Okna drewniane czy plastikowe???

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Operator żurawia
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 13 kwie 2016, 15:51
Kontaktowanie:
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Operator żurawia » 13 kwie 2016, 16:05

Ja osobiście wybrałem okna plastikowe.

Awatar użytkownika
whattodo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2016, 21:49
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: whattodo » 22 maja 2016, 22:07

Jak kupowaliśmy to wybraliśmy białe plastikowe, ale gdybym miał teraz, po jakimś czasie używania i patrzenia na nie, podjąć tą samą decyzję to stawiałbym na drewniane.
Dlaczego?
Po pierwsze mniej widać zabrudzenia, wyglądają estetyczniej i na oko wydają się być trwalsze.

tomek101
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 6:43
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: tomek101 » 13 cze 2016, 6:47

Okna plastikowe mają 2 główne zalety nie trzeba ich malować i odświeżać, i kornik ich nie zje. A cena za porządne okna drewniane pewnie jest kilka razy wyższa niż dobre plastiki

Kowsjusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 20 lip 2016, 9:41
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Kowsjusz » 22 lip 2016, 10:03

Również miałam wybór okien plastikowych lub drewnianych. Mój wybór padł na okna pcv z Katowic. Uważam, że okna plastikowe mają wiele zalet. Nie trzeba ich malować co jest ogromnym plusem. Przy wyborze pomocny był mi ten artykuł.

Pozdrawiam

Oktawik
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 20 lip 2016, 9:05
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Oktawik » 25 lip 2016, 11:01

Zdecydowanie bardziej polecam okna PCV, swego czasu miałem drewniane okna i niestety miałem z nimi wiele problemów. O oknach PCV i drewnianych możecie trochę poczytać tutaj. Wybór należy do Państwa, tymbardziej że oba rodzaje okien są w zbliżonej cenie.

krakowianka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 lip 2016, 12:15
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: krakowianka » 25 lip 2016, 21:19

A co powiecie o oknach aluminiowych ? Znalazłam takowe w ofercie Stolbudu http://www.stolbud.pl/okna/okna-aluminiowe.html
Dotychczas miałam do czynienia tylko z plastikowymi, ale w ostatnim mieszkaniu, które wynajmowaliśmy strasznie sie powyginały (od słońca chyba) i zrobiły się po prostu żółte - nie wiem czy to kwestia kiepskiej jakości plastiku :/ Teraz będziemy montować do domu i chciałabym cos naprawde solidengo.

Kacper Biały
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 468
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Kacper Biały » 30 lip 2016, 17:51

Dobre okna pCV + markizy do okien pionowych, np. Fakro. To moim zdaniem cenowo i fukcjonalnie dobre rozwiązanie.

Marek112
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 03 lis 2015, 8:37
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Marek112 » 05 sie 2016, 9:36

ja mam plastiki, ale z rysunkiem drewna w kolorze chyba "jasny dąb". nikt by nie powiedział, że to nie jest drewno, świetnie mi podpasowały do projektu. zamawiałem z firmy Sożal, bo zależało mi na energooszczędnym modelu. mogę polecić!
Marek112

Rocky.Salazar
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2016, 7:25
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Rocky.Salazar » 05 sie 2016, 11:20

w zeszłym roku wymieniałem okna drewniane na pcv i jestem mega zadowolony z tej decyzji, szczególnie w okresie zimowym
świetna izolacja i trzymanie ciepła w mieszkaniu, dodatkowo w końcu okna wyglądają przyzwoicie i nie martwię się o malowanie czy impregnowanie drewna, czyszczenie też jest o wiele prostsze i nie muszę już marnować tyle czasu i energii żeby je doczyścić
co prawda okna nie mają samych zalet, ale na pewno nie zainwestuje po raz kolejny w drewno

Awatar użytkownika
Leszek99
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2016, 12:19
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Leszek99 » 08 sie 2016, 12:30

Wymieniłem około 3 lat temu okna drewniane na pcv. Teraz uważam że to była najlepsza decyzja jaka mogłem podjąć. Bardzo dobrze trzymają ciepło, świetnie wyglądają, dobra izolacja. Mam dwa okna drewniane w domu jeszcze ale mam zamiar jeszcze do końca roku je wymienić.

Awatar użytkownika
Maelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2016, 8:25
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: Maelina » 22 sie 2016, 8:18

Przy wyborze okien warto zapoznać się chociażby z tym artykułem.Ja polecam okna PCV, moim zdaniem są dużo szczelniejsze.

waterpulse
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2016, 7:43
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: waterpulse » 24 sie 2016, 6:52

plastikowe. Polska to chyba nie jest najlepszy kraj na drewniaki, szczególnie przy tych zmiennych pogodach

PWP
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 14:49
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: PWP » 01 wrz 2016, 7:11

Okna aluminiowe w przeciwieństwie do okien PCV nie są podatne na odkształcenia pod wpływem wysokiej temperatury oraz nie wymagają zabiegów konserwacyjnych, tak jak w przypadku drewna. Przy inwestycji na długie lata jaką jest zakup nowych okien warto przemyśleć ten wybór. Koszty oczywiście są większe niż w przypadku PCV aczkolwiek zyskujemy nowoczesny, elegancki wygląd, funkcjonalność połączoną z lekkością materiału, bardzo dobre parametry izolacyjne oraz trwałość i bezpieczeństwo.
Profile mogą być polakierowane w dowolnym kolorze palety RAL lub właśnie w kolorze naturalnego drewna.

Więcej zdjęć z wyglądu takich okien, które od środka mogą być np. białe a od zewnątrz imitować drewno znajdziecie na naszej stronie.

MarekCz1989
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2016, 9:48
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: MarekCz1989 » 13 wrz 2016, 11:25

Jednakże przy wyborze okien ważny jest też ich kolor. Ciemne okna bardziej niż białe nagrzewają się pod wpływem dużego promieniowania słonecznego. Okna plastikowe natomiast bardziej od drewnianych odkształcają się pod wpływem zimna. Jeśli zdecydujemy się jednak na plastikowe w ciemniejszym kolorze, to będą się odkształcać znacznie bardziej.

maciejo86
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2016, 10:18
Re: Okna drewniane czy plastikowe???

autor: maciejo86 » 14 wrz 2016, 10:21

Aktualnie okna drewniane są najlepszym rozwiązaniem. Rozwój technologii sprawił, że drewniane profile okienne są wytrzymałe, funkcjonalne i zapewniają bardzo dużą izolacje ciepła. No i nie da się ukryć, że są o wiele ładniejsze.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów