powtórna izolacja pionowa fundamentów

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

noun
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 20:12
powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: noun » 05 maja 2016, 20:24

Witam. Chciałbym wykonać izolację pionową fundamentów, na których już była wykonana izolacja kilka lat temu. Powód: woda w piwnicy. Podczas budowy fundamenty były zaizolowane dyspersyjną masą asfaltowo-kauczukową IZOPLAST-DYSPERBENT. Teraz chciałbym wykonać izolację typu ciężkiego. I teraz mam pytanie:
1. czy po odkopaniu i oczyszczeniu fundamentów mogę na taką masę asfaltowo-kauczukową wykonać izolację typu ciezkiego przy użyciu mas bitumicznych?
2. Czym mogę wyrównać nierówności fundamentu? Czy fundament pokryty dysperbentem moge wyrównać szpachlą wyrównwczą, lub jakimś klejem? Jakim?
3. Czy na dysperbent mogę nakładać masy bitumiczne. Mam na myśli system sopro KDG751 lub ceresit CP44.

Dziękuję za fachowe porady i pomoc :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 maja 2016, 9:27

Czy fachowiec stwierdził skąd woda?
-przepuszcza izolacja pionowa
-przepuszcza izolacja pozioma
-brak paroizolacji w ścianach i izolacja pionowa nie wypuszcza wody z kondensacji.
HVAC - najtańszy komfort.

noun
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 20:12
Re: powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: noun » 07 maja 2016, 11:17

Ściany w piwnicy na wysokości około 1m od dołu są zawilgocone, a dołem (na wylewce) stoi woda po opadach nawet 2-3cm. Prawdopodobnie przedostaje się pomiędzy ławą fundamentową a ścianą fundamentową z bloczków fundamentowych. Od zewnątrz brak jest wyoblenia na styku ławy i ściany. Podczas budowy ściany fundamentowe co prawda były zabezpieczone dysperbentem, ale nie były pokryte idealnie, szczeliny nie były wcześniej wyrównane żadną zaprawą ani klejem.

Gość10463
Re: powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: Gość10463 » 07 maja 2016, 12:09

hydroizolacja ma zostać zaprojektowana i wykonana tak aby wytrzymała i spełniała swoje zadanie przez min. 25 lat, ktoś o czymś zapomina chyba ...

co do proponowanego systemu naprawy : Hydroizolacja musi być wykonana z materiałów kompatybilnych ze sobą, izolacja dobrana do warunków gruntowych

i nie ma czegoś takiego jak PRAWDOPODOBNIE !

noun
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 20:12
Re: powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: noun » 08 maja 2016, 23:13

dlatego własnie chce odkopać fundamenty i naprawić błędy, tak żeby już był spokój. Podłoże słabo przepuszczalne, ale jest gdzie odprowadzić wodę.

Co do kompatybilnych materiałów. Dlatego chciałbym dowiedzieć się, co mogę nałożyć na już wykonaną izolację masą asfaltowo-kauczukową IZOPLAST-DYSPERBENT. Czym mogę teraz wyrównać bloczki betonowe, jaką zaprawą, i czy mogę na to położyć masę bitumiczną - izolacja typy ciężkiego. Na to chciałbym położyć izolację cieplną ze styroduru i folię kubełkową jako zabezpieczenie mechaniczne.

Gość10463
Re: powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: Gość10463 » 09 maja 2016, 6:43

odpowiedz jest prosta - odkopujesz wszystko do poniżej ław, usuwasz smarowidło ze ścian mechanicznie ( frezowanie lub piaskowanie) uzupełniasz wszystkie szczeliny zaprawami cementowymi i mikrokrzemionkami, dopiero przystępujesz do wykonania faset uszczelniających na ławach i całości ścian w pionie aż po cokół nad poziomem terenu, zakładasz izolację termiczną xps bez jej smarowania po raz kolejny mazidłem na zewnątrz i układasz membranę z folii kubełkowej z geowłókniną od strony kubełków, folię zakończasz listwą i masz naprawione wszystko

noun
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2016, 20:12
Re: powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: noun » 09 maja 2016, 17:47

No to trochę mnie Pan zmartwił tym, że muszę usunąć już nałożony dysperbent.
Nie da się tej czynności w jakiś sposób pominąć? Nie ma możliwości wykorzystania tej warstwy bez jej usunięcia? Mało jest fachowców od frezowania betonu, a koszt dość duży.

Gość10463
Re: powtórna izolacja pionowa fundamentów

autor: Gość10463 » 12 maja 2016, 21:16

albo coś się robi tak jak należy albo sobie odpuszcza sprawę


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów