Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
djbovorta
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2016, 9:04
Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: djbovorta » 17 lip 2016, 9:22

Witam Wszystkich .

Przybywam aktualnie za granicą ale jeszcze w tym roku planuję zjechać do Polski na stałe. Pracuję jako mechanik samochodowy i po powrocie chciałbym założyć swój własny warsztat samochodowy. Chciałbym do tych celów zagospodarować stojący już budynek gospodarczy (niestety drewniany , stodoła ) z solidnym dachem którego nie chciał bym zmieniać . Budynek jest dość wysoki mi wyślę że spokojnie można by było przygotować go pod 3 stanowiska z podnośnikiem . Pytanie brzmi jak do tego się zabrać ? Czym najlepiej zrobić ściany gazobeton , płyty wielowarstwowe czy może coś jeszcze . Zależy mi na jak najmiejszych kosztach .Budynek gospodaczy w moim przypadku stodoła nie posiada fundamentów . Jedynie stopy wylane pod dźwigary dachu . Po wybudowaniu ścian chciałbym ocieplić od wewnątrz dach aby ukryć wieźbę dachową . Potrzebował bym też podpowiedzi na temat drzwi garażowych jakie najlepiej zamontować w rozsądnej cenie. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądać prawnie. Wydaje mi się że trzeba będzie tylko przekształcić budynek z drewnianego na murowany. Później dopiero załatwiać sprawy prawne związane z warsztatem .
Czy ktoś ewentualnie może udzielić mi informacji także na temat przekształcenia owego budynku gospodarczego drewnianego na warsztat usługowy ? Jakie czynnosci będą mnie czekać . W Krajach UE są różne udogodnienia typu garaż napraw bierzących gdzie wymogi są dużo niższe i szybciej można dostac pozwolenie na działalnosc . Czy w Polsce są jakieś udogodnienia ? Czytam fora i wychodzi na to że muszę posiadać projekt prawny z wyszczegulnieniem materiałów itp. Jakie koszta szacujecie na przebudowę takiej stodoły ? rozmiar około 10m na 20m . Czy 20tyś złotych wystarczy na zrealizowanie tego projektu ?

Proszę o porady , dziękuję za poświecony czas .
Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: deggial » 18 lip 2016, 7:48

Za 20 tyś to nie kupisz nawet trzech porządnych podnośników. Przyjmij, że może 200 tyś ci wystarczy chociaż niekoniecznie. Do tego cała biurokracja pod tytułem przebudowa budynku gospodarczego na warsztat, a poza tym czy plan miejscowy ewentualnie warunki zabudowy dopuszczają na tym terenie warsztaty samochodowe?

djbovorta
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2016, 9:04
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: djbovorta » 07 sie 2016, 11:29

Ja nie mówię że za 20 tyś chciałem wybudować i wyposażyć garaż . Czytaj ze zrozumieniem , pisałem o przebudowie stodoły na budynek pod warsztat samochodowy . W tym chodzi o dama w sobie budowę oraz projekty

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: xander119 » 07 sie 2016, 11:38

Ty chyba jakiś ukrainiec jesteś co? 20 tysięcy u ruskich to jest sporo. U nas za tyle może ewentualnie uda ci się zrobić pozwolenie na budowę. Dalej nie chce mi się tłumaczyć ale postaram się wyjaśnić kilka rzeczy pokrótce.
Po pierwsze. Nikt ci nie podbije PnB obiektu murowanego jeśli nie ma on solidnych fundamentów-a piszesz że szopa takowych nie ma.
Po drugie. Tak jak kolega wyżej pisał, jeśli w miejscowym planie nie ma na tej działce możliwości prowadzenia działalności usługowej to dalsza dyskusja nie ma sensu. Idź do urzędu gminy i zapytaj o plan a jak go nie ma to poproś o wydanie warunków zabudowy.
Po trzecie. W Polsce nie ma żadnych udogodnień i jesteś traktowany jak każdy inny wieśniak z 20 tysiącami na rozpoczęcie budowy...heh :lol:

Jan_Kalita
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 501
Rejestracja: 05 sie 2016, 14:45
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: Jan_Kalita » 08 sie 2016, 13:03

Zgadzam się z przedmówcą, dodam jeszcze, że możesz mieć dodatkowe problemy ze względu na rodzaj usługi. W wypadku warsztatu samochodowego mogą wymagać zamontowanie w odpływie posadzki osadniki i łapacze oleju, żeby smary i oleje nie przesiąkały do gruntu.

Jak ja to widzę: 10 000 zł netto - projekt wraz z pozwoleniami (max 15 000 zł netto)
Przebudowa budynku (nie opłaca się, nie masz fundamentów, ale nieważne): 150-300 tyś zł
Urządzenia wymagane do użytkowania:
- podnośniki kolumnowe - ok. 5 - 7 tyś zł
- osadniki i łapacze - indywidualna wycena u producenta, ale coś słyszałem, że od 1000 zł/szt nawet do 5 000 zł - ile i jakie ustali architekt wraz z ochroną środowiska i projektantem instalacji sanitarnych

W sumie jak chcesz mieć profesjonalny warsztat, przygotuj sobie tak na wszelki wypadek z 450 tys złotych - za 20 tyś złotych możesz co najwyżej zrobić lewiznę budowlaną, którą każdy życzliwy sąsiad będzie mógł zgłosić do nadzoru budowlanego. Jeżeli jeszcze będziesz robił takie rzeczy na terenach chronionych (poszukaj w Natura 2000), to możesz pójść siedzieć.

djbovorta
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2016, 9:04
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: djbovorta » 20 sie 2016, 18:23

xander119 pisze:Ty chyba jakiś ukrainiec jesteś co? 20 tysięcy u ruskich to jest sporo. U nas za tyle może ewentualnie uda ci się zrobić pozwolenie na budowę. Dalej nie chce mi się tłumaczyć ale postaram się wyjaśnić kilka rzeczy pokrótce.
Po pierwsze. Nikt ci nie podbije PnB obiektu murowanego jeśli nie ma on solidnych fundamentów-a piszesz że szopa takowych nie ma.
Po drugie. Tak jak kolega wyżej pisał, jeśli w miejscowym planie nie ma na tej działce możliwości prowadzenia działalności usługowej to dalsza dyskusja nie ma sensu. Idź do urzędu gminy i zapytaj o plan a jak go nie ma to poproś o wydanie warunków zabudowy.
Po trzecie. W Polsce nie ma żadnych udogodnień i jesteś traktowany jak każdy inny wieśniak z 20 tysiącami na rozpoczęcie budowy...heh :lol:

Sam jesteś wieśniak i ukrainiec ! czy ja Cie obrażałem koleś ? trochę szacunku chamie !

kordoba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 430
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: kordoba » 20 sty 2017, 15:49

A myślałeś już co z wyposażeniem takiego warsztatu? Wszystkie niezbędne części elektroniczne znajdziesz na przykład tu: http://mselektronik.pl/. To sklep, który od wielu lat zajmuje się sprzedażą czynnych i biernych części elektronicznych.

Marek112
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 03 lis 2015, 8:37
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: Marek112 » 16 lut 2017, 15:58

Myślę, że powinieneś zgłosić się do Nortec. Profesjonalna i rzetelna firma. Wyposażyli mój warsztat w dobre podnośniki i narzędzia. Polecam :)
Marek112

tomi12
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 27 kwie 2017, 10:45
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: tomi12 » 10 lip 2017, 6:25

W takim warsztacie samochodowym poza odpowiednimi regałami, na pewno przydadzą się typowe meble warsztatowe jak jak stoły czy szafy narzędziowe. To wszystko posiada w swojej ofercie firma Regalit http://regalit.pl/. Mają produkty wysokiej jakości i cieszą się dobrą opinią na rynku więc ze swojej strony śmiało polecam.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: rude_dude234 » 07 sie 2017, 11:14

No niestety, ale na dobrej jakości warsztacie nie ma co oszczędzać i już od początku trzeba się przyłożyć do tego, by był wyposażony w najlepszy sprzęt. Od siebie mogę polecić Ci ten portal, może akurat znajdziesz co tutaj coś godnego uwagi :)

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: fefluk » 07 sie 2017, 14:10

Rudy to fałszywy. Strona z wirusem!

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: Agat83 » 25 lut 2018, 16:00

Polecam profesjonalne wyposażenie warsztatu od http://techsul.pl/ . Kupowaliśmy u nas na warsztat, dostaliśmy niemal wszystko to, co było na start potrzebne. W dodatku w bardzo atrakcyjnych cenach.

Janko78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 21 gru 2017, 22:15
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: Janko78 » 27 lut 2018, 14:46

Wyposażyłem swój warsztat u www.best-prod.com. Są niedrodzy i mają duży wybór mocnych i jakościowych towarów. Można liczyć na promocje przy większych zakupach. Profesjonalne podejście do klienta i konkurencyjna cena to niewątpliwie ich największe atuty.

Franek74
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:07
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: Franek74 » 01 mar 2018, 5:04

Wszystkim mechanikom polecam zamawianie przewodów paliwowych, hamulcowych, wspomagania i klimatyzacji u www.przewody-paliwowe.pl. Są producentem i dbają o jakość swoich produktów. Nigdy nie mam reklamacji na ich części.

Kammar24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lip 2018, 12:32
Re: Budowa warsztatu samochodowego z budynku gospodarczego

autor: Kammar24 » 10 paź 2018, 19:51

Jeżeli już zdecydujecie się na budowę swojego warsztatu oraz będziecie na etapie doboru wyposażenia to zapraszamy do naszego sklepu w którym znajdziecie nie tylko sprzęt ale również wyposażenie warsztatu jak wózki, nagrzewnice, stoły warsztatowe i wiele więcej w bardzo konkurencyjnych cenach i szerokim wyborze.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 19 gości

Gotowe projekty domów