obliczenie instalacji do doboru pompy

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dper20
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2016, 14:24
obliczenie instalacji do doboru pompy

autor: dper20 » 03 lip 2016, 9:05

Witam

Nie mogę uporać się z problemem doboru pomp do dysz fontanny.

Policzyłem zapotrzebowanie dysz na wodę, dzwonię do fabryki pomp i się dowiaduję że muszę jeszcze obliczyc straty i zapotrzebowanie rurociagów lecz nie wiem jak mam to zrobić.

Może ktoś pomóc?

Stare pompy które się spaliły. Nie miały odpowiedniej wydajności co do dysz i nie było efektu.

Jeśli chodzi o dane rurociągu to :
1 obieg - Łączna długość rur to 10 m. Do tego dochodzi 5 trójników, 13 kolanek 90° Odcinki rur idące pionowo są różnej długości, razem ok. 2m.
2 obieg - Łączna długość rur to 12 m - Do tego dochodzą 3 trójniki, 9 kolanek 90° Jedyny odcinek rury który idzie pionowo to ok 80 cm. na każdą dyszę, (2,4) m ogółem.

Rury są z PE ø50mm średnicy zewnętrznej, ø41mm średnica wewnętrzna, gładkościenne .

Może ktoś pomoc w obliczeniach?

Pozdrawiam

Bardzo Was proszę o pomoc

Pozdrawiam serdecznie

tuallamore
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2019, 19:23
Re: obliczenie instalacji do doboru pompy

autor: tuallamore » 04 lip 2019, 19:57

Ja do końca się nie znam, ale jak teściowi robili ogród przy nowym domu to chcieli dwie fontanny ogrodowe. Jedną jako skalniak przy oczku wodnym a drugą taką ozdobną. Chcieli wszystko zasilać z jednego źródła więc powstał problem ze średnicami rur do każdej z osobna. Bo inne pompy itp. Brali całość od chłopaków z tej strony https://kolorowefontanny.pl , tam masz kontakt. Bardzo komunikatywni ludzie i nie zdzierają. Pozdrawiam


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów