Zasuwa wody - sprzedana?

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mosquito1234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2016, 17:34
Zasuwa wody - sprzedana?

autor: mosquito1234 » 22 kwie 2016, 18:01

Witam,
mam pytanie związane z zasuwą wodną mojego przyłącza, została zrobiona(już kilkanaście lat temu) tak, że nie znajduje się na mojej działce, lecz znajdowała się ona po drugiej stronie drogi na 'pastwisku',
'pastwisko', to zostało przez gminę przekształcone na działkę budowlaną, która została zgłoszona do przetargu - w załączniku 'rysunek' poglądowy
Bez tytułu.png


w związku z tym kieruję się z pytaniem czy jest to zgodne z prawem? i co w momencie kiedy nabywca działki ogrodzi ją włącznie z moją(a właściwie w takiej okoliczności już nie moją) zasuwą, a mi np. pęknie rura przed zaworem głównym w domu, w domu basen, a zasuwa znajduje się na ogrodzonej posesji, na którą nie mam dostępu! a na deser dodajmy do tego psa biegającego po posesji, który tylko czeka aż wskoczę przez płot...
jak dla mnie brzmi to wszystko komicznie...

dodatkowo chciałbym się dowiedzieć w jakiej odległości nabywca musi cofnąć się z ogrodzeniem od drogi gminnej,

z góry dziękuję za odpowiedź :)

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Zasuwa wody - sprzedana?

autor: Bolas » 30 maja 2016, 0:25

Zasuwa nie jest twoja to urządzenie techniczne i należy do dostawcy wody czyli zakładu wodociągowego w twojej miejscowości - ona za nią odpowiada a właściciel działki na której ona się znajduje każdorazowo musi ją udostępnić na żądanie jej właściciela tj wodociągów.
Co do ogrodzenia i usytuowania innych rzeczy na działce reguluje je głównie stosowny plan zabudowy dostępny w urzędzie.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów