Letniskowe budynki na zgłoszenie, wystąpienie o WZ

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

krokodylak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2016, 11:38
Letniskowe budynki na zgłoszenie, wystąpienie o WZ

autor: krokodylak » 03 sie 2016, 11:56

Witam

Kupiłem działkę w kompleksie innych działek o powierzchni 1313 m2 o klasie VI, dla działki nie ma MPZP dlatego chcę wystąpić o WZ.

Na działce chcę zrobić:

Ogrodzenie (bez pozwolenia o wysokości 150 cm)
Szambo (do 10m3) na zgłoszenie
Wywiercić studnię (bez pozwolenia/zgłoszenia)
Na początek postawić garaż o wymiarach 3,5 na 7 metrów, bez wylewki. Słupy nośne z kantówki wpuszczone w ziemię na 50/70 cm całość pokryta blachą falistą, w środku będę trzymał przyczepę oraz wygospodarować pomieszczenie na WC, natrysk i hydrofor. Docelowo chcę zrobić wylewkę i kanał i przenieść konstrukcję na nowe miejsce.

W przyszłości pomyślę nad domkiem postawionym na bloczkach fundamentowych o wymiarach 5 na 7 metrów czyli do 35 m2 żeby uniknąć kosztów z pozwoleniem na budowę


garaż o wymiarach 3,5/7 m, wysokość wjazdu 2,5 m na końcu 2.1 m
Domek drewniany parterowy o wymiarach 5x7m

Dla sąsiednich działek zostały wydane WZ, działka posiada dostęp do drogi publicznej.

Dla jakich warunków zabudowy lepiej wystąpić? Rekreacyjnych czy budowlanych? Zaznaczam że na działce nie będę mieszkał cały rok tylko w ciepłe dni więc nie chciałbym płacić za odbiór śmieci w zimie. Może lepiej całkowicie odrolnić działkę?

Z tego co wyczytałem na każde 500 metrów mogę postawić budynek gospodarczy do 25m2 oraz letniskowy do 35 m2, czyli na całej działce mogę postawić dwa budynki gospodarcze i 2 letniskowe oczywiście z zachowaniem odległości od studni.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie !!

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów