Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mareczek.leb
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 13 kwie 2016, 9:21
Re: Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

autor: mareczek.leb » 17 maja 2016, 9:50

Uważam, że spokojnie możesz sprawdzić ofertę kotłów kondensacyjnych, którą znajdziesz na Hoval.pl. Ja zdecydowałem się na model Ultra Gas i czekam na jego możnaż. Fachowiec od instalacji stwierdził, że to doskonały kocioł i że warto było zainwestować w jego zakup.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

autor: Rafał Cichocki » 25 lip 2016, 11:52

Witam,

Chciałbym polecić dwufunkcyjne kotły kondensacyjne marki Junkers z rodziny CERAPUR. Są to wysokosprawne kotły kondensacyjne posiadające kompaktową budowę. Urządzenia posiadają panel sterowania Bosch Heatronic 3, współpracujący z nową generacją automatyki. Duży podświetlany wyświetlacz oraz intuicyjne menu gwarantują prostą obsługę. W urządzeniu zastosowano kompaktowy aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła z zewnętrzną powłoką wykonaną ze stali szlachetnej, co wpływa na trwałość wymiennika. Kocioł posiada szereg zabezpieczeń, między innymi ochronę przeciwmrozową oraz zabezpieczenie przed zablokowaniem się pomp. Przy pracy w parametrach niskotemperaturowych, efektywność energetyczna zgodnie z dyrektywą ERP wchodzącą w życie od dnia 26 września 2015 r wynosi 93%, w związku z czym urządzenie posiada klasę A.
W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu kotła polecam skontaktować się z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie [więcej informacji poprzez PW]. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 600 801. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie [więcej informacji poprzez PW].


Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 25 lip 2016, 12:01

A wady?
-nie kontroluje się temperatury latem
-bardzo droga instalacja
-bardzo wysokie opłaty
-mamy gaz w domu
-im lepsza izolacja tym droższa kWh
częste błędy instalacyjne:
Nie łączy się ogrzewania domu z ogrzewaniem wody
Nie umieszcza się grzejników konwekcyjnych na ścianach szczytowych a zwłasza pod oknem
Termostaty instaluje się w dolnej nie w górnej części grzejnika
Nie umieszcza się grzejników drabinkowych i konwekcyjnych w łazienkach
Przewymiarowanie !
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

autor: bachus » 25 lip 2016, 14:13

Tomasz_Brzeczkowski pisze:A wady?
-nie kontroluje się temperatury latem
-bardzo droga instalacja
-bardzo wysokie opłaty
-mamy gaz w domu
-im lepsza izolacja tym droższa kWh
częste błędy instalacyjne:
Nie łączy się ogrzewania domu z ogrzewaniem wody
Nie umieszcza się grzejników konwekcyjnych na ścianach szczytowych a zwłasza pod oknem
Termostaty instaluje się w dolnej nie w górnej części grzejnika
Nie umieszcza się grzejników drabinkowych i konwekcyjnych w łazienkach
Przewymiarowanie !

I to wszystko sprawdził Brzęczkowski w swojej willi. Zdjecie poniżej:
Obrazek
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

sergii
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 09 wrz 2015, 23:38
Re: Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

autor: sergii » 31 lip 2017, 23:32

Swój kupowałem tutaj http://www.ariston.com/pl/ . Ale jak masz problem i sam nie wiesz jaki kupić to możesz od razu też zapytać w tym sklepie jaki będzie najlepszy ;) Przynajmniej ja tak zrobiłem :)

Elzza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 20 paź 2017, 7:23
Re: Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

autor: Elzza » 18 gru 2017, 7:46

Ja mam kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny Termetu (dokładnie to ten model - https://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-crystal-ii/4) i po paru sezonach grzewczych, mogę go polecić. Nie znam się bardzo na aspektach technicznych, ale kocioł działa bez zarzut, w domu ciepło, woda ciepła jest "na zawołanie", rachunki przystępne - nic więcej nie potrzebuję.

Anka83
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2019, 6:15
Re: Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ???

autor: Anka83 » 08 kwie 2019, 8:04

Świetny kocioł kupiłam w sklepie www.499.pl. Jest bezawaryjny i cichy. Sprzęt nie kosztował dużo, a poza tym mogę skorzystać z ulgi podatkowej na ten zakup. Polecam.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów