Napowietrzenie kanalizacji

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Proxilar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2016, 19:08
Napowietrzenie kanalizacji

autor: Proxilar » 29 lip 2016, 19:19

Witajcie drodzy forumowicze piszę do was zanim zgłoszę się z tematem do jakiegokolwiek "fachowca". W grudniu przeprowadziłem remont łazienki nowe instalacje wymiana wanny na prysznic, nowe podłączenia dla pralki, wc, zlewu, płytki... Wszystko pięknie tylko .... pan "fachowiec" usunął rurę która jak się potem okazało była rurą odpowietrzającą pion kanalizacyjny :( od tamtej porty średnio co 2,3 dni (czasami codziennie) w łazience odczuwalny jest zapach jak z szamba (naprawdę potrafi człowieka zemdlić).

Pytanie czy jest możliwość wykonania jakiegoś "napowietrzenia" kanalizacji by pozbyć się problemu? Jako ostateczność biorę pod uwagę instalację rury odpowietrzającej ponieważ musiał bym robić 1/3 remontu od nowa (kucie ściany, kilka płytek do zbicia, sufit podwieszany :/)

Może jest jakiś inny sposób?

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: Napowietrzenie kanalizacji

autor: wiwa » 31 lip 2016, 21:37

Można zastgosowac na pionie zawór napowietrzający, który będzie zasysyał powietrze z łazienki. W każdym markecie budowlanym go kupisz.
wiwa

Proxilar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2016, 19:08
Re: Napowietrzenie kanalizacji

autor: Proxilar » 01 sie 2016, 16:18

a czy mogę to założyć gdzieś nisko?

tzn przy umywalce lub brodziku kabiny prysznicowej? to jedyne miejsca gdzie mam dojście do rur reszta jest już za płytkami


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

Gotowe projekty domów