mały salon- duży telewizor?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ShelbyEleonor
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2009, 22:38
Lokalizacja: RzeszóóóóW
mały salon- duży telewizor?

autor: ShelbyEleonor » 27 lis 2009, 2:57

Mojej siostrze zamarzył się wielki telewizor lcd do pokoju dziennego, który z kolei jest straaasznie mały.. ale skoro nie da jej sie tego pomysłu wyperswadować stwierdziłam, że pomogę jej w wyborze, stąd moje pytanie co myślicie o
electro.pl/produkt-LG_TV_LCD_LG_42SL8000_28gwarancja_LG_Polska_29_2B_udzial_w_losowaniu_wyprawy_do_Afryki-151292,3.html
czterdziesto-dwu calowym LG z full hd. Może ktoś ma i może powiedzieć, cyz jest fajny. Bo opinie generalnie ma bardzo przychylne, ale zapytać nie zaszkodzi...

Spyker
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: Spyker » 27 lis 2009, 8:17

Bardzo dobry telewizor ma to co mieć powinien na dzień dzisiejszy - Full HD, bardzo dobry kontrast dynamiczny, 4 wejścia HDMI itd. Tylko chciałbym dodać, że trzeba kupić odtwarzacz blu-ray aby cieszyć się filmami w FULL HD. Jeśli chodzi o telewizję to sam dokładnie nie wiem N nadaje w tym formacie, ale jakie są ceny to też nie wiem.


Za taką cenę można kupić Panel LED TV.(Samsung).

Jeśli jest mało miejsca w pokoju to można zamontować telewizor na ścianie.

Obrazek

Zami
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 355
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: Zami » 30 maja 2016, 11:19

My mamy mały salonik i duży telewizor. Moim zdaniem wygląda to nieźle :) Nie znoszę małych telewizorów. Ostatnio trafiłam na http://www.avstore.pl/kabel-przewod-hdm ... aign=pexcl i chyba zamówię kabel HDMI z tego sklepu. Słyszałam, ze jest bardzo trwały i elastyczny. Bez problemu można go zamontować w ścianie.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: lideropinii » 31 maja 2016, 18:25

Sama kwestia wizualna i design to oczywiście jedna sprawa, ale trzeba też pamiętać o użytkowaniu i odbiorze, a tu przy takim zestawieniu nie musi być już tak różowo.

[więcej na Facebooku]
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

karakel
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2016, 11:27
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: karakel » 31 maja 2016, 20:11

może zamiast telewizora niech zainwestuje w rzutnik ;) przynajmniej nie będzie musiała tracić miejsca na stolik pod telewizor, a na ścianie po prostu namaluje sobie biały kwadrat wielkości obrazu z rzutnika...sam rzutnik można w końcu zamontować pod sufitem

mercia9
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2016, 21:59
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: mercia9 » 31 maja 2016, 22:00

Telewizor wygląd na porządny :) nie ma co wybrzydzać. ale rzutnik to też dobre wyjście

ogrodniczka31
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:42
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: ogrodniczka31 » 01 cze 2016, 16:15

Zanim zdecydujesz się na kupno jakiegoś konkretnego modelu telewizora, dobrze jest przejrzeć parę rankingów. Zerknij sobie chociażby na ten: http://www.morele.net/wiadomosc/ranking ... deli/1828/ . Takie porównania potrafią naprawdę rozjaśnić w głowie.
Sama nie orientuję się jakoś specjalnie w kwestiach technicznych, dlatego często podpieram się tego typu rankingami.

SKalum
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 09 maja 2015, 20:12
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: SKalum » 03 cze 2016, 10:14

Do niewielkiego wnętrza nie ma co inwestować w wielki telewizor. 32-42 to max.

magda123
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 05 paź 2015, 12:04
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: magda123 » 06 cze 2016, 8:27

oczywiście że nie ma co kupować wielkiego telewizora do małego wnętrza bo wzrok będzie się męczył, wiec zero przyjemności z oglądania na takim ekranie :D

KamilaMeble
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 440
Rejestracja: 05 gru 2014, 11:03
Kontaktowanie:
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: KamilaMeble » 07 cze 2016, 12:09

Głównym wyznacznikiem oraz kryterium podczas wyboru telewizora,będzie to z jakiej odległości go oglądacie. Jeżeli jest to powiedzmy do 2 metrów,to spokojnie wystarczy rozmiar 32-40 cali.
meble z dostawą do domu.

rozalia
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 03 paź 2013, 13:08
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: rozalia » 14 lip 2016, 9:31

Wielkość telewizora powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w jakim się znajduje, wszystko to oczywiście ze względów zdrowotnych.

malaka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 818
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:17
Re: mały salon- duży telewizor?

autor: malaka » 18 lip 2016, 10:10

O względach zdrowotnych nawet bym nie pomyślała. Wystarczy mi aspekt funkcjonalny i estetyczny.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 128 gości

Gotowe projekty domów