Fundament a różnica wysokosci w terenie

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

nowy_90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2016, 19:01
Fundament a różnica wysokosci w terenie

autor: nowy_90 » 15 maja 2016, 19:13

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy, własnie podjąłem wyzwanie budowy domu systemem gospodarczym. To co jestem w stanie będę robił sam, oto jeden problem który nie daje mi spokoju. Na całej działce jest spadek ok 3m, tam gdzie ma stać budynek między początkiem a końcem na długości 14m jest różnica 1m (dość łagodnie). W adaptacji ława razem z fundamentem ma mięć wysokość 1m (ława prosta nie schodkowa).
Co zrobić z różnicą jednego metra? Jak kopać? Nie ma możliwośći zebrania terenu z przodu ze względu na wody opadowe.

ekspert_lafarge
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:45
Re: Fundament a różnica wysokosci w terenie

autor: ekspert_lafarge » 20 cze 2016, 4:23

Trudno bez oględzin terenu wskazać jakieś rozwiązanie. Sądzę, że właściwą osobą do podjęcia decyzji w sprawie fundamentów będzie kierownik budowy.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

zaagdzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2016, 8:07
Kontaktowanie:
Re: Fundament a różnica wysokosci w terenie

autor: zaagdzi » 29 lip 2016, 9:14

Sądzę podobnie jak kolega wyżej.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów