podłogówka + kominek

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

vip42
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 gru 2007, 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
podłogówka + kominek

autor: vip42 » 14 lut 2008, 11:18

można to łączyć ze sobą? Jeśli tak to jaki kominek? DGP czy z płaszczem wodnym?

dodam że piec ma być na ekogroszek.

Myślę o takim rozwiązaniu:
- podłogówka w obiegu zamkniętym
- piec i kominek z płaszczem wodnym podłączone do zasobnika (zasobników)
- z zasobnika (jednego lub dwóch) woda podawana jest do instalacji cwu oraz co (wymiennik ciepła)
- piec z samoczynnym rozpałem (np.taki http://www.kostrzewa.com.pl/opis-kotla-0486.html#tof )

Grzeję w kominku to woda nagrzewa się w zasobniku, piec wyłącza się. Podłogówka pobiera sobie ciepło z zasobnika i rozprowadza po domku. Woda w zasobniku ochładza się to piec sam się załącza i podgrzewa w nim wodę do ustalonej wartości po czym się wygasza.

I teraz moje pytania:
1. czy to będzie działać?
2. Jak wyjadę zimą na urlop i wrócę do chłodnego domu to jak długo potrwa zanim się nagrzeje? (pytanie do użytkowników podłogówki)

Gazu niestety nie ma.

vip42
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 gru 2007, 12:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

autor: vip42 » 15 lut 2008, 9:37

Wiadomo że podłogówka długo się nagrzewa i w przypadku powrotu z ferii zimowych może minąć pół dnia aż podłogówka nagrzeje dom. Mam pomysł na szybkie nagrzanie wychłodzonego domu z użyciem rekuperatora. W kanale nawiewnym zamontować włączalną grzałkę (może być wodna z systemu CO).
Gdy jest zimno włączamy taką grzałkę i do domu wlatuje ciepłe (np.30-35 st. C) powietrze które szybko nagrzewa nam dom. Później grzałkę wyłączamy i czekamy w cieple na ciepłą podłogę.

Można coś takiego zrobić? Jakieś pomysły?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości

Gotowe projekty domów