Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ewenement22 » 19 kwie 2016, 10:28

Witam
Zbieram oferty różnych firm na okna wraz z montażem do mojego domu - Libra 2.
Będę kupował okna w kolorze antracyt bez szprosów i prawdopodobnie bez wygięć.
3 szyby, kolor jednostronny, 6 - 7 komór,

tak wygląda stolarka Libry 2 {obrazek niedostępny]

Byłem u 4 sprzedawców i każdy handluje czym innymi.
OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX.

Która z tych firm pracuje na najlepszych maszynach? Ma najlepsze technologie? Robi okna najlepszej jakości? Po prostu co byście mogli polecić mi wybrać i dlaczego?
Zawiasy w ramach czy na zewnątrz? Słyszałem od jednego ze sprzedawców, że te w ramie są mniej wytrzymałe i po 10 - 15 latach może nie być z nimi najlepiej. Drugi sprzedawca znów twierdził, że te w rami są mocniejsze... Proszę o pomoc. Dopiero poznaje temat okien. Może jeszcze innego producenta okien warto poszukać?

Kowalikk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2014, 9:53
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Kowalikk » 22 kwie 2016, 9:20

Sprawdź sobie jeszcze budvar - http://www.budvarcentrum.pl/ potężna Polska firma aż dziwne, ze jej nie uzwględniliście. W zasadzie parametry okien są wszędzie bardzo zbliżone, ale często pojawiają się jakieś nowinki. W Bytomiu w razie gdyby był to Twój region punkt ich masz na Wrocławskiej. W innych miastach musisz sprawdzić bo się nie orientuje.

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ewenement22 » 26 kwie 2016, 7:44

Mieszkam w 30tyś mieście i dużo tu dobrych firm nie ma.
Na innym forum dostałem takie info

"Mój subiektywny ranking:
Drutex - lider, głównie w kategorii ilości i wśród tanich okien.
Petecki - ambicje, jak ten wyżej dużo o sobie mówi i próbuje sporo o sobie napisać pochlebnych opinii
Dako - uzasadnione ambicje na poziom premium
Oknoplast - z tych najbardziej uznany"

Wszyscy uważacie podobnie? Jest to dla mnie ważne... Muszę wiedzieć którą firmę warto wybrać... Proszę o pomoc
Peteckiego dostałem dosyć dobrą ofertę... w porównaniu do innych. DAKO o ponad 2000zł drożej od Peteckiego na cały dom a OKNOPLAST 5500zł.

Może nikt po prostu tego u nas nie sprzedaje...
A jak brać to od razu z montażem bo wtedy VAT 8% i montaż wychodzi za darmo.

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ODB » 26 kwie 2016, 10:28

Skoro wątek dotyczy okien tych najwyższej klasy i jakości,to polecam zerknąć również do nas,bo znajdziesz tutaj szeroki wybór,oczywiście zawsze możesz liczyć także na nasza pomoc.

mrchecked
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 15 paź 2013, 13:46
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: mrchecked » 28 kwie 2016, 14:21

ewenement22 pisze:Mieszkam w 30tyś mieście i dużo tu dobrych firm nie ma.
Na innym forum dostałem takie info

"Mój subiektywny ranking:
Drutex - lider, głównie w kategorii ilości i wśród tanich okien.
Petecki - ambicje, jak ten wyżej dużo o sobie mówi i próbuje sporo o sobie napisać pochlebnych opinii
Dako - uzasadnione ambicje na poziom premium
Oknoplast - z tych najbardziej uznany"

Wszyscy uważacie podobnie? Jest to dla mnie ważne... Muszę wiedzieć którą firmę warto wybrać... Proszę o pomoc
Peteckiego dostałem dosyć dobrą ofertę... w porównaniu do innych. DAKO o ponad 2000zł drożej od Peteckiego na cały dom a OKNOPLAST 5500zł.

Może nikt po prostu tego u nas nie sprzedaje...
A jak brać to od razu z montażem bo wtedy VAT 8% i montaż wychodzi za darmo.


Jeśli jeszcze nie wybrałes modelu to sprawdź sobie Pixel. Czyli nowy model okna który wypuścił oknoplast

[Oknoplast]

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ewenement22 » 29 kwie 2016, 11:38

Widziałem może i ładny ale drogi ponad 5 tyś różnicy od petecki

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ewenement22 » 29 kwie 2016, 12:18

mrchecked pisze:Jeśli jeszcze nie wybrałes modelu to sprawdź sobie Pixel. Czyli nowy model okna który wypuścił oknoplast

[Oknoplast]


poza wyglądem czemu je polecasz?

Sajana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 12 gru 2013, 15:28
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Sajana » 01 maja 2016, 0:25

Ja mam swoje, sprawdzone przez wielu znajomych i rodzinę okna Budvar. Są lekkie, ciepłe i dźwiękochłonne. Najnowsze to są profile T-Passive Slim, to profil wykonany w Titanium Technology. Dzięki nowemu, niższemu skrzydłu, zwiększona jest powierzchnia szklenia, dają więcej światła.

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ODB » 04 maja 2016, 10:26

Jeżeli jeszcze nie zapadł wybór co do konkretnej firmy,to polecam zerknąć także do nas,akurat oknami jaki drzwiami zajmujemy sie na co dzień i chętnie pomożemy,doradzimy na forum.

Gość10463
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Gość10463 » 04 maja 2016, 10:49

to się nazywa CIEPŁY MONTAŻ OKIEN :lol:

ODB
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 25 lut 2016, 11:42
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ODB » 11 maja 2016, 10:42

I to dosłownie,fajny efekt ale na krótki czas:) Poza tym jak wspomniałem powyżej- w sklepach internetowych także można znaleźć szereg dobrych i godnych zaufania firm,producentów okien,wystarczy poszukać:)

Czternaście
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:16
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Czternaście » 11 maja 2016, 22:12

Ja też zbierałam dużo kontaktów do różnych firm odpowiedzialnych za stolarkę okienną i powoli przymierzam się do kontaktu z jedną - firmą Rydygier Okna i Drzwi. Czytałam sporo pochlebnych opinii i jestem bardzo ciekawa, czy faktycznie wszystko się tak dobrze przedstawia jak mówią.

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: Rogers » 24 cze 2016, 14:20

Bo to najlepsza metoda poznać oferty od kilku firm i w ten sposób wybrać to co jest najlepsze. W moim przypadku, ale to już jakieś 2 lata temu wygrał Budvar Centrum byliśmy na prezentacji tych okine w PH w Łodzi przy ul. Kopcińskiego także to nie jest tak, że zamawialiśmy w ciemno. Na dzień dzisiejszy decyzji nie żałujemy bo okna się spisują tak jak powinny.

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ewenement22 » 24 cze 2016, 14:49

Jestem już po montażu okien.
W moich oczach ta robota wyglądała następująco.
Przyjechali trzej majstry i chcieli wszystkie okna zamontować w jeden dzień (ciepły montaż). Taśmy na zewnątrz pokleili tak że połowa się poodklejała bo na nierówną i nie oczyszczoną powierzchnię kleili, a prawie całą drugą połowę wypchnęła pianka tak mocno, że taśma zamiast być przyklejona do ściany to byłą przyklejona do pianki...
Pianki jakich używali to Soudafoam MAXI SOUDAL
Taśmy illbruck 70mm tą samą do wewnątrz i zewnątrz
Od wewnątrz jeszcze nie wszystkie taśmy pokleili. A te które pokleili jak akurat nie widziałem w taki sposób ,że w niektórych miejscach spokojnie jeszcze centymetr piany mógłby tam być żeby piana była na równo z oknem.
Moim zdaniem to nie tak powinna wyglądać ta robota...
Jak Wy to widzicie profesjonaliści:) Jak byście sobie zrobili? Minął już tydzień i to wszystko stoi tak przez te słoneczne dni. Na pewno to nie jest dobre dla tego kleju który będzie jeszcze raz przyklejany. Osoba od której kupiłem okna i montaż twierdzi, że mają specjalny środek którym pokleją to wszystko. W ogóle dziwny ten montaż zamiast dzień po dniu to robić to jeden dzień porobili nie wyrobili się to dokończą za ponad tydzień. Jedno okno balkonowe ma balon taki, że prawie centymetr jest wypuklenia na środku do wewnątrz domu... to chyba nie mieści się w żadnych normach sprzedażowych...
Nie wiem czy płacić mu całość na jaką byliśmy umówieni czy negocjować mocno warunki... pomóżcie dobrzy ludzie.
Dodam, że na moich oczach kładli okna bokiem na beton bez żadnego kartonu ani niczego pod spodem i pukali w drzwi balkonowe od spodu żeby dobić ławę która będzie pod nimi. Ciekawe jakby ta robota wyglądała gdybym ja tego wszystkiego nie widział... aż strach pomyśleć:)

ewenement22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:21
Re: Jakiej firmy okna? - OKNOPLAST, PETECKI, DAKO, DRUTEX

autor: ewenement22 » 25 cze 2016, 8:01

75mb okien było ich 16 sztuk.
Niestandardowe było to, że musieli jedno okno balkonowe podkuć 2,5cm bo nierówno widać był wylany strop.
Położyli okno balkonowe bokiem na betonie i zaczęli dobijać młotem gumowym ławy które dodatkowo dokupiłem, żeby nie było mostka termicznego w posadzce 2 ławy o wysokości 10 cm. Tym samym cały bok okna się delikatnie porysował. Jak dla mnie to w ogóle nie powinni tego okna kłaść na betonie tylko na jakieś gąbki karton lub coś co ochroni je przed porysowaniem. Chyba nie powiecie mi, że jest to profesjonalne podejście. Robili to na moich oczach więc szkoda mi się zrobiło tych okien i sam kazałem im coś podłożyć i dałem im karton. Aż boję się pomyśleć co by się działo gdyby mnie tam nie było. Moim zdaniem również nie powinno dojść do czegoś takiego, że pianka wypchnęła przyklejoną taśmę. Jak dla mnie to powinno być na początek grubo piany tak żeby i z jednej i z drugiej strony okna delikatnie wyszła... później przycinasz ją na równo z oknem i dopiero przyklejasz... a nie z jednej strony wypchnęła piata taśmę z drugiej mimo, że widzieli, że miejscami około cm jej brakuje to i tak taśmę przykleił monter... przecież szkoda czasu na dołożenie jeszcze piany a później jeszcze aż wyschnie i dopiero przyciąć ... przecież oni nie mają czasu na takie ruchy bo chcą za wszelką cenę wyrobić się w jeden dzień ale i tak im się to nie udało...:)


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów