Salon z pomysłem

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Salon z pomysłem

autor: Redakcja » 21 maja 2016, 19:00

Salon, bawialnia, pokój gościnny, dzienny, pokój stołowy - niegdyś pojęcia różniące się znaczeniowo, dziś... Salon z pomysłem >>
Redakcja

ostrow
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 368
Rejestracja: 09 mar 2013, 12:53
Salon z pomysłem

autor: ostrow » 21 maja 2016, 19:00

uważam, że warto stawiac na ciekawe rozwiazania np na farby strukturalne w swoim salonie uzyłem struktury magnat style grassi, ktora nadała powierzchni wyjatkowego klimatu

jacekb90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Re: Salon z pomysłem

autor: jacekb90 » 22 maja 2016, 12:24

Mi osobiście w takich wnętrzach podoba się np. odkryta cegła. Tylko taka prawdziwa z odzysku a nie gipsowe podróbki z marketu. Oczywiście i wnętrze musi pasować do takiej ściany. Wszystko ma mieć ręce i nogi jak to mówią :)
A jeżeli wnętrze ma być nowoczesne to może takie rozwiązanie:
Obrazek
(zdjęcie ze strony http://artcorestudio.pl)
Takie panele (gipsowe) można układać w poziomie, pionie. Odpowiednio je oświetlając uzyskujemy fajny, trójwymiarowy efekt.

Awatar użytkownika
whattodo
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2016, 21:49
Re: Salon z pomysłem

autor: whattodo » 22 maja 2016, 22:32

Najciężej jest połączyć praktyczne z ładnym wyglądem.
U nas ściany są kolorami kontrastującymi ze sobą, do tego panele w kolorze ciemnego drewna i meble dopasowane jak najlepiej kolorystycznie.

Nie szaleliśmy z fototapetami, bo uważamy, że najlepiej się nadają do sypialni albo pokoju dziecięcego, jednak jeżeli ktoś ma ochotę i pomysł to czemu nie :D
No i u nas dużą ozdobą jest jednak kominek, właściwie to on nadaje cały wygląd salonu.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 489
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Salon z pomysłem

autor: martan » 23 maja 2016, 10:59

My również nie zdecydowaliśmy się na fototapetę a intensywnie się nad nią zastanawialiśmy. Pomieszczenie musi być skromnie umeblowane. Tylko wtedy fototapeta go nie przytłacza. Postawiliśmy za to na ramki na ścianie ze zdjęciami. Świetne są na przykład takie kolaże:
Obrazek

Spory wybór niedrogich ramek ma w ofercie Dekoria tak więc mozecie sobie zerknąć:
http://www.dekoria.pl/offer/group/213
http://www.forumbudowlane.pl/

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Salon z pomysłem

autor: malaka » 23 maja 2016, 11:16

Nie podobają mi się te ramki. Ktoś miał na nie pomysł, ale gorzej z realizacją.

MeduzaD
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 04 cze 2013, 9:04
Lokalizacja: Śląsk
Re: Salon z pomysłem

autor: MeduzaD » 26 maja 2016, 11:41

Taki oto kamień na ścianie całkowicie odmieni Twój salon :).

Luna sie nazywa.

PawełNM
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 22 kwie 2014, 23:22
Re: Salon z pomysłem

autor: PawełNM » 03 cze 2016, 13:39

Mnie osobiście bardzo podobają się aranżacje salonów, w wykonaniu Izabeli Widomskiej http://izabelawidomska.pl/ . Jakiś czas temu trafiłem na jej stronkę i muszę stwierdzić, że pomysły tej architekt z Warszawy bardzo przypadły mi do gustu, a co więcej można jej zlecić urządzenie nie tylko całego mieszkania, czy restauracji, ale też konkretnego pomieszczenia. Jednocześnie świetnie łączy ona w swoich realizacjach ciekawe odcienie mebli i dodatków, przez co całość prezentuje się według mnie bardzo interesująco.

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Salon z pomysłem

autor: Zami » 05 cze 2016, 18:19

Mi wczoraj wpadły w oko gabloty i zastanawiam się nad zamówieniem ich do salonu. Lubie mieszkania z charakterem a takie gabloty z pewnością go dodają.
Mam sporo pucharów, antyków i książek które mogłabym umieścić w tych gablotach. Co sadzicie o tym pomyśle?

w-kaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2016, 10:31
Re: Salon z pomysłem

autor: w-kaa » 20 cze 2016, 10:43

Ja za to w salonie, jako element tego salonu chce umieścić projektor z ekranem. Zastanawiam się czy można to zrobić na ceglanej scianie czy musi to być koniecznie gładka ściana? Może ktoś jest zorientowany w temacie?

kukusia142
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:52
Kontaktowanie:
Re: Salon z pomysłem

autor: kukusia142 » 24 cze 2016, 15:57

Teraz bardziej praktyczne do okien są karnisze ,rolety i żaluzje. Od siebie polecam zajrzeć na http://www.rolbest.pl/ , mam od nich parę produktów w domu (np drewniane żaluzje) i jestem z nich bardzo zadowolona. Dodatkowo pięknie komponują się z oknami . :)

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Salon z pomysłem

autor: e-Rzecznik_Magnat » 01 lip 2016, 23:00

Salon to wizytówka domu. Tutaj odpoczywamy i przyjmujemy gości. Jednym z pomysłów na wyróżnienie salonu spośród innych pomieszczeń w domu jest zastosowanie farb strukturalnych na ścianach – imitujących beton, surowych, lub wręcz przeciwnie – eleganckich, błyszczących. Zależy, jaki styl jest nam bliższy.
Inspiracje można znaleźć tutaj:
[więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Magnat

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: Salon z pomysłem

autor: KamilaMeble » 05 lip 2016, 8:36

To racja,salon mimo wszystko jest wizytówka naszego domu i musimy zadbać o jego odpowiednią kolorystykę oraz wygląd,meble,bo to największe wyzwanie. c Akurat same dodatki jak powyższe ramki na zdjęcia nie mają aż tak wielkiego znaczenia w kwestii estetyki.
meble z dostawą do domu.

decorsystem
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2015, 12:33
Kontaktowanie:
Re: Salon z pomysłem

autor: decorsystem » 12 lip 2016, 13:36

Pudrowy beżowy róż, interesująca grafika i stylizowane meble. Listwy sztukateryjne to świetny pomysł na ożywienie ściany.

Awatar użytkownika
Loft Design System
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2016, 12:36
Re: Salon z pomysłem

autor: Loft Design System » 12 lip 2016, 14:26

W ostatnich czasach wiele słyszy się o ściennych panelach dekoracyjnych.
Nasza firma - Loft Design System, od lat dostarcza klientom wysokiej jakości Panele 3D, wprawiające w prawdziwe osłupienie najbardziej wymagających klientów i projektantów na całym świecie.
W naszej pracy polegamy na opiniach i upodobaniach klientów, dzięki czemu tworzymy wzory niebanalne i jedyne w swoim rodzaju, nadające nowe życie odnawianym pomieszczeniom.

Garstka informacji o naszych produktach:
Panele są wykonane z wysokiej jakości lekkiego gipsu o właściwościach regulujących wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Materiał pochłania nadmiar wilgoci, ale także zwraca go, kiedy powietrze staje się suche.
Wiele modeli posiada bardzo pożądaną funkcję "soundwave", działającą na zasadzie dyfuzji akustycznej, czyli równomiernego rozpraszania się dźwięku w całym pomieszczeniu. Wysoki komfort słuchania muzyki, oglądania kina domowego czy nawet prowadzenia rozmów, to coś, co zapewnią Państwu nasze panele.
Stworzone z myślą o potrzebach klientów, są owocem naszej pasji i wieloletniej pracy.
Montaż jest wyjątkowo prosty, a same panele można malować dowolną farbą do wnętrz, dobierając indywidualną barwę :)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia aranżacji oraz wykonanych przez nas zleceń na http://www.loftsystem.pl w zakładce galeria oraz do dyskusji na temat paneli 3D.
Poniżej zamieszczamy jedną z naszych prac - chętnie poznamy Wasze zdanie:)
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt drogą mailową na adres kontakt@loftsystem.pl

Pozdrawiamy,
Loft Design System
Załączniki
model_16_8.jpg


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 15 gości

Gotowe projekty domów