jaki filtr OSMOZA

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sibu
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2010, 13:41
jaki filtr OSMOZA

autor: sibu » 07 gru 2010, 22:34

Witam,
Mam dylemat jaki system wybrać ?
1) FILTR WODY OSMOZA OSMONICS 100GPD RO8 + POMPA UV
//allegro.pl/filtr-wody-osmoza-osmonics-100gpd-ro8-pompa-uv-i1337582839.html#gallery

2) Odwrócona osmoza - 8-mio stopniowy system z mineralizatorem, BIO i lampą UV
//www.woda.com.pl/index.php?p144,odwrocona-osmoza-8-mio-stopniowy-system-z-mineralizatorem-bio-i-lampa-uv

ktoś doradzi ? :?: :)

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: wiwa » 08 gru 2010, 17:37

Nie piszesz skąd masz wodę, ze studni, czy z wodociągu? Aby określić jaki filtr będzie lepszy trzeba mieć badania wody.
wiwa

sibu
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 sie 2010, 13:41
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: sibu » 10 gru 2010, 13:19

faktycznie:
Kilka szczegółów: nowy dom jednorodzinny. Woda z kanalizacji. Badań nie przeprowadzałem...

wiwa
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 23 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: wiwa » 12 gru 2010, 18:01

Wodę to możesz mieć z wodociągu, do kanalizacji są odprowadzane ścieki.
Ja bym zastosowała tylko jakiś filtr węglowy na wlocie wody za wodomierzem.
wiwa

zack
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2010, 8:42
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: zack » 03 sty 2011, 12:12

Hej,

jeśli woda wodociągowa, to wystarczy RO6 (sześciostopniowa osmoza) lub RO7 (siedmiostopniowa - jeśli chcesz wydać więcej kasy).
Wystarczy filtr bez lampy UV (po to wodociągi chlorują wodę, żeby nie było bakterii).
Reasumując - kup filtr odwróconej osmozy sześciostopniowy (z mineralizatorem) i będzie OK.
Ktoś tam jeszcze pisał coś o filtrze węglowym na wejściu wody do domu - zapomnij o tym. Jeśli już, to filtr mechaniczny na wejściu, ale nie węglowy.

Pozdrawiam
zack

Przemek
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: Przemek » 27 sty 2011, 16:06

poczytaj na temat filtrów na www.e-mieszkanie.pl
odwrócona osmoza jest OK

krissmee
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2011, 8:18
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: krissmee » 22 lut 2011, 8:25

Wiele ciekawych rzeczy tu można znaleźć:

[więcej o blogu na PW]
doradca

autorus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 31 sty 2011, 11:36
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: autorus » 22 lut 2011, 8:48

spamowanie powinno być zabronione.

rafal_slask
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2013, 11:07
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: rafal_slask » 09 lip 2013, 12:30

polecam ci tak jak pisał zack RO7 wystarczy w zupełności. Przy RO7 masz naprawdę duży wybór dodatków w zależności od rodzaju wody. tutaj masz duży wybór odwróconej osmozy http://www.filtrwody.pl/pl/c/RO7/44

matiszati
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 16 lut 2015, 12:13
Kontaktowanie:
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: matiszati » 01 lip 2015, 13:00

Można spokojnie instalować któryś z filtrów wymienionych przez poprzedników. Na www.water-house.pl można dostać w doskonałej cenie takie typy. Przed zakupem i instalacją warto jeszcze przejrzeć instalację czy znajdzie się na nie miejsce.

Water-HousePI
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2016, 9:11
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: Water-HousePI » 12 lip 2016, 9:37

matiszati pisze:Można spokojnie instalować któryś z filtrów wymienionych przez poprzedników. Na www.water-house.pl można dostać w doskonałej cenie takie typy. Przed zakupem i instalacją warto jeszcze przejrzeć instalację czy znajdzie się na nie miejsce.


Dziekujemy MatiSzati za dobre słowo o naszych filtrach:)
Posiadamy urządzenia bardzo dobrej jakości w konkurencyjnych cenach.
http://water-house.pl/10-odwrocona-osmoza
Zadbaj o zdrowie Twojej rodziny.

instarne
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2016, 6:40
Kontaktowanie:
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: instarne » 12 lip 2016, 9:52

Sam stosuję RO7 i spisuje się doskonale.

Gerwazy
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 06 kwie 2017, 10:31
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: Gerwazy » 09 paź 2017, 9:56

Witam, jestem mocno zainteresowany zakupem tej osmozy: https://www.zestudni.pl/blog/odwrocona-osmoza-nowej-generacji-ecoperla-profine-zero/. Czy ktoś już korzystał i może coś powiedzieć na temat tego filtra? Wiem,że to nowość na rynku, ale może ktoś się trafi?

Janiu
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2015, 15:38
Re: jaki filtr OSMOZA

autor: Janiu » 11 paź 2017, 9:49

Gerwazy pisze:Witam, jestem mocno zainteresowany zakupem tej osmozy: https://www.zestudni.pl/blog/odwrocona-osmoza-nowej-generacji-ecoperla-profine-zero/. Czy ktoś już korzystał i może coś powiedzieć na temat tego filtra? Wiem,że to nowość na rynku, ale może ktoś się trafi?


Ja mam od jakiś dwóch tygodni, jestem zadowolony. Mam porównanie z osmozą RO6 której używaliśmy wcześniej i zdecydowanie polecam właśnie Zero. Wszystko co możesz przeczytać w artykule, który przytaczasz, jest prawdą - osmoza rzeczywiście pracuje wydajnie, a przy tym cicho; jest malutka i estetyczna, działa bez prądu.
Jeżeli jesteś osobą, która lubi nowoczesne rozwiązania to na pewno będziesz zadowolony. Dodatkowo to chyba jedyny model z mieszaczem, a więc podaje wodę z minerałami. W porównaniu z klasycznymi filtrami odwróconej osmozy to bardzo duża zmiana, no i chyba najważniejsza dla użytkownika.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

Gotowe projekty domów