problem z piwnicą

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Gatar
problem z piwnicą

autor: Gatar » 22 cze 2005, 22:00

Witam!

Mam problem z piwnicą w altance. Mianowicie poprzedni właścieciele wybudowali na działce altankę i sporą piwnicę. Zapuścili to strasznie zanim ja kupiłem działkę. Teraz od tej piwnicy ciągle ciągnie wilgoć, wszystko co się zostawi w altace porasta grzybem. Na ścianach też jest więcej grzyba niż farby. Zasypałbym tą dziurę, ale nie bardzo jest jak dowieść piach czy coś w tym wtylu, a nie będe sobie w ogródku kopał dużych dziur aby mieć piach. Myślałem czy nie zamknąć wejścia do tej piwnicy (dziura 1x1m) deskami i zalać smołą aby było szczelne, ale czy to będzie skuteczne? Ma może ktoś jakis pomysł co zrobić z tą piwnicą?

Pozdrawiam
Gatar

Gość

autor: Gość » 24 cze 2005, 7:41

Piwnica jest od tego, żeby było w niej chłodniej - no i jest.Problem tylko z wilgocią. Dobrze by było, gdybyś miał możliwość zrobienia tam jakiejś szczeliny wentylacyjnej - jakaś dziura zabezpieczona siatką. Ale wilgoć najprawdopodoniej wyłazi przez ściany piwnicy i posadzkę. Zastosować od środka możesz mineralne masy hydroizolacyjne, zatrzymają wilgoć.

BDB

autor: BDB » 25 cze 2005, 14:39

Są dwa wyjścia:
1. Zdemontować altankę. Zasypać piwnicę. Wykonać płytę betonową, a na niej hydroizolację polimerowo-bitumiczną. Odtworzyć altankę. Wykończenie podłogi: nowa płyta betonowa lub deski na legarach.
2. Zdemontować całą podłogę w altance. Zasypać "piwnicę". Wykonać jastrych betonowy i pokryć hydroizolacją jw. Podłoga jw.
Rozwiązanie 2 jest tańsze, ale możliwe tylko w przypadku istnienia hydroizolacji poziomej pod ścianami altanki.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów