Jaki piec z podajnikiem 75 kw

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bilinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2016, 11:14
Jaki piec z podajnikiem 75 kw

autor: bilinek » 11 cze 2016, 11:25

Witam forumowiczów :)
Możecie mi doradzić jakiej firmy najlepiej wybrać piec CO na ekogroszek 75 kw, na pewno z podajnikiem i rusztem wodnym. Znalazłem kilka firm na allegro ale nie wiem, którą wybrać. Miałem już piec od Banasiaka, który okazał się ogromną porażką. Jestem z Wrocławia.
Znalazłem następujące piece na allegro:
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

bilinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2016, 11:14
Re: Jaki piec z podajnikiem 75 kw

autor: bilinek » 11 cze 2016, 13:43

A i jeszcze jedno czy sprawność cieplna do 80% a 86% ma znaczenie? Czy ruszta wodne jakbyśmy zastosowali to jest dobra rzecz?

bilinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2016, 11:14
Re: Jaki piec z podajnikiem 75 kw

autor: bilinek » 15 cze 2016, 10:49

nikt nie jest w stanie doradzić?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki piec z podajnikiem 75 kw

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 cze 2016, 11:25

Jakby Pan chciał tańsze i bardziej komfortowe ogrzewanie, to można doradzać, a kocioł?
Nie dość, że droga eksploatacja, brak komfortu, to za 4 lata wchodzi standard zeroenergetyczny. Nikt myślący kotła nie doradzi.
HVAC - najtańszy komfort.

SUSPENSER
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 03 wrz 2014, 21:15
Lokalizacja: Miłoszyce, tel. 690 678 778
Kontaktowanie:
Re: Jaki piec z podajnikiem 75 kw

autor: SUSPENSER » 15 cze 2016, 15:19

bilinek pisze:A i jeszcze jedno czy sprawność cieplna do 80% a 86% ma znaczenie? Czy ruszta wodne jakbyśmy zastosowali to jest dobra rzecz?


Sprawność na pewno ma znaczenie.

Ruszt wodny to kiepski pomysł bo wychładza spaliny zamiast je dopalać jak deflektor.

Do jakiego obiektu ma być ten kocioł - np. kocioł o mocy 40 kW z powodzeniem ogrzewa 800 m2 hali produkcyjnej [w tym 150 m2 biur].
Preferuję kontakt przez @ bo prywatne wiadomości znikają.

bilinek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2016, 11:14
Re: Jaki piec z podajnikiem 75 kw

autor: bilinek » 15 cze 2016, 16:53

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Jakby Pan chciał tańsze i bardziej komfortowe ogrzewanie, to można doradzać, a kocioł?
Nie dość, że droga eksploatacja, brak komfortu, to za 4 lata wchodzi standard zeroenergetyczny. Nikt myślący kotła nie doradzi.


W takim razie co zamiast kotła Pan proponuje? Standardem jest, że większość ludzi ogrzewa piecem CO. Co według Pana jest tańsze i lepsze od kotła CO?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki piec z podajnikiem 75 kw

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 cze 2016, 18:57

Jest to wynikiem oszukiwania. Kocioł zużywa prąd, jest abonament. Ogrzewanie hydrauliczne nie ma sensu, zawsze produkuje więcej ciepła niż potrzeba i nie dba o kontrolę latem.
Najtańsze w eksploatacji jest ogrzewanie i chłodzenie pompą ciepłą powietrze powietrze z elektroniczną kontrolą sprężarki, Wsparte elektrycznym podłogowym
Nie należy dobierać pompy ciepła "na wszystko" , by nie była przewymiarowana.
W praktyce, nawet gdyby m3 gazu kosztował 0zł, to i tak abonament +kWh jakie zużywa kocioł wyszłyby drożej.
Podstawą instalacji jest wentylacja z odzyskiem ciepła.
https://www.youtube.com/watch?v=PQSMA4vTfBw
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Gotowe projekty domów