wyspa w kuchni!

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

BasiaKar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2008, 12:05
Lokalizacja: szczytno
wyspa w kuchni!

autor: BasiaKar » 23 sty 2008, 12:15

Właśnie zajmuję się planowaniem mojej wymarzonej kuchni. będzie dość spora bo ok 20m2 i dlatego chciałabym ja fajnie, ciekawie i nowocześnie zaprojektować. bardzo podobaja mi sie wysepki na środku kuchni- ale nie wiem czy są funkcjonalne, no i czy lepiej jest zrobić na tej wysepce samą płytę grzejną czy razem ze zlewem? Słyszałam że bardzo drogie są okapy montowane do sufitu, czy ktoś może robil coś takiego, a może ma zdjęcia? Jaka wielkośc powinna mieć taka wysepka-licząc już że będzie zlew okrągły pojedyńczy, blat grzejny i kawałek blatu meblowego? jaka powinna być odległość od mebli kuchennych żeby można było sie swobodnie poruszać?Dziękuje za wszelkie porady i wskazówki. :lol:
Basia

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:

autor: marcinradom » 23 sty 2008, 20:17

taka wyspa to ciekawa sprawa, można się wokół niej z małżonką poganiać traktując to jako element gry wstępnej. a na poważnie to pewnie najlepiej byłoby zapytać kogoś od aranżacji wnętrz.
pozdrawiam

RemMeb
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 sty 2008, 6:40

autor: RemMeb » 24 sty 2008, 7:22

Witam wymiar takiej wyspy minimum 120x110(jesli mialoby to byc rozwiazanie w postaci kwadratu ,czyli płyta i zlew odwrocone plecami do siebie),jesli zas ma byc to ciag szafek to minimum 200x58 co do odlegołości od mebli to okolo 120cm a koszt takiego okapu zaczyna sie od 2000 za mastercook(nie polecam :)) do 6000 za falmec-a sa oczywiscie i drozsze .Twoj okap powinien miec wydajnosc min. 500 m3/h.

BasiaKar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2008, 12:05
Lokalizacja: szczytno

autor: BasiaKar » 21 lut 2008, 14:36

Dzięki za wszystkie porady!!!Temat jak najbardziej jeszcze aktualny, więc nadal czekam na ciekawe propozycje i rozwiazania. Pozdrawiam :D
Basia

Awatar użytkownika
Ania!
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 28 wrz 2007, 11:39
Lokalizacja: stąd

autor: Ania! » 21 lut 2008, 14:59

Nie trzeba koniecznie kupować drogiego okapu wyspowego - można wykombinować fajną kubistyczną zabudowę fornirowaną, lakierowaną itp. (w zależności od tego, z czego wykonane są fronty szafek) dla zwykłego okapu podwieszanego, który kupić można za ok. 300 zł.

BasiaKar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2008, 12:05
Lokalizacja: szczytno

autor: BasiaKar » 26 lut 2008, 10:31

A to rzeczywiście tez ciekawe rozwiazanie:) Patrzyałam ceny tych okapów to zaczynaja sie 2,5 tys. w porównaniu do zwykłych kominowych to są strasznie drogie ale za to ładne:)Dzieki:)
Basia

Awatar użytkownika
Mała
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 10 mar 2004, 8:39
Lokalizacja: Warszawa

autor: Mała » 24 mar 2008, 12:50

Zlokalizowanie obu funkcji na wyspie - obok siebie - daje dużą wygodę. Blat mieszczący zlewozmywak, płytę grzewczą i trochę dodatkowoego, wolnego miejsca wokół, powinien mieć 2m długości i 1m szerokości. Pełną funkcjonalność wyspy uzyskamy montując pod blatem zmywarkę i piekarnik. Wiadomo jednak, że woda i prąd w sąsiedztwie wymagają niezwykłej ostrożności i zabezpieczenia.
pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

tanigranit
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: tanigranit » 03 kwie 2008, 22:32

dlatego właśnie na blaty polecam granit


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

Gotowe projekty domów