Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Schody
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 13 sty 2015, 13:38
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: Schody » 13 lip 2016, 11:11

Cześć, chciałbym zakupić alarm bezprzewodowy gsm do mieszkania. Niestety nie jestem wielkim znawcą tego, dlatego chciałbym się spytać co polecacie z własnego doświadczenia. Chciałbym wydać od 500 do 1000 zł. Potrzebowałbym najlepiej 3-4 czujniki w zestawie.

Polecacie jakąś firmę/sklep internetowy który ma stosunkowo niskie ceny?
Od 15 lat zajmuje się produkcją i montażem schodów- Jestem Ekspertem :)

IPKamery
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 18 paź 2016, 13:50
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: IPKamery » 20 lut 2017, 9:00

Może warto zastanowić się równeiż nad skutecznym i sparwdoznym systemem monitoringu meiszkania? Nie chodzi mi o coś drogie, wrećz pzreciwnie- do kwoty powiedzmy 1 tyś zł spokojnie sie zmieścisz i masz pewność, że Twoje mieszkanie, dom - są bezpieczne. Akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomozemy podczas wyboru.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: szari » 20 lut 2017, 9:46

IPKamery pisze:Może warto zastanowić się równeiż nad skutecznym i sparwdoznym systemem monitoringu meiszkania? Nie chodzi mi o coś drogie, wrećz pzreciwnie- do kwoty powiedzmy 1 tyś zł spokojnie sie zmieścisz i masz pewność, że Twoje mieszkanie, dom - są bezpieczne. Akurat tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomozemy podczas wyboru.

Depresja jesienna dopadła IPKamery?
Kamery powiadomią o włamaniu, kamery przywołają ekipę interwencyjną, i wyślą SMS`a? Więc na przyszłość rusz głową bo jak ktooś chce kocioł na ekogroszek to nie kamery w szególności od ciebie.

Ale aby nie być jak IPbadziewie mam alarm Smart bezprzewodowy. Czujki na baterie 9V starczają na około 5 miesięcy, do bazy wkładamy kartę SIM (bez blokady pin). Niestety wszystkie ustawienia na podstawie instrukcji obsługi po kodach co utrudnia sprawę aby daną czujkę nazwać np. garaż, kuchnia czy podjazd. Odnośnie zasięgu działania OK.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

AntosTT
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2017, 8:35
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: AntosTT » 31 mar 2017, 9:26

W takiej kwocie nie kupisz dobrego alarmu bezprzewodowego. Jeżeli chcesz coś konkretnego, zestaw który będzie rzeczywiście działał, nie powodował fałszywych alarmów to sprawdź systemy Visonic'a

DanielLebioda
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:46
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: DanielLebioda » 09 wrz 2017, 19:13

My w domu mamy system Elmes, też właśnie bezprzewodowy z wbudowanym modułem GSM. Za alarm daliśmy coś ok 400 zł, więc koszt niewielki a alarm działa poprawnie (przetestowaliśmy z 3 razy :D ) . Tutaj https://ealarmy.com.pl/systemy-alarmowe/elmes-system-bezprzewodowy/298 możecie sobie więcej o tym rodzaju alarmów poczytać.

asiax84
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 431
Rejestracja: 14 kwie 2015, 16:43
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: asiax84 » 20 lis 2017, 20:59

Staram się nie oszczędzać na takich rzeczach jak bezpieczeństwo, dlatego zdecydowałam się na bezprzewodowy alarm od jednej z popularniejszych firm https://sat-link.pl/pl/ i nie żałuję wyboru

Kamery-Wroclaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2017, 8:22
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: Kamery-Wroclaw » 13 gru 2017, 9:30

Też jestem zdania, ze nie warto na tym oszczędzać, szczególnie jeżeli ma być to bezprzewodowy system alarmowy gsm, musisz do tego nieco dołożyć. Oczywiście jak najbardziej warto oprócz alarmu mieć także podgląd w postaci monitoringu na to co dzieje się na naszej posesji.

carlo1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2018, 11:57
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: carlo1 » 18 mar 2018, 12:08

Ja mam w domu alarm satlink sl-g10a a do podglądu używam czujki ruchu z wbudowaną kamerą, jak alarm poinformował mnie o alarmie smsem, od razu na telefonie podejrzałem przez internet co się dzieje w domu. Czujka ruchu z kamerą działa w chmurze i ma też możliwość nagrywania na kartę pamięci.

krystyna40
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:48
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: krystyna40 » 12 lis 2019, 14:52

Ja polecam Krajową Sieć Alarmową SKSR. Jest prowadzona na zasadach non-profit, opłaca się tylko niewielką składkę członkowską, a pilnują domu przez 24 godziny na dobę. Można do tej sieci podłączyć standardowy alarm. Reagują nie tylko na sygnał o włamaniu, ale także na pożar czy ulatniający się gaz. Można też przyciskiem wezwać pogotowie ratunkowe jak ktoś zasłabnie. Bezpłatnie doradzają też jaki sprzęt najlepiej założyć, a dla rencistów i emerytów dają bezpłatny sprzęt do wzywania pomocy. Więcej na ratownictwo.org

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: Tomek5 » 02 lis 2020, 12:06

Alarm bezprzewodowy jak najbardziej.
Sam obecnie korzystam i jestem zadowolony. Główna zaleta to brak konieczności prowadzenia kabli. Niesety ale nie przewidziałem zamontowania alarmu przy okazji kładzenia elektryki w domu a potem było już za późno. Nie chciałem przeprowadzac kucia w ścianach tak więc wybrałem własnie rozwiązanie bezprzewodowe. Musisz tutaj jednak pamiętac o dwóch ważnych rzeczach

okresowej kontroli oraz wymianie baterii zasilających
podziale na strefy w domu

Ta firma powinna doradzic w wyborze ASD

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: Kayac » 14 gru 2021, 11:29

Ja uważam ze na kablu warto zrobić system alarmowy (czujki ruchu, kontaktrony w oknach). Będziesz wtedy miał system alarmowy spełniający określone normy np Grate 2. Oczywiście te elementy będzie ci o niebo taniej zrobić na kablu. Dodatkowo taki system będziesz mógł połączyć do rozwiązania do budowy SmartHome. Wtedy wszystkie twoje czujki, kontaktrony staną się widoczne w systemie do SmartHome. Jeśli chodzi o cześć Smart to tutaj tylko bezprzewodowo. Na etapie inwestycji nie wymyślisz wszystkich elementów które chciałbyś mieć. Tak wiec system musi być na tyle elastyczny aby łatwo go dało się rozszerzać.
Zerknij sobie tutaj https://www.napad.pl/1421-rozdzielnie-elektryczne W sklepie powinni Ci dobrać odpowiednie wyposażenie

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: wazer » 05 maja 2022, 8:21

Rozumiem zalety systemu przewodowego, do którego jest mi w tej chwili najbliżej, ALE:
a. czy stosując (jakieś) przekaźniki w skrzynce (a raczej szafie) skazuje się w ten sposób na np. brak oświetlenia jak padnie serwer/HA?
b. w jaki sposób połączyć te przełączniki z HA? I jakie w ogóle je wybrać (myślałem o zwykłych Sonoffach, ale po co w takim razie ciągnąć wszystkie kable w jedno miejsce?)
W tej chwili naliczyłem ok. 38 włączników światła (pojedynczych, podwójnych oraz potrójnych). Do tego parę Smart gniazdek, rolety, brama garażowa, TV, laptopy, itp. Czy to rzeczywiście jest dużo (nawet w obliczu późniejszej rozbudowy systemu?).

Jakie macie opinie o systemach alarmowych bezprzewodowych satel?

Zizo
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 30 sty 2022, 18:21
Re: Alarm bezprzewodowy gsm - Jaki wybrać

autor: Zizo » 31 maja 2022, 20:37

Przy takim wyborze warto kierować się zdaniem specjalistów, nam pomogli w doborze odpowiednich rozwiązań fachowcy z firmy MMA TECH która wykonywała montaż alarmu.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów