klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ekmir
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 662
Rejestracja: 10 wrz 2008, 12:05
Lokalizacja: lubuskie
klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: ekmir » 12 cze 2016, 13:45

Jaki klej można z powodzeniem zastosować do klejenia płyt styropianowych do ściany zewnętrznej z bloczków betonu komórkowego ?

Czy lepiej zastosować klej cementowy czy poliuretanowy ?

Podobno dobry klej powinien zawierać odpowiednią ilość substancji organicznych (tzw. organiki, głównie polimerów) w kleju,
gdyż na przyczepność kleju do styropianu wpływa ilość i jakość polimeru, który został zastosowany w danej recepturze, a na skuteczność mocowania do ściany – cement zawarty w zaprawie klejącej.

Bardzo proszę o sugestie, i uwagi.

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: MarekP1974 » 12 cze 2016, 19:01

ekmir pisze:Jaki klej można z powodzeniem zastosować do klejenia płyt styropianowych do ściany zewnętrznej z bloczków betonu komórkowego ?

Czy lepiej zastosować klej cementowy czy poliuretanowy ?

Podobno dobry klej powinien zawierać odpowiednią ilość substancji organicznych (tzw. organiki, głównie polimerów) w kleju,
gdyż na przyczepność kleju do styropianu wpływa ilość i jakość polimeru, który został zastosowany w danej recepturze, a na skuteczność mocowania do ściany – cement zawarty w zaprawie klejącej.

Bardzo proszę o sugestie, i uwagi.


Jestem na finiszu docieplania domu styropianem. Zastosowałem materiały z termo organiki. Mają klej uniwersalny, czyli do przyklejania płyt oraz zatapiania siatki. Oznaczenie TO SS. Polecam z pełną odpowiedzialnością. Mój wykonawca stwierdził, że tak dobrym klejem jeszcze nie robił. Na to pójdzie tynk silikonowy, mam już w garażu. Pozdrawiam.

Gość10463
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: Gość10463 » 12 cze 2016, 19:38

po co styropian skoro masz bloczki z suporeksu ???

ekmir
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 662
Rejestracja: 10 wrz 2008, 12:05
Lokalizacja: lubuskie
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: ekmir » 13 cze 2016, 9:01

Aby poprawić λ

Gość10463
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: Gość10463 » 13 cze 2016, 12:17

"ściana jednowarstwowa o współczynniku przenikania ciepła U = 0,19 W/m2K (grub. 48 cm)", nie wiem co Ty chcesz jeszcze docieplać, do zera nie zejdziesz ;-) znam inwestorów którzy mają takie domy i nie narzekają na wilgoć w środku, po prostu myślą i słuchają innych

ekmir
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 662
Rejestracja: 10 wrz 2008, 12:05
Lokalizacja: lubuskie
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: ekmir » 13 cze 2016, 13:13

Krystian_Tarnowski pisze:"ściana jednowarstwowa o współczynniku przenikania ciepła U = 0,19 W/m2K (grub. 48 cm)", nie wiem co Ty chcesz jeszcze docieplać, do zera nie zejdziesz ;-)


Ja nigdzie nie napisałem, że mam ścianę jednowarstwową grub. 48 cm

Mam ścianę jednowarstwową z bloczków betonu komórkowego o grubości 36 cm, którą chcę docieplić 12 cm

Gość10463
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: Gość10463 » 13 cze 2016, 15:04

a co zrobisz z wilgocią budowlaną skoro nie wyjdzie przez styropian, jeśli już tak bardzo to styropian ryflowany

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: MarekP1974 » 13 cze 2016, 17:18

Krystian_Tarnowski pisze:a co zrobisz z wilgocią budowlaną skoro nie wyjdzie przez styropian, jeśli już tak bardzo to styropian ryflowany


Ludzie, skończcie z tą wilgocią! Według niektórych to najlepiej wybudować dom z folii budowlanej.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 cze 2016, 17:58

Dokładnie tak się teraz robi. Folie z bąbelkami i powłoką Al podbijają świat. Źle zabezpieczone przegrody, to straty i zarodniki grzybków.
Lepiej mieć cienką flanelę z folią niż gruby sweter bez folii.
Jak zobaczy ktoś w projekcie bk bez folii to, projektant nie ma zielonego pojęcia o fizyce budowli i współczynniku przenikania ciepła, którą to naprawdę warto znać. ZWŁASZCZA DRUGĄ CZĘŚĆ, O WARUNKACH .
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 cze 2016, 18:00

Poza tym wiedza, o budownictwie w temacie izolacji, jest bardzo łatwa w weryfikacji.
30kWh/m2 to górne zużycie w domach przedwojennych, jeżeli jest większe to znaczy, że źle wykształcony był projektant czy instalator.
HVAC - najtańszy komfort.

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: MarekP1974 » 13 cze 2016, 18:15

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Dokładnie tak się teraz robi. Folie z bąbelkami i powłoką Al podbijają świat. Źle zabezpieczone przegrody, to straty i zarodniki grzybków.
Lepiej mieć cienką flanelę z folią niż gruby sweter bez folii.
Jak zobaczy ktoś w projekcie bk bez folii to, projektant nie ma zielonego pojęcia o fizyce budowli i współczynniku przenikania ciepła, którą to naprawdę warto znać. ZWŁASZCZA DRUGĄ CZĘŚĆ, O WARUNKACH .


To ciekawe, ale jak wytłumaczyć pewien fakt, mianowicie: dom rodziców budowany był 25 lat temy, bez użycia grama folii. Ściana 3 warstwowa, czyli: ceramika-powietrze-ceramika, wentylacja grawitacyjna, zero ogrzewania podłogowego, na dachu eternit (do dziś), tynki c-w. Wilgoci i grzyba w domu brak, co wg "fachowców" powinno nastąpić bezapelacyjnie. I co, zatkało kakao?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 cze 2016, 18:29

Bardzo prosto. W gierkowskich blokach też nie było wilgoci, nawet na grzejnikach naczynia z wodą wieszano, tak było sucho.
Problemy, zaczęły się po przyklejeniu styropianu i wymianie okien.
A co do ścian 3 warstwy. Już 2mm szcelina, izolację"odcina" W ścinie 3 warstw, nie przyklejano styropianu do ściany wewnętrznej, więc tak jakby go nie było. Szcelina słabo wentylowana załatwiała sprawę. Na pewno zużycie jest takie jak w domach z samej cegły czyli 30kWh/m2 rocznie na ogrzewanie, pod warunkiem prawidłowo wykonanej instalacji

Jakim przyrządem Pan mierzył zawilgocenie ściany?
HVAC - najtańszy komfort.

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: MarekP1974 » 13 cze 2016, 18:58

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Bardzo prosto. W gierkowskich blokach też nie było wilgoci, nawet na grzejnikach naczynia z wodą wieszano, tak było sucho.
Problemy, zaczęły się po przyklejeniu styropianu i wymianie okien.
A co do ścian 3 warstwy. Już 2mm szcelina, izolację"odcina" W ścinie 3 warstw, nie przyklejano styropianu do ściany wewnętrznej, więc tak jakby go nie było. Szcelina słabo wentylowana załatwiała sprawę. Na pewno zużycie jest takie jak w domach z samej cegły czyli 30kWh/m2 rocznie na ogrzewanie, pod warunkiem prawidłowo wykonanej instalacji

Jakim przyrządem Pan mierzył zawilgocenie ściany?


A srać na zawilgocenie ściany i przyrząd do jego pomiaru. Jest sucho - jest! Więc po co się drapać tam, gdzie nie swędzi? Gwoli ścisłości, okna wymienione z plastików starych na nowe, a i styropian na elewacji się pojawił! I co?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 cze 2016, 19:28

Po co? Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania. Każdy % zawilgocenia, wpływa na straty ciepła. A wyczuwalne zawilgocenie jest od około 10%.
Oczywiście można srać na rachunki i na zdrowie, ale po to jest forum, by wyjaśnić, np. dlaczego lepiej srać do sedesu.
Ja wolę cienką flanelkę z folią niż grubą wełnę bez folii.
Jak wychodzi ogrzewanie? Przekracza 30kWh/m2?
Gwoli ścisłości, okna wymienione z plastików starych na nowe, a i styropian na elewacji się pojawił! I co?
Mogę tylko współczuć skrajnego braku wiedzy. Ograniczenie wentylacji, oraz obniżenie temperatury tynku zewnętrznego, to degradacja muru. Wszelkie termomodernizacja zaczyna się od wentylacji. Budynek największe straty poza wentylacją ma do gruntu, potem dachem. Nie ma zimna w fizyce, nie może więc ono wchodzić. Ocielenia na zewnątrz to pomysł sprzedawców ogrzewania!!!
Poza tym w XXI wieku można zejść poniżej 20kWh/m2 nawet nie przyklejając styropianu.
HVAC - najtańszy komfort.

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: klej do ocieplenia styropianem - jaki najlepszy ?

autor: MarekP1974 » 13 cze 2016, 19:56

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Po co? Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania. Każdy % zawilgocenia, wpływa na straty ciepła. A wyczuwalne zawilgocenie jest od około 10%.
Oczywiście można srać na rachunki i na zdrowie, ale po to jest forum, by wyjaśnić, np. dlaczego lepiej srać do sedesu.
Ja wolę cienką flanelkę z folią niż grubą wełnę bez folii.
Jak wychodzi ogrzewanie? Przekracza 30kWh/m2?
Gwoli ścisłości, okna wymienione z plastików starych na nowe, a i styropian na elewacji się pojawił! I co?
Mogę tylko współczuć skrajnego braku wiedzy. Ograniczenie wentylacji, oraz obniżenie temperatury tynku zewnętrznego, to degradacja muru. Wszelkie termomodernizacja zaczyna się od wentylacji. Budynek największe straty poza wentylacją ma do gruntu, potem dachem. Nie ma zimna w fizyce, nie może więc ono wchodzić. Ocielenia na zewnątrz to pomysł sprzedawców ogrzewania!!!
Poza tym w XXI wieku można zejść poniżej 20kWh/m2 nawet nie przyklejając styropianu.


No no, cóż za zasób wiedzy! Jeśli idziemy w fizykę pragnę nadmienić, iż ciepło i zimno to terminy "potoczne". Fizyka przewiduje tylko i wyłącznie ENERGIĘ!!! Proszę dodać zdjęcia swojego domu i opisać technologię budowy. Teoretyzować może każdy. Ja już wybudowałem.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości

Gotowe projekty domów