dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

Planujesz budowę lub remont? Zastanawiasz się jakie materiały wykorzystać? W tym dziale znajdziesz opinie na temat różnego rodzaju materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Możesz też podzielić się swoimi doświadczeniami.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

gErBeR
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2015, 9:03
Lokalizacja: Mostki
dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: gErBeR » 27 mar 2016, 19:37

Witam
Wiem na czym polega każdy z tych systemów jakie pustaki, jaka cena. Ale chciałbym poznać opinie innych na temat nowych systemów wienerbergera. Co myślicie o trwałości tych systemów?i Jaki byście wybrali ?

Ps może pomożecie co wybrać bo nie mogę się zdecydować :D

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: cookiemonster » 25 kwie 2016, 13:56

Trwałość gotowego muru jest taka sama niezależnie od systemu. Za trwałość odpowiada sam materiał, a nie sposób w jaki jest łączony :) Zaprawa i spoiny przecież nie wietrzeją ani nie wyparowują. Wszystkie trzy systemy mają oczywiście swoje plusy i trudno powiedzieć, który z nich jest najlepszym rozwiązaniem. Do ścian jednowarstwowych na pewno warto mieć system o jak najmniejszym spoinowaniu, czyli Profi albo Dryfix (to już system zupełnie bezspoinowy). Dzięki temu ściana będzie bardziej jednolita, w murze będzie mniej wody i znacznie mniejsza szansa na mostki termiczne, za które dopłaci się w kosztach ogrzewania. Przy ścianach 2W wybór jest prostszy, bo tam ewentualne mostki termiczne i tak są przykryte warstwą izolacji.

pimpus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:11
Lokalizacja: Częstochowa
Re: dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: pimpus » 27 kwie 2016, 11:25

Moje największe zaufanie wzbudził system Profi. Pustaki są szlifowane i bardzo równe, spoina ma kilka mm i bardzo łatwo się ją nakłada. Przy Dryfix sama technologia murowania jest trochę inna, więc jakoś nie byłem skłonny do ryzyka. Profi to jednak ciągle dość tradycyjne murowanie...

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: cookiemonster » 18 maja 2016, 6:11

pimpus pisze:Przy Dryfix sama technologia murowania jest trochę inna, więc jakoś nie byłem skłonny do ryzyka.


Żadne ryzyko, technologia jest na rynku od około 7-8 lat. To w budownictwie niby niedługo, ale jednak wystarczająco, żeby ekipy nauczyły się z tego murować jak trzeba! :)

tomradzio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 12 cze 2015, 9:20
Lokalizacja: Warszawa
Re: dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: tomradzio » 21 maja 2016, 7:40

Witam. Ja się murowałem z Profi i również uważam, że to najbardziej kompromisowa z tych nowoczesnych technik. Niby spoina cienka i nakładana specjalnym wałkiem, ale jednak to ciągle bardzo klasyczne murowanie. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie, chociaż podobno wcale nie takie popularne (ludzie biorą raczej Dryfixa)

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: cookiemonster » 23 cze 2016, 20:29

Ludzie biorą co im wygodniej :) Mi się wydaje, że akurat przed Dryfix to jest jakaś obawa klientów, że kupią a potem nie będzie wiadomo jak to wymurować prawidłowo. Zaprawy "mokre" przy Porothermach są chyba ciągle najbardziej popularne - bo są najpewniejsze w użyciu :)

everbanega
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2016, 9:36
Re: dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: everbanega » 01 lip 2016, 9:57

witam, ja mam wymurowane ściany na zaprawie Dryfix. Moje odczucia są bardzo pozytywne - zaprawa jest dużo wygodniejsza w użyciu niż taka zwykła mokra z betoniarki. Oszczędza się też sporo czasu przy rozrabianiu i co jest bardzo ważne - nie zmienia ona właściwości przy niskich/wysokich temperaturach i różnej wilgotności powietrza. Przy wyrabianiu mokrych zaprawa zawsze jest problem z dostosowaniem gęstości do aktualnych warunków. Przy Dryfix nie trzeba się w ogóle nad tym zastanawiać. Co do czasu murowania, to ja miałam zrobiony SSO w 8-9 miesięcy.

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Re: dryfix, profi czy zaptawa tradycyjna

autor: cookiemonster » 30 sie 2016, 21:24

Oczywiście, że budowa Dryfixem ma mnóstwo plusów, ale jednak wydaje mi się, że ludzie ciągle nie mają do tego systemu zaufania. Zaprawa tzw. mokra pozwala też zgubić trochę krzywizn pustaków. W Dryfix trzeba mieć idealnie równy materiał - dopiero wtedy robota idzie szybko i przyjemnie :)


Wróć do „Materiały budowlane - opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów