Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
amroz
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:45
Lokalizacja: Warszawa
Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: amroz » 04 sty 2008, 16:44

Pytanie może głupie ale ważne.

Z jaką wagą może stanąć osoba w wannie. Chodzi mi o to czy jak się w niej stanie to się nie przebije przez dno. Gdzie można znaleźć dane wytrzymałościowe wanien? :)
Nic na siłę, weź większy młotek :)

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 04 sty 2008, 23:00

Jeśli to markowa wanna spokojnie wytrzyma 200kg.Przez Chińską to nawet światło przebija,więc nie obstawiam więcej niż 100.
adam

Picadoor

autor: Picadoor » 05 sty 2008, 22:50

Tak naprawdę słabym punktem każdej wanny jest miejsce mocowania odpływu. Widziałem 2 takie przypadki: Pierwszy jak koleś spoinował już łazienkę i jakoś stanął niezręcznie - mimo, że w wannie były 3 warstwy specjalnego kartonu, to wbił swoim ciężarem ten nieszczęsny syfon. Bo było kawałek chłopa (wielki i wysoki). Wanna była prawidłowo zamontowana, podparta i unieruchomiona.
A drugi raz zetknąłem się z wypadkiem, gdy sam użytkownik wbił swoim ciężarem syfonik. I nie był rewelacyjnie ciężki, coś jak 120-130 kg. No ale nie miałem okazji robić na chińszczyźnie, więc może faktycznie "przebijają" wszystkich.

proboszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2008, 13:58
Re: Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: proboszcz » 14 sty 2008, 11:06

amroz pisze:Pytanie może głupie ale ważne.

Z jaką wagą może stanąć osoba w wannie. Chodzi mi o to czy jak się w niej stanie to się nie przebije przez dno. Gdzie można znaleźć dane wytrzymałościowe wanien? :)


Ja miałem pecha, ponieważ moja wanna akrylowa pękła po 3 latach użytkowania. Rysa jest niewielka, ale boje się, co będzie dalej. Proszę o porady, może ktoś już naprawiał u siebie takie usterki i napisze jak i czym?

Marceli Szpak
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: Marceli Szpak » 15 sty 2008, 13:19

Wybór odpowiedniej wanny to jedno, a odpowioedni sposob montazu to drugie.

Wannę mozna zamontowac na nóżkach, ale mozna równiez na specjalnych nosnikach styropianowych gdzie praktycznie całe dno wanny przylega do nośnika.

A swoja droga jak juz wybierac solidna wanne to wanne metalowa np. firmy Kldewei :D

Marceli Szpak
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: Marceli Szpak » 15 sty 2008, 15:46

sobmar.pl/search.php?firm=1183129907&affiliate=pp02

link do wanien metalowych

repairer
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2008, 13:06

autor: repairer » 20 lut 2008, 9:54

Metalowa strasznie ziebi. Wanne należy dobierac o prawidlowej grubosci, a nie cienkie podróby.

repairer.w.interia.pl

Marceli Szpak
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: Marceli Szpak » 20 lut 2008, 11:31

metal nie ziebi nóg, bo metal jak każdy inny materiał w łazience przyjmuje temperature otoczenia, czyli jesli w lazience jest 25 stopni, to brodzik metalowy bedzie mial dokładnie taka sama temperature, czyli będzie to temperatura niższa od temperatury ciała i własnie dlatego bedzie odczucie pozornego zimna
:D

uzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 sie 2008, 10:20
wanna akrylowa

autor: uzi » 07 sie 2008, 11:25

Witam

Nie ma recepty na jedną wannę, każdy rodzaj ma swoją wytrzymałość. Obecnie na topie są wanny akrylowe. Jeśli na taką byś się decydował to weź pod uwagę grubość akrylu, płyta akrylowa płycie akrylowej nie równa. Są producenci co robią z czystego akrylu, a są i tacy co posługują się płytą akrylową z abs-em. W tym drugim przypadku przeważnie akryl ma grubość od 3,2 do 4 mm( co jest wystarczające). Im mniejsza grubość akrylu, wiadomo, tym słabsze i tańsze wanny.

Ja również zgłębiałam temat zanim nie kupiłam wanny, a z Piramidy jestem b.zadowolona.

Wanna-w-wannie
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:34
Kontaktowanie:
Re: Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: Wanna-w-wannie » 25 lis 2010, 18:47

Moja firma zajmuje się montowaniem wanien-wkładów akrylowych do wanien stalowych. Często dzwonią ludzie i pytają czy odnawiamy wanny akrylowe, niestety ilość kształtów wśród wanien akrylowych jest tak duża, że nie sposób wykonać uniwersalnej formy do nich i z renowacją takiej wanny jest problem. Myślę, że waga osoby nie gra zbyt dużej roli, jedna Pani przewróciła się i kolanem wybiła dziurę w wannie... Trafiła akurat na słaby punkt i to nie było przy odpływie. W nowej łazience, przy zabudowanej wannie to dramat, bo koszty wymiany wanny to dopiero początek. Dlatego przy takich wątpliwościach można zdecydować się jednak na wannę stalową, którą łatwiej odnowić, chociażby naszym sposobem wanny w wannie czy też po prostu malując wannę.

Awatar użytkownika
Executive
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:26
Lokalizacja: Sochaczew
Re: Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: Executive » 11 lut 2011, 22:35

Co do wanien to większość jest dobra. Tylko jak widzę często, w przypadku wanien narożnych rzadko kiedy montuję haki by była wsparta na ścianie. Najczęściej wanna podstawiana jest pod płytki a z dołu dociskana ku górze fragmentami profili UD czy CD. Takie czary mary i wtedy klient się dziwi, czemu coś trzeszczy i inne cuda. Paranoja. A wystarczy tylko skontrolować fachowca w czasie montażu...
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny...
Usługi remontowo-wykończeniowe

michal2929
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:30
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: michal2929 » 15 lut 2011, 15:17

Wanna akrykowa na spodzie powinna być wzmocnion płytą ze sklejki, która jest obłożona matą szklaną i żywicą epoksydową i do tego dokręcany jest stelaż. Powłoka akrylowa to jest wykończenie i raczej nic nie ma do wytrzymałości to tak jak "malowanie na gładzi". Miałem brodzik co po 1,5 roku pękł nie było w nim płyty. Panowie z serwisu przyjechali i wymienili na wzmocniony z płytą bez żadnych problemów.

michal2929
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:30
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: michal2929 » 15 lut 2011, 15:19

2 lata mineły i nic się z nim nie dzieje:)

Yoanna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 02 lip 2012, 10:10
Re: Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: Yoanna » 03 paź 2012, 9:18

Jeśli jest z porządnej firmy, to powinna spokojnie wytrzymać z 200kg. Ja mam np. wannę z firmy Sanplast i powiem szczerze, że spokojnie kąpiemy się w niej z narzeczonym i nigdy nie przelecieliśmy do sąsiadów ;) Materiał materiałem, ale trzeba patrzeć tez na renome firmy, bo to wszystko zalezy jednak od jakości. Tak jak ktoś słusznie napisał, że "przez chińszczyzne przebija nawet światło" ;)

LazienkiABC
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 21 cze 2012, 16:52
Re: Wanna akrylowa ile wytrzyma ????

autor: LazienkiABC » 03 paź 2012, 12:14

Dokładnie jak piszą Przedmówcy. Jeżeli wanna jest solidna,dobrej firmy- spokojnie wytrzyma przez kilka ładnych lat i to duże obciążenie,więc w tym zakresie nie masz się czego obawiać.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów