Budowa altanki

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Budowa altanki

autor: mazi88 » 24 wrz 2012, 21:23

Witam

Mam takie pytanie. Zostałem szczęśliwym posiadaczem działki na której chce postawić altankę. Znalazłem ładny domek z drzewa o wymiarach 6x5 metrów. Chciałbym zapytać ile kosztowałby taki domek ale murowany?? Bo z drzewa już wiem ile. Może ktoś mi pomóc oszacować ile może kosztować taki domek?

Mareczek21
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 12 cze 2012, 9:02
Re: Budowa altanki

autor: Mareczek21 » 16 lip 2016, 14:50

Murowane mi się nie podobają... Jak kupisz stare deski to koszt będzie zdecydowanie mniejszy.

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Budowa altanki

autor: LeszekMaz » 23 wrz 2016, 10:38

Taka murowana altana jest fajna.Po pierwsze cieplejsza i można przenocować w razie,gdy zasiedzimy się na działce a poza tym wygląda efektowniej.Widziałem na ogródkach taką ,bardzo podobał mi się dach z blachodachówki.

karolina_61866
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 19 sty 2016, 22:38
Re: Budowa altanki

autor: karolina_61866 » 23 sty 2017, 15:56

tutaj http://www.geisser.pl/altanki-ogrodowe/ proponują wybór altanek o różnorodnej konstrukcji, zbudowanych na planie kwadratu, prostokąta lub innych wielokątów foremnych. Wymiary altan, kształt, kolorystyka, a także inne detale architektoniczne są dobierane indywidualnie do potrzeb klienta. Każdorazowo projekt jest szczegółowo omawiany, aż do osiągnięcia optymalnego rezultatu.

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Budowa altanki

autor: LeszekMaz » 16 lut 2017, 10:46

- istotnie duży wybór.Szkoda,że to wszystko jest z drewna,które wymaga częstej konserwacji.Ładne,ale jak dla mnie niepraktyczne.Mam mało czasu i na działce chciałbym raczej odpoczywać.

House-technology
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2017, 11:28
Re: Budowa altanki

autor: House-technology » 28 mar 2017, 11:45

Akurat nie do końca się zgodzę bo drewna nie impregnujesz co chwilę, robisz to raz za dobrze na 5 lat odpowiednim preparatem i masz spokój, więc moim zdaniem nie ma żadnego problemu, ataki drewniany domek w ogrodzie pięknie się prezentuje.

LeszekMaz
Aktywny
Aktywny
Posty: 183
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:11
Re: Budowa altanki

autor: LeszekMaz » 13 kwie 2017, 12:28

Niedawno znalazłem w necie ofertę altany z paneli metalowych o wyglądzie desek,Ładnie to wygląda,ale mam wątpliwości co będzie w lecie.Może jednak murowana byłaby dobrym rozwiązaniem.

Askorpdomy
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 19 maja 2017, 8:34
Re: Budowa altanki

autor: Askorpdomy » 19 maja 2017, 9:29

Jeżeli chodzi o budowę altanki, to moim zdaniem zdecydowanie najlepiej będą się prezentować te drewniane, raz ze pięknie wyglądają w każdym ogrodzie, a dwa są wytrzymałe przez lata.

Rszmicio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2016, 9:03
Re: Budowa altanki

autor: Rszmicio » 10 lip 2017, 10:40

Zgadzam się, naturalne drewno plus jego odpowiednia impregnacja to chyba najlepsza opcja aby mieć piękną dekorację w ogrodzie i zarazem praktyczne miejsce do spotkań ze znajomymi, więc czemu nie. Kosz wykonania całości nie jest drogi, na podłoże obowiązkowo kostka brukowa.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów