Budowa drugiego domu na działce siedliskowej 30ar

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

lasedo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:47
Lokalizacja: dzieci sieci
Re: Budowa drugiego domu na działce siedliskowej 30ar

autor: lasedo » 15 maja 2016, 17:56

A mam jeszcze jedno pytanie, załóżmy że byłbym na tyle "głupi" i bym chciał budować dom na teścia. Ja bym poprostu kładł kasę i wszystkim się zajmował a pozwolenie na teścia i na jego ziemi rolnej. Czy przeszło by takie coś i po jakim ewentualnie czasie od zakończenia budowy była by możliwość przepisania domu z ewentualna działka

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Budowa drugiego domu na działce siedliskowej 30ar

autor: xander119 » 16 maja 2016, 6:23

Zrób szkołę rolniczą to wtedy będziesz mógł być właścicielem ziemi rolnej. Tak wynika z ustawy, a jeśli chodzi np o dziedziczenie ziemi po ojcu nie będąc rolnikiem to nie wiem jak to jest. Ustawa dotyczy zakupu ziemi rolnej, być może rolnik ma prawo przepisać ziemię na krewnego nie będącego rolnikiem ale to pytanie już albo do ministerstwa rolnictwa albo jakiegoś prawnika.

lasedo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:47
Lokalizacja: dzieci sieci
Re: Budowa drugiego domu na działce siedliskowej 30ar

autor: lasedo » 16 maja 2016, 17:31

Z tego co słyszałem to sama szkoła mogła by nie wystarczyć jeszcze niby trzeba zamieszkiwać w danej gminie czy też być zameldowanym i przez 5lat opłacać KRUS

lasedo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 31 gru 2009, 12:47
Lokalizacja: dzieci sieci
Re: Budowa drugiego domu na działce siedliskowej 30ar

autor: lasedo » 24 lis 2016, 19:40

Coś chyba w tym prawie budowlanym się zmieniło albo wcześniej się nie do czytałem bo jestem obecnie na etapie wyznaczaniu działki 30ar z działki 2ha. Otóż w przepisach jest wzmianka że dzieci mogą otrzymać od rodziców ziemię rolną i już w sumie projekt domu wybrany ,kierownik wybrany, architekt ma załatwić pozwolenie w momencie przepisania działki i otrzymaniu aktu notarialnego. Geodeta stwierdził że nawet na tej działce o której kiedyś pisałem (szwagra działce siedliskowej w momencie oddania domu do użytku może ta działkę podzielić na 2 np 15 ar i przepisać jedna ją na mnie i ja bym mógł się na tym budować . Ale chyba troszkę sie pomylił bo działka siedliskowa pozostaje ziemia rolna i nawet po oddaniu domu rolna ziemia zostanie)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów

cron