Gniazda Ethernet HDMI 230V

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Dwd89
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2012, 9:55
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Kontaktowanie:
Gniazda Ethernet HDMI 230V

autor: Dwd89 » 13 mar 2012, 11:12

Witam, szukam gniazd na ścianę:
1 gniazdo 4xRJ45
1 gniazdo HDMI+RJ45
2 gniazda 230V
1 gniazdo HDMI

Na stronie avteam znalazłem większą część potrzebnych części ale nie mają 4xRJ45 o wymiarach 45x45 pasującej do kompletu systemu Simon Basic.
http://www.avteam.pl/sklep/order.php?ipa=832

brakuje tego elementu:
http://alejka.pl/molex-gniazdo-podtynkowe-4xrj45-proste-568b-utp-powercat-5e-biale-2.html

Czy ktoś z Was zna jakąs inną firmę która robi całe takie zestawy potrzebnych gniazd ?

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: Gniazda Ethernet HDMI 230V

autor: dendrytus » 14 mar 2012, 7:51

Dwd89 pisze:Witam, szukam gniazd na ścianę:
1 gniazdo 4xRJ45
1 gniazdo HDMI+RJ45

Żadna szanująca się firma nie robi takich wynalazków.
Jedna puszka to jeden rodzaj przyłączy np. hdmi lub rj45.
Już montaż pojedynczego gniazda hdmi to czasami masakra
Osobiście chciałbym zobaczyć tę masakrę w puszce 4xrj45.
Wystarczy obejrzeć taki wynalazek
Obrazek
aby wiedzieć że poprawne podłączenie będzie bardziej niż skomplikowane, a ułożenie wszystkich przewodów w puszce będzie wymagało niezłej gimnastyki.[/code]
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Gniazda Ethernet HDMI 230V

autor: Zami » 30 maja 2016, 11:18

Jeśli potzrebne ci porządne HDMI to kabel możesz kupić na avstore.pl Sama się nad tym zastanawiam bo kabel ma różne długości, cena jest bardzo ok i co najważniejsze można go bez obaw zamontować w ścianie. Ja nie znoszę widoku kabli dlatego zawsze staram się je ukryć.

Intersell
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 21 maja 2015, 13:12
Re: Gniazda Ethernet HDMI 230V

autor: Intersell » 17 cze 2016, 6:57

Tego typu gniazda znajdziesz w dobrych sklepach internetowych a artykułami elektrycznymi,akurat tym również zajmujemy się na co dzień,więc jeżeli wątek jest dalej aktualny to chętnie pomożemy.

Obam212
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2019, 19:40
Re: Gniazda Ethernet HDMI 230V

autor: Obam212 » 05 sie 2019, 19:49

Technologia HDMI stale się rozwija i nawet teraz już można kupić bezprzewodowe hdmi. Myślałem, że bez kabla będą jakieś ogromne straty jakości, ale jednak pomyliłem się. Dzięki temu nie ma problemów z kablami, bo przy hdmi kable dość szybko się uszkadzały w moim przypadku. Wolę bezprzewodowe.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów