Budowa lokalu handlowego mniej niż 25 metrów

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

endrju28
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2015, 8:55
Budowa lokalu handlowego mniej niż 25 metrów

autor: endrju28 » 26 gru 2015, 9:15

Witam.Pierwszy raz piszę jakikolwiek post na forum więc przepraszam za błędy:)
Chcę postawić na własnej działce mały sklepik w którym będę sprzedawał odzież. Budynek o wymiarach 4x6 metry i wys.2.5 m.
Odległość od sąsiadów zachowana i brak okien od sąsiednich działek.
Myślałem budynek postawić z kontenerów znaczy metalowy, lub z płyty warstwowej. Starostwo nie chce wydać pozwolenia na budowę bo mówi że przepisy przeciw pożarowe nie zezwalają, chyba że zapłacę 3000 !!! za opinię od strażaka że on pozwala to może i oni pozwolą.
Byłem wcześniej w starostwie to zezwolili ustnie na budowę, byłem również w urzędzie miejskim to plany zagospodarowania oczywiście dopuszczają budowę.
Architekt powiedział, że skoro oni nie pozwalają to nie ma sensu żeby on robił projekt.
Dopiero jak zrobiłem mapę do celów projektowych i zatrudniłem architekta to oni mówią że nie pozwolą.
Nic z tego nie rozumiem. Czy może mi ktoś to wyjaśnić?
Czy muszą mi dać odpowiedz na piśmie że nie pozwalają?
Gdzie znajdę przepisy przeciwpożarowe na temat(sam nie wiem)odległości budynku od innych budynków?)
Mam bardzo serdecznych sąsiadów więc wolę dmuchać na zimne.
Proszę o jakąkolwiek odpowiedz co mam dalej robić?
Pozdrawiam i proszę o pomoc

MGM
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:28
Kontaktowanie:
Re: Budowa lokalu handlowego mniej niż 25 metrów

autor: MGM » 02 sty 2016, 13:44

Witam.
Odległość pomiędzy budynkami ze względu na bezpieczeństwo pożarowe znajdzie Pan w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2012 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. nr 75 poz. 690 z późn. zm.) - rozdział 7 od par. 271. Oprócz tego jest Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dn. 2.12.2015 r. w sprawie uzgadniania projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 2117) - wymieniono w nim obiekty wymagające uzgodnienia pod względem zgodności z przepisami ppoż.
Architekt powinien on zaprojektować budynek zgodnie ze wszystkimi przepisami - tak żeby urząd nie miał podstaw do odmowy pozwolenia na budowę (tj. wydania decyzji odmownej). W uzasadnionych przypadkach urząd może żądać takiej opinii rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż, ale projektant powinien wiedzieć czy w tym przypadku tak jest.
Pozdrawiam.
MGM

sylwia sz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2016, 7:45
Re: Budowa lokalu handlowego mniej niż 25 metrów

autor: sylwia sz » 21 cze 2016, 8:02

Owszem, opinia taka jest bardzo często wymaganym dokumentem, ale na budynek o takiej powierzchni nie będzie to koszt 3000 zł !!!
Jeśli sprawa się nie rozwiązała zapraszamy [url]etechmax.com.pl[/url] pomożemy.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów