Jaki kolor ścian do sypialni?

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

KateFotnart
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 30 mar 2016, 7:47
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: KateFotnart » 09 cze 2016, 13:06

Do jasnego koralu pasowałaby jakaś fototapeta z ciekawym wzorkiem, umieszczona np. za łóżkiem. Dla inspiracji zapraszam na www.fotnart.pl

BudujeszRemontujesz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:49
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: BudujeszRemontujesz » 09 cze 2016, 13:52

Ja do swojej wybrałem fioletowy - mój ulubiony kolor nie licząc czarnego, a założyłem, że czarna sypialnia byłaby już jednak lekką przesadą :) Nie zauważyłem przy tym, żeby mój sen stał się płytszy, czy gorszy - co prawda w tygodniu zdarza mi się wyprzedzić budzik, ale już w weekendy potrafię spać naprawdę do późna :)

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Kasztanek » 31 sie 2016, 20:50

[quote="Krystian_Tarnowski"]Więcej o kolorach

[b]Niebieski

To kolor z grupy kolorów chłodnych. Niezalecany w jadalniach i kuchni, bowiem hamuje łaknienie.

Ja właśnie przeczytałam, że przeciwnie, niebieski jest polecany jako kolor ścian w jadalniach czy kuchniach, właśnie po to byśmy mniej jedli. Chociaż znalazłam tę informację w artykule, który dotyczy odchudzania: http://artvocado.pl/co-ogranicza-apetyt-sposoby-by-zaczac-chudnac/, więc pewnie dotyczy to tylko osób, które chcą zrzucić parę kilo. W każdym razie warto otaczać się kolorem niebieskim, bo przynosi to korzyści.

BellaStoria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 24 sie 2016, 8:52
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: BellaStoria » 01 wrz 2016, 8:34

Co do niebieskiego koloru w sypialni to uważam,że właśnie nie jest chłodny,a delikatny i w połączeniu z powiedzmy białym sufitem na pewno zda egzamin i będzie się bardzo ładnie prezentował w sypialni.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: malaka » 01 wrz 2016, 17:52

Ja mimo wszystko nie zdecydowałabym się na niebieski. Szarości i biel chyba lepiej się sprawdzą.

BellaStoria
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 24 sie 2016, 8:52
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: BellaStoria » 17 paź 2016, 13:17

A ja wręcz przeciwnie i nie uważam aby niebieski kolor ścian był złym rozwiązaniem, właśnie przy zachowaniu kontrastujacych ze soba kolorów i dodatków, możemy stworzyć w sypialni niepowtarzalny klimat.

zapzap
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 18 paź 2016, 19:54
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: zapzap » 18 paź 2016, 19:59

Hej!
Co myślicie o połączeniu granat-beż? chodzi mi konkretnie o granatową ścianę za wezgłowiem łóżka i dwie pozostałe beżowe. Na czwartej ścianie naprzeciw łóżka mamy szafę typu komandor z lustrem. dziewczyna sobie wymarzyła takie połączenie, problem w tym, że pokój jest mały, nic więcej się tam nie mieści i trochę się obawiam, że będzie to słabo wyglądało...

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: malaka » 20 paź 2016, 11:21

Mi się to podoba. Może pomyśl o modnym teraz kolorze szary denim?

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 31 gru 2016, 11:20

Nie ma chyba na świecie pytania, na które trudniej odpowiedzieć niż to… ;) Kolor ścian w sypialni jest niezwykle indywidualną sprawą i przy wyborze tym warto położyć nacisk na indywidualne upodobania, gdyż sypialnia jest naszą strefą prv i to właśnie my powinniśmy czuć się tutaj komfortowo. Inne obiektywne czynniki takie jak wielkość pomieszczenia, oświetlenie, styl i kolorystyka wyposażenia są drugorzędne. Warto zatem wsłuchać się w swój wewnętrzny głos i nim się kierować. Zdanie sąsiadów, rodziny i gości a nawet obowiązujące trendy i porady stylistów można w przypadku sypialni zignorować. Sypialnia to nasze i tylko nasze królestwo :) Czy istnieją jednak zasady i wskazówki dotyczące urządzania tych pomieszczeń? Oczywiście tak:
[więcej informacji poprzez PW]
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

katrilna3
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 01 sty 2017, 23:46
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: katrilna3 » 03 sty 2017, 22:43

Mi zawsze najbardziej podobał się kremowy w sypialni. Tak czysto i schludnie :) sama mam też taki kolor

keisha
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:22
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: keisha » 31 sty 2017, 12:10

katrilna3 pisze:Mi zawsze najbardziej podobał się kremowy w sypialni. Tak czysto i schludnie :) sama mam też taki kolor

O właśnie!
My mamy takie kremowe, a w zasadzie to piaskowe ściany - położyliśmy na nich Travertino - http://www.e-travertino.com. Wygląda to bardzo schludnie, czysto, a jednocześnie nie męczy oczy wieczorem, albo tuż po przebudzeniu. :-)

jagu
Aktywny
Aktywny
Posty: 298
Rejestracja: 13 gru 2014, 18:59
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: jagu » 03 lut 2017, 12:42

Jak dla mnie ładna, klasyczna biel. Dla kontrastu oczywiście jakieś dodatki. Podłoga naturlna, może deska trójwarstwowa w kolorze dębu. Na ścianie można dać płytki ręcznie formowane przyładowo BORDEAUX VB. Wtedy kolorstyka jest różna, ale wszystko do siebie pasuje.
urodzony optymista

drezq
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2015, 22:01
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: drezq » 04 lut 2017, 15:27

jagu pisze:Jak dla mnie ładna, klasyczna biel. Dla kontrastu oczywiście jakieś dodatki. Podłoga naturlna, może deska trójwarstwowa w kolorze dębu. Na ścianie można dać płytki ręcznie formowane przyładowo BORDEAUX VB. Wtedy kolorstyka jest różna, ale wszystko do siebie pasuje.


No z tymi płytkami ręcznie formowanymi to strzał w 10. Uwielbiam ciemnoczerwony kolor, ma w sobie moc :) A tak poważnie – jak takie płytki są mega różnią od takich, które można kupić w sklepie. Zupełnie inny wygląd.

Martini88
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2017, 14:07
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: Martini88 » 06 lut 2017, 16:03

Ja wybierając kolor do sypialni korzystałam z tych inspiracji http://www.forumbudowlane.pl/sypialnie/jaki-kolor-scian-do-sypialni-t30562
Wierzę, że znajdziesz coś dla siebie! :)

OliwerTwist
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2017, 12:51
Re: Jaki kolor ścian do sypialni?

autor: OliwerTwist » 09 lut 2017, 12:56

Ja jestem minimalistą i tylko biału, złamana biel albo beż. łatwo to potem zmienić jak się zachce


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów