogę wziąć papier ścierny i te powstałe wgłębienia po prostu zetrzeć. Więc zrobiłem jak mi doradzono. Niestety przy kolejnej próbie malowania stało się dokładnie to samo. Stąd moje pytania:
- Jak mogę zabezpieczyć ścianę przed takim jej odchodzeniem podczas malowania wałkiem?
- Doradzono mi wypełnienie tych wgłębień po docieraniu akrylem - czy jest to dobry pomysł?

Wyrwanie po lekkim dotraciu
Obrazek

Wyrwanie do całkowitym wytarciu - powstało wgłębienie
Obrazek

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
Pozdrawiam

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Duży problem z pomalowaniem ściany

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 02 sie 2016, 21:37

Szanowny Panie,

farba podkładowa Śnieżka Grunt to dobrej jakości produkt. Prawdopodobnie emulsja o lepkości oryginalnej na tego typu podłoże była zbyt gęsta i spowodowała odspajanie się słabych fragmentów podłoża. Polecam zastosowanie ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt polimerowy głęboko penetrujący, a następnie nałożenie 1 warstwy rozcieńczonej (20% wody) Śnieżki Grunt.
Po wyschnięciu gruntu, można nałożyć wybraną farbę nawierzchniową. Opisane wyżej kroki rekomenduję wykonać najpierw na niewielkim fragmencie podłoża, i jeśli przyniesie to oczekiwany efekt, powtórzyć na całej powierzchni.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Duży problem z pomalowaniem ściany

autor: -_- greg » 08 sie 2016, 17:59

Po gładzeniu i docieraniu powinno się odpylić ściany i zastosować grunt a nie farbę gruntującą.
Nawet kosmiczna farba z NASA położona na zapyloną ścianę nie przyczepi się i będzie odchodzić podczas malowania kolejnych warstw.

Zasada jest prosta - gdy chcemy coś przykleić klejem to oczyszczamy powierzchnię bo inaczej klej nie złapie.
To samo dotyczy malowania - żeby farba solidnie i trwale przyczepiła się ściany to powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 49 gości

Gotowe projekty domów