3 rozdzielnice elektryczne w domu

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

carlos06
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
3 rozdzielnice elektryczne w domu

autor: carlos06 » 26 kwie 2016, 18:51

witam robię instalacje w swoim domku będą w nim trzy rozdzielnice
w piwnicy na parterze i poddaszu użytkowym mam pytanko, do domku przychodzi
kabel yky 5x10 i dochodzi do skrzynki w piwnicy a do następnych skrzynek idzie kabel 5x6 i mam dylemat odnośnie podłączenia tego kabla zasilającego czy kupić jeszcze jedną skrzynkę w której połączę te kable zasilające na jakiejś szynie połączeniowej i dopiero pożniej do rozdzielnic ? czy może dałoby rade
to wszystko połączyć w tej rozdzielnicy w piwnicy. chciałby aby zasilanie na parterze i poddaszu było niezależne od zasilania w piwnicy

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: 3 rozdzielnice elektryczne w domu

autor: RobertKGB » 27 kwie 2016, 5:33

Tak jak jest w projekcie , a tam zapewne masz zabezpieczenie główne i zabezpieczenia dla przewodów 5x6 idących na górę

carlos06
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2010, 23:19
Re: 3 rozdzielnice elektryczne w domu

autor: carlos06 » 04 maja 2016, 21:20

w projekcie tylko jedna rozdzielnica

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: 3 rozdzielnice elektryczne w domu

autor: -_- greg » 09 maja 2016, 14:39

carlos06 pisze:w projekcie tylko jedna rozdzielnica

Więc należy zmienić projekt i wykonać zmiany na podstawie nowego projektu.

Mając podobny dylemat prawdopodobnie chciałbym niezależnie zasilane każdego piętra. Tak to fanaberia, ale moja.

Daniel4321
Aktywny
Aktywny
Posty: 116
Rejestracja: 17 paź 2017, 10:17
Re: 3 rozdzielnice elektryczne w domu

autor: Daniel4321 » 25 sty 2018, 23:28

W moim projekcie była tylko jedna rozdzielnica, w związku z czym wolałem nie ryzykować z większą ilością. To właśnie śląski Art Elektro zaopatrzył mnie w rozdzielnicę, ale również inny sprzęt elektroinstalacyjny i akcesoria takie jak domofony, bezpieczniki, gniazdka elektryczne i telewizyjne.

elpapiotr2
Aktywny
Aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 11 lis 2016, 13:33
Re: 3 rozdzielnice elektryczne w domu

autor: elpapiotr2 » 31 sty 2018, 17:32

Daniel4321 pisze:W moim projekcie była tylko jedna rozdzielnica, w związku z czym wolałem nie ryzykować z większą ilością. To właśnie śląski jakiś tam zaopatrzył mnie w rozdzielnicę, ale również inny sprzęt elektroinstalacyjny i akcesoria takie jak domofony, bezpieczniki, gniazdka elektryczne i telewizyjne.

Pewnie jeszcze za darmo, co ? :lol:
I gratis przywieźli ! :shock:


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów