Expert - sterownik do kotłów podajnikowych

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jogi
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:38
Lokalizacja: Nisko
Expert - sterownik do kotłów podajnikowych

autor: jogi » 18 wrz 2009, 19:59

Witam,

przeczytałem gdzieś o nowym (dla mnie) sterowniku o nazwie Expert. Czy ma lub miał ktoś z nim do czynienia i może go polecić (lub nie)?

W jakich piecach jest on montowany, nieważne, czy w standarcie czy opcjonalnie.
Jak on ma się do Ognika PID (a propos może ktoś wie kiedy nowa wersja Ognika?)

Proszę o opinie i komentarze.

sniper
Re: Expert - sterownik do kotłów podajnikowych

autor: sniper » 19 wrz 2009, 12:21

Expert jest sterownikiem z rodziny PID wysteujacym w wersji dla kotlow z podajnikiem zmijkowym lub tlokowym/szuflowym. Podobnie jak wszystkie wyroby Elsteru sprzedawany jest pod haslem, ze co najwyzej mozna zmieniac ilosc powietrza(w celu wyciagniecia maksimum wydajnosci), a pozostale parametry sa tylko dla ratowania sytuacji krytycznych(kiepski opal, nietypowa instalacja itp.)
Glowne cechy wyrozniajace Experta, to graficzny wyswietlacz z rozbudowanym systemem dialogowym oraz mozliwosc obslugi teoretycznie dowolnej ilosci zaworow troj/czterodrogowych. Mozna po prostu dokupic kilka modulow sterujacych zaworami, podlaczyc, a Expert je "wykryje". W praktyce spotkalem sie z systemem pracujacym z 5-cioma sterownikami zaworow i Expertem.

Ze strony sterowniki.w.com.pl mozna pobrac instrukcje obslugi Experta i troche wiecej poczytac.

Ognika dobrze nie znam, wiec nie bede sie wypowiadal. Niektorzy chwala, niektorzy narzekaja. Prawda pewnie lezy jak zawsze po srodku. ;)

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Expert - sterownik do kotłów podajnikowych

autor: Jarecki79 » 22 wrz 2009, 16:12

jogi pisze:Witam,

przeczytałem gdzieś o nowym (dla mnie) sterowniku o nazwie Expert. Czy ma lub miał ktoś z nim do czynienia i może go polecić (lub nie)?

W jakich piecach jest on montowany, nieważne, czy w standarcie czy opcjonalnie.
Jak on ma się do Ognika PID (a propos może ktoś wie kiedy nowa wersja Ognika?)

Proszę o opinie i komentarze.


Nowy model z Elektro-Miz (producent OGNIK PID-II fbs) ma się pojawić na koniec października. Nazwa jeszcze nie jest do końca ustalona.

Będzie:
- wyświetlacz kolorowy (taki jak w nowych telefonach komórkowych, nie mylić z graficznymi, najczęściej niebieskimi)
- system ikonek do naciskania
- strefy czasowe- ułożone w menu słupkowym
Wszystko ma byc intuicyjne i na dotyk, bez myślenia i programowania, jedynie przesunąć i wybrać

Sterownik będzie podczas pracy rysował wykres pracy kotła, historia ma być chyba do miesiąca czasu pracy. Ma być oparty na procesorze 32bitowym.

Zabudowane nowe systemy:
Fbs (dostępny tez w Ogniku od sl.27)
Flexible Burning System (System Elastycznego Spalania) - nie wymaga korekt dla paliw różniących się od siebie do 20% pod względem kaloryczności
Krótko mówiąc zmiana opału w rozsądnych granicach nie wymaga korekt powietrza czy dawki.

ADC - nowy system opracowany dla nowego sterownika. Auto Dose Control. System ADC będzie tylko w nowym sterowniku. Sterownik oprócz doboru powietrza, przerw podawania (co oferują wszystkie sterowniki na rynku, łącznie z ecoal z 4czy5sekundowym, stałym czasem pracy ślimaka) będzie dobierał także optymalny czas pracy ślimaka dla danego typu paliwa (czyli raz może kręcić przez 4 sekundy a raz przez 15 czy 20sekund). Jestem mocno ciekaw, jak to będzie funkcjonować. Ma być opcja wyłączenia ADC i wracamy wówczas do stałego czasu pracy ślimaka z doborem odpowiedniej przerwy i siły nadmuchu.

Tyle wiadomo z zapowiedzi.

mareczek.leb
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 13 kwie 2016, 9:21
Re: Expert - sterownik do kotłów podajnikowych

autor: mareczek.leb » 17 maja 2016, 9:12

Ja polecam ci sterowniki oferowane przez firmę Hoval. Właśnie u niej zaopatrzyłem się w kocioł kondensacyjny ze sterownikiem. Jestem bardzo zadowolony, bo system grzewczy działa bez zarzutu. Ofertę możesz sprawdzić na ich stronie hoval.pl


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 203 gości

Gotowe projekty domów