Przyłącza na przyszłość

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Piotr___w
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 maja 2016, 11:11
Przyłącza na przyszłość

autor: Piotr___w » 04 maja 2016, 11:27

Witam Forumowiczów!

Mam takie mniej typowe pytanie dla praktykujących instalatorów.
Mam niezabudowaną działkę. Być może kiedyś coś na niej postawię lub sprzedam ją. Na razie ładnie rośnie trawniczek. Działka nie ma żadnych mediów i z grubsza wiem, że ze względu na jej skomplikowane usytuowanie i kształt - ciągnięcie instalacji może być dość trudne i kosztowne (daleko do drogi, niektóre media trzebaby wyciągać od sąsiadów, itd.)

Aż tu powstaje pewna okazja. Na sąsiednim polu po kapuście powstaje osiedle bliźniaków. Deweloper przyciągnął do niego prąd, wodę, gaz i kanalizację. Te wszystkie rzeczy będą 4 metry od granicy mojej działki. Rozmawiałem zapoznawczo - sensowny człowiek, sugeruje bym sobie to wszystko przeciągnął do siebie póki jest budowa, bo potem trzeba będzie się dogadywać z sąsiadami i przekopywać im ogródki.

I moje pytanie,
- czy mogę zrobić takie przyłącza, do których nie będzie na razie (przez x lat) żadnych odbiorników? Nie wiem, jakieś zaślepione rury, które kiedyś odkryjemy, ale będą już leżały na naszej działce? Tak by nie wiązało się to z żadnymi stałymi umowami z wodociągami, gazownią i miesięcznymi opłatami. No może poza prądem, który mogę już teraz zainstalować i używać. A więc woda, kanalizacja i gaz. Czy takie coś można zrobić i jak?

Z pozdrowieniami,
Piotr

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Przyłącza na przyszłość

autor: Bolas » 30 maja 2016, 0:28

Można tyle że tak czy siak za to zapłacisz. Prędzej dowiedz się w danym zakładzie który dostarczają media bo inaczej będziesz tylko gdybał tam powiedzą ci co i jak.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów