Wylewka pod altanke

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

qualines
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2016, 17:23
Wylewka pod altanke

autor: qualines » 05 cze 2016, 17:47

Witam,


Planuje na działce rekreacyjnej wybudować altanę 4/4m, altana ma być otwarta i przejściowa tzn z tej altany będzie wejście do domku. w środku jakiś stół ławka czy krzesła

Planuje zrobić pod nią wylewkę 25-30 cm bo chce podnieść trochę teren a teraz do pytań:)

1: jako ze posiadam dużo gruzu na działce chce go poukładać i potem zalać, czy w takim wypadku dodatkowo dobrze jeszcze dac "siatka" pod tą wylewkę czy obędzie się bez?
2: lepiej kalkuluje się kupić gotowe mieszanki czy robić je samemu(25-30kg około 5-7 euro)
-jeśli lepsza opcja jest gotowe mieszanki to na co zwracać uwagę kupując ją?
-jeśli lepszą opcją jest robienie jej samemu to jakie proporcje?
3: Chciałbym mimo wszystko aby podłoga była drewniana więc czy jej sens obłożyć to drewnem oczywiście podnieść to jeszcze trochę aby drewno nie leżało bezpośrednio na tej wylewce.

nie mam opcji zamówienia sobie betoniarki bo nie da rady dojechać na miejsce(mam na dłuższą metę więcej do wylewania).


dodatkowo finalnie planuje obsadzić to czymś pnącym np winogronem i tutaj pytanie czy jest sens robić stelaż pod to z drewna czy lepiej zrobić metalowy?
Preferowałbym drewniany(bardziej naturalnie) tylko postawiłem sobie w takim przypadku minimum 5 lat jego użytkowania przez te roślinki które tam będą bez większych problemów

dodam że nie mam zielonego pojęcia o tego typu rzeczach więc jeśli jest coś ważnego co powinienem wiedzieć a mało się o tym mówi to będę wdzięczny.

Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów