Mikrofalówka w zamykanej szafce?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

karolek256
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:32
Mikrofalówka w zamykanej szafce?

autor: karolek256 » 17 lip 2016, 17:30

Urządzam mieszkanie i moja Pani stwierdziła, że kupimy sobie kuchenkę mikrofalową. Tu pojawia się pytanie, czy może się ona chować w zamykanej szafce - tak bowiem moja narzeczona to wymyśliła. Chodzi mi o to, czy takie urządzenie może się w niej znajdować. Jak będziemy coś w niej podgrzewać, to drzwi szafki będą otwarte, ale co z wentylacją w tylnej części mikrofali? Może to być niebezpieczne?

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Mikrofalówka w zamykanej szafce?

autor: MarekP1974 » 17 lip 2016, 17:58

karolek256 pisze:Urządzam mieszkanie i moja Pani stwierdziła, że kupimy sobie kuchenkę mikrofalową. Tu pojawia się pytanie, czy może się ona chować w zamykanej szafce - tak bowiem moja narzeczona to wymyśliła. Chodzi mi o to, czy takie urządzenie może się w niej znajdować. Jak będziemy coś w niej podgrzewać, to drzwi szafki będą otwarte, ale co z wentylacją w tylnej części mikrofali? Może to być niebezpieczne?


Mikrofala pobiera sporo prądu, przez to się grzeje i wymaga chłodzenia. Proponuję nawiercić kilkanaście otworów w tylnej ściance. Przy otwartych drzwiczkach szafki (podczas podgrzewania posiłku) będzie cyrkulacja powietrza i chłodzenie. Pozdrawiam.

karolek256
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 10 lip 2016, 14:32
Re: Mikrofalówka w zamykanej szafce?

autor: karolek256 » 20 lip 2016, 16:53

MarekP1974 pisze:Mikrofala pobiera sporo prądu, przez to się grzeje i wymaga chłodzenia. Proponuję nawiercić kilkanaście otworów w tylnej ściance. Przy otwartych drzwiczkach szafki (podczas podgrzewania posiłku) będzie cyrkulacja powietrza i chłodzenie. Pozdrawiam.

Dzięki, swoją drogą trochę mnie dziwi, że spece od mebli kuchennych o tym sami nie pomyśleli (meble są już zamontowane, dziurek nie ma). Ogarnę te dziurki samemu :) Pozdrawiam również!


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów