Monitoring terenu budowy przed złodziejami

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ernestKw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 11 lut 2014, 9:49
Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: ernestKw » 30 maja 2016, 10:50

Witam, Jestem w trakcie budowy domu. Na działce stoi sporo sprzętu budowlanego. I właśnie chciałbym zabezpieczyć tenże sprzęt przed kradzieżą bo o ile do tej pory ktoś z wykonawców kręcił się tam praktycznie przez cały czas- teraz już przestało być to możliwe bo kończy mi się urlop i muszę wracać do pracy. Szukam więc czegoś co pozwoliłoby mi spać spokojnie nie bojąc się o pozostawiony tam sprzęt mój i firmy, którą zatrudniłem.
Czy ktoś może mi doradzić w jaki sposób skutecznie monitorować działkę?

Krzys34
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2013, 10:30
Re: Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: Krzys34 » 30 maja 2016, 11:39

Jeżeli nie masz możliwości aby wypuścić psy bo np działka jest nieogrodzona jeszcze. To poleciłbym rozpatrzenie się w ofercie fotopułapek. To wydaje mi się być jednym z najlepszych rozwiązań. Znajomy kiedyś zainwestował w coś takiego. Prowadzi komis samochodowy i założył coś fotopułapki by być spokojnym o biznes głownie w nocy, zwłaszcza że w okolicy kręci się dużo wandali, szczególnie nocą gdy komis jest zamknięty.

admowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2014, 10:30
Re: Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: admowski » 30 maja 2016, 12:02

Krzys34 pisze:Prowadzi komis samochodowy i założył coś fotopułapki by być spokojnym o biznes głownie w nocy, zwłaszcza że w okolicy kręci się dużo wandali, szczególnie nocą gdy komis jest zamknięty.


Mam zapisane jeszcze w zakładkach linki, gdy szukałem foto-pułapek aby móc monitorować swoją posesję. Podsyłam link: http://spy-optic.pl/41-fotopulapki-z-modulem-gsm
Sprawdź sam, ale wiem, że na wielu stronach w internecie ten sprzęt z tego sklepu jest bardzo polecany.

Krzys34
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2013, 10:30
Re: Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: Krzys34 » 31 maja 2016, 9:30

admowski pisze: Mam zapisane jeszcze w zakładkach linki, gdy szukałem foto-pułapek aby móc monitorować swoją posesję. Podsyłam link: http://spy-optic.pl/41-fotopulapki-z-modulem-gsm
Sprawdź sam, ale wiem, że na wielu stronach w internecie ten sprzęt z tego sklepu jest bardzo polecany.


Kupiłem trochę wyposażenia dla myśliwych w tym sklepie. Między innymi właśnie fotopułapki, które służą nam ( kołu myśliwskiemu) do monitoringu lasu, gdyż dostaliśmy zlecenie od urzędu gminy i zarządu lasu na takie właśnie sprawdzanie.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: xander119 » 31 maja 2016, 10:15

I co ci po fotopułapce? Przecież złodziej nie będzie się specjalnie ustawiał facjatą w stronę obiektywu a wiadomo jak u nas działają organa ścigania. Jak nie podasz imienia i nazwiska z numerem pesel złodzieja oraz nie załączysz trzech zdjęć z profilem twarzy i odsłoniętym uchem to sprawy nie było.
Jedyne skuteczne rozwiązanie to jest wpuszczenie na działkę psa-polecam owczarki kaukaskie skundlone z niemieckim- a najlepiej dwóch i zatrudnienie agencji ochrony. U siebie na działce bez lęków zostawiam na zewnątrz betoniarkę, mieszalnik do zapraw, łopaty stalowe, drabiny aluminiowe, materiały budowlane i inne precjoza dla złodziei (zwłaszcza złomu) , a raz nawet zdarzyło mi się zapomnieć telefonu komórkowego z ławki i nic nie zginęło a budowa trwa już trzeci rok-sąsiadom nawet wannę zaebali :) Problem jest tylko jeden z psem. Jak raz go nauczysz pilnować posesji to już go nie oduczysz. Pomimo karcenia i komend które pies w 100% rozumie na smyczy, tak po wprowadzeniu go na jego teren lepiej nie zostawiać bramy otwartej ani zapraszać gości bez wcześniejszego uwiązania. Mój Omar już kilku sąsiadom wskoczył na plecy. W sumie sami sobie winni bo wleźli bez zapowiedzi ale pewien niesmak zawsze pozostaje. A wieści na wsi szybko się niosą i ciężko odpiąć potem psu łatkę rzeźnika.

ernestKw
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 11 lut 2014, 9:49
Re: Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: ernestKw » 31 maja 2016, 10:55

Krzys34 pisze:
admowski pisze: Mam zapisane jeszcze w zakładkach linki, gdy szukałem foto-pułapek aby móc monitorować swoją posesję. Podsyłam link: http://spy-optic.pl/41-fotopulapki-z-modulem-gsm
Sprawdź sam, ale wiem, że na wielu stronach w internecie ten sprzęt z tego sklepu jest bardzo polecany.


Kupiłem trochę wyposażenia dla myśliwych w tym sklepie. Między innymi właśnie fotopułapki, które służą nam ( kołu myśliwskiemu) do monitoringu lasu, gdyż dostaliśmy zlecenie od urzędu gminy i zarządu lasu na takie właśnie sprawdzanie.


No dobra sprawdzę jeszcze/ popytam i zapewne kupię bo potrzebuję tych fotopułapek;)
A jeśli chodzi o pieska- to też się bardzo zastanawiam. Tylko pozostaje obawa, że gdy wprowadzimy się już do domu, to pies swoją agresję i terytorializm będzie kierował w stronę dzieciaków.
Dzięki

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: xander119 » 31 maja 2016, 11:04

O to się nie martw. Pies jest zwierzęciem stadnym. Wyobraź sobie że mam też kota i.. śpią razem. Kotu zimno to kładzie się na futrzaka i śpią. Ale biada jak obcy kocun podejdzie do płotu. Ogień w szopie, zarówno jeden jak i drugi gonią :lol:
Dziecka na pewno nie ruszy, chyba że kupisz sobie psa dla zboczeńców (amstaff, pitbull, rottweiler, doberman albo york czy maltańczyk :) Owczarki to bardzo inteligentne psy-o ile tak można powiedzieć o psie. Cały myk polega na tym żeby dziada od małego krótko trzymać i pokazać gdzie jego miejsce. Żadnego spania razem, obiadu przy jednym stole z żebrzącym psem, leżenia na kanapie czy innych fantazji. A od czasu do czasu regularny wpierd@l. Gwarantuję że piesek będzie chodził jak w zegarku.

aaa.pixel
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2016, 14:04
Re: Monitoring terenu budowy przed złodziejami

autor: aaa.pixel » 09 cze 2016, 8:18

Skorzystaj z usług firmy ochroniarskiej takiej jak np Konsalnet. Przydałby ci się monitoring i jakiś patrol czy coś. tak czy inaczej zrób rozeznanie, fachowcy doradzą Ci najlepiej :)


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów