Solary - montować czy nie montować?

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 maja 2016, 12:03

Norma? 400 litrów dziennie ciepłej wody? Gdzie takie są normy?
To ile z zimną? m3 wody + ścieki 12.9 - to za samą wodę miesięcznie 155 zł? a jeszcze drugie tyle zimnej, więc ponad 300zł bez grzania????
Gdzie są takie normy?
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: bachus » 05 maja 2016, 20:46

carlson pisze:te normy są rózne, bo spoldzielnie mieszkaniowe licza po 3 m szescienne na osobe miesiecznie, a tymczasem np. 4 osobowa rodzina uzywając regularnie wody, piorąc itd moze zuzywac tyle...

To i tak jakoś cienko liczą, Mnie w rodzinie dwu osobowej o wiele więcej zużywamy nie szalejąc:
Obrazek
Te 11 m3 za półtora miesiąca jest bez wody do spłukiwania kibli, bo z tym wyszło by dwa razy więcej.
A więc nie ma się co dziwić, ze ludzie zużywają wodę, chyba, że się jest totalnym brudasem.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Bata
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:16
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: Bata » 12 maja 2016, 10:47

Slyszal ktos z Was moze cos o firmie http://elsyg.pl/ ? - mysle wlasnie nad istalacja fotowoltaiczna i jakos w necie znalazlem ich strone. Czym sie kierowac przy wyborze firmy, ktora bedzie montowac taka instalacje?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: Konsultant Viessmann » 12 maja 2016, 10:50

Bata pisze:Slyszal ktos z Was moze cos o firmie ............ mysle wlasnie nad istalacja fotowoltaiczna i jakos w necie znalazlem ich strone. Czym sie kierowac przy wyborze firmy, ktora bedzie montowac taka instalacje?

Wątek jest o kolektorach słonecznych - stąd moje pytanie: Jaką instalacje planujesz? Opartą na kolektorach słonecznych czy elektrownie fotowoltaiczną?

Pozdrawiam!

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: marekzzabek » 12 maja 2016, 15:11

Bata pisze:Slyszal ktos z Was moze cos o firmie - mysle wlasnie nad istalacja fotowoltaiczna i jakos w necie znalazlem ich strone. Czym sie kierowac przy wyborze firmy, ktora bedzie montowac taka instalacje?


doświadczeniem. polecam sprawdzić realizacje http://vikersonn.eu/firma/realizacje

matig
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 wrz 2015, 21:15
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: matig » 20 maja 2016, 15:42

No właśnie doświadczeniem. A jeśli jestem zielony w tym temacie i dopiero dokształcam się, to skąd mogę dowiedzieć się, która jest rzetelną i z doświadczeniem , jeśli to dość młody (chyba) temat na naszym rynku. Znajomy np. z tej firmy zamontował http://voolt.pl/ i mnie też namawia na tą firmę.

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: marekzzabek » 30 maja 2016, 15:27

myślę, że głównie musisz patrzeć na ilość realizacji - to pozwoli ci zweryfikować jak doświadczony jest instalator

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: bachus » 31 maja 2016, 15:53

marekzzabek pisze:myślę, że głównie musisz patrzeć na ilość realizacji - to pozwoli ci zweryfikować jak doświadczony jest instalator

Nazbierało się tego trochę.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: Konsultant Viessmann » 06 cze 2016, 9:21

matig pisze:No właśnie doświadczeniem. A jeśli jestem zielony w tym temacie i dopiero dokształcam się, to skąd mogę dowiedzieć się, która jest rzetelną i z doświadczeniem , jeśli to dość młody (chyba) temat na naszym rynku.

Tak, temat dośc młody jak i cały rynek fotowoltaiczny. 6 lat temu o takich instalacjach jeszcze nikt nie myślał i nie było ich widać na dachach - teraz to co innego!

Ale do tematu: sprawdź referencje, czyli ilość realizacji, możesz popytać daną firmę o kontakty do inwestorów, którzy będą najlepszą rekomendacją lub też źródłem krytyki dla danej firmy.
Sprawdź też warunki gwarancji np tej powykonawczej, czy warunki serwisu danej firmy.
Im lepsze firma daje warunki, tym bardziej dba o klienta.

No i liczą się wszelkie uprawnienia, kwalifikacje itd....

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: marekzzabek » 13 cze 2016, 15:17

Konsultant Viessmann pisze:
matig pisze:Sprawdź też warunki gwarancji np tej powykonawczej, czy warunki serwisu danej firmy.


10 letnią gwarancję na instalacje widziałem ostatnio w vikersonnie

Filipia
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2016, 20:03
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: Filipia » 19 cze 2016, 12:06

Często jest tak, że decyzja o montowaniu solarów uzależniona jest po prostu od zasobności portfela. Widzę jednak, że dużo osób ma panele słoneczne. Prawie na każdym domu je widać. My też sobie zamontowaliśmy. Mamy i pompę ciepła i kolektory słoneczne. Ktoś tu pytał o firmę. My mamy Junkers płaskie [więcej informacji poprzez PW] Woda ciepła jest ciągle bez żadnych kosztów.

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: marekzzabek » 23 cze 2016, 15:50

czysto infomacyjnie ciekawe dane znalazłem.

Szacunkowa średnia miesięczna produkcja w Orzeszu na Śląsku Miesiąc. produkcja energii z systemu 10kWp [kWh]
Styczeń 240
Luty 435
Marzec 755
Kwiecień 1010
Maj 1290
Czerwiec 1100
Lipiec 1210
Sierpień 1100
Wrzesień 801
Październik 632
Listopad 302
Grudzień 188
Średnia roczna 9063

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 cze 2016, 16:42

Lepiej podawać kWh wykorzystane, bo to co Pan przedstawił, to zwykłe oszukiwanie.

To jak:
- tato, zarobiłem dziś 3 zł
-?
-Pobiegłem za autobusem do szkoły
-Jakbyś pobiegł za taksówką zarobiłbyś 25 zł.

No i suma to nie średnia.
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: bachus » 24 cze 2016, 21:21

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Lepiej podawać kWh wykorzystane, bo to co Pan przedstawił, to zwykłe oszukiwanie.
A niby w czym przedstawił? Jak zawsze nasz miszcz Brzęczkowski wyskoczył jak Filip z konopi pokazując swoją niewiedzę i dyletanctwo.

Tomasz_Brzeczkowski pisze: To jak:
- tato, zarobiłem dziś 3 zł
-?
-Pobiegłem za autobusem do szkoły
-Jakbyś pobiegł za taksówką zarobiłbyś 25 zł.

No i suma to nie średnia.

Jakże cenne są dla nas świetliste myśli naszego miszcza, prosimy o więcej.
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1286
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: Solary - montować czy nie montować?

autor: Piotr Nowik » 25 cze 2016, 23:05

Czyli jak to w końcu jest z tymi solarami - montować czy nie montować? :lol:
Jestem światowej sławy specjalistą od mniemanologii stosowanej, a praw fizyki uczę się od pana Tomasza Brzęczkowskiego


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów

cron