Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pszczolka007
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2016, 19:20
Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: pszczolka007 » 18 kwie 2016, 19:45

Witam,

prosze o doradzenie mi czym mam docieplic strych ( poddasze użytkowe ).
Dom w którym mieszkam to bliźniak, zaniedługo bierzemy się za remont dachu ( wymiana papy , prace blacharskie etc).
Przy okazji tego remontu chcieliśmy ocieplic strych ( 3 ściany zewnętrzne są już docieplone)

Co wybrać ? wełnę mineralną lub piankę położyć na stropie czy ocieplenie wrzucic między krokwie. Dodam że później zamierzamy tam od czasu do czasu chodzic, choć jest nisko.
Proponowana wełna mineralna jest z paroca 1800x1200 + na to arkusz z wełny kamiennej 200mm i to miałoby przyjść na strop. Przy takim wariancie to się tam będe czołgać.

Czy pomyśleć nad pianką poliuretanową zamknięto komórkową na strop +/- 7 cm , lub otwarto komórkową na deski i krokwie 15 cm ?

Pytam, bo pewnie już nie raz z tym zetkneliście się.

Dziękuje za odp.

Pozdrawiam

Mariusz Pałuciński
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2016, 9:07
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Mariusz Pałuciński » 04 maja 2016, 9:16

Hej, Jeżeli ocieplać to tylko pianką pur. Ja ocieplałem w marcu całe poddasze pianką poliuretanową i właśnie ukończyłem zabudowę. Powiem Ci, że jeżeli chodzi o akustykę to jest ogromna różnica. Całe pomieszczenie jest wygłuszone. Co do izolacji to się okażę ale badania termowizyjne już wykazują poprawę izolacji całego poddasza. Proponuje Ci zlecić takie badania firmie, która się tym zajmuje. U mnie ocieplenie poddasza wykonała firma ATD http://www.cieplydach.pl z łodzi. Badania termowizyjne również przeprowadzili mi oni. Jak będę miał chwilę to mogę zamieścić fotki jak to wygląda.
Pozdrawiam.

Gość10463
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Gość10463 » 04 maja 2016, 9:50

Mariusz Pałuciński pisze:Hej, Jeżeli ocieplać to tylko pianką pur. Ja ocieplałem w marcu całe poddasze pianką poliuretanową i właśnie ukończyłem zabudowę. Powiem Ci, że jeżeli chodzi o akustykę to jest ogromna różnica. Całe pomieszczenie jest wygłuszone. Co do izolacji to się okażę ale badania termowizyjne już wykazują poprawę izolacji całego poddasza. Proponuje Ci zlecić takie badania firmie, która się tym zajmuje. U mnie ocieplenie poddasza wykonała firma ATD http://www.cieply.pl z łodzi. Badania termowizyjne również przeprowadzili mi oni. Jak będę miał chwilę to mogę zamieścić fotki jak to wygląda.
Pozdrawiam.


to dawaj te zdjęcia a najlepiej raport który Ci zostawili

DamianTomaszewski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 22 wrz 2015, 12:02
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: DamianTomaszewski » 10 cze 2016, 10:06

Ja mam ocieplenie domu zarówno strychu jak i fundamentów pianką poliuretanową, trochę o tej technologii możesz poczytać tutaj: http://izolacje-denex.pl/
Jest bardzo skuteczna, o wiele lepsza niż wełna.
Zresztą znajdziesz masę informacji na ww. stronie, a jak nie to zawsze możesz poszukać jakichś blogów na ten temat.

Gość10463
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Gość10463 » 10 cze 2016, 10:23

i tak nie zastąpi izolacji sferycznych :shock:

MarekP1974
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 06 cze 2016, 11:44
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: MarekP1974 » 10 cze 2016, 10:42

pszczolka007 pisze:Witam,

prosze o doradzenie mi czym mam docieplic strych ( poddasze użytkowe ).
Dom w którym mieszkam to bliźniak, zaniedługo bierzemy się za remont dachu ( wymiana papy , prace blacharskie etc).
Przy okazji tego remontu chcieliśmy ocieplic strych ( 3 ściany zewnętrzne są już docieplone)

Co wybrać ? wełnę mineralną lub piankę położyć na stropie czy ocieplenie wrzucic między krokwie. Dodam że później zamierzamy tam od czasu do czasu chodzic, choć jest nisko.
Proponowana wełna mineralna jest z paroca 1800x1200 + na to arkusz z wełny kamiennej 200mm i to miałoby przyjść na strop. Przy takim wariancie to się tam będe czołgać.

Czy pomyśleć nad pianką poliuretanową zamknięto komórkową na strop +/- 7 cm , lub otwarto komórkową na deski i krokwie 15 cm ?

Pytam, bo pewnie już nie raz z tym zetkneliście się.

Dziękuje za odp.

Pozdrawiam


Na Twoim miejscu ocieplił bym strop. Najlepiej styropian EPS-100 w dwóch warstwach po 10 cm, na to 4 cm szlichty i koniec. Spokojnie będzie można po tym chodzić a i grubość będzie do przyjęcia. Razem 24 cm - będzie dobrze. Wszystkie posty z linkami to najczęściej reklama sprzedawców! Pozdrawiam.

Marek112
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 03 lis 2015, 8:37
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Marek112 » 04 sie 2016, 13:45

Ja polecam piankę. Gdybyś chciał więcej poczytać o izolacji natryskowej pianą to zachęcam: http://pianasystemowa.pl/
Marek112

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: aleks.niz » 23 paź 2017, 9:19

Jeśli chodzi o izolację to tylko metoda natryskowa moim zdaniem w dzisiejszych czasach jedyna słuszna. Ceny spadły i jest tylko trochę drożej od metod tradycyjnych. Sam wybrałem piankę marki Quadrant i jestem z niej zadowolony. Oddycha, nie zbiera wilgoci przez co z grzybem czy pleśnią nie ma problemów, na stronie http://doskonalaizolacja.pl jest jej dokładny opis. Poza tym sprawdzeni wykonawcy (podobno dystrybutor ich sprawdza) gwarantują dobrze wykonaną robotę.

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: marek33 » 28 lis 2017, 13:10

Firma znaleziona przez portal http://doskonalaizolacja.pl mi zorganizowała izolację natryskową i nie narzekam, już chwilę po montażu była wyczuwalna różnica w temperaturze w domu i na dworze.

Franek74
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 02 lis 2017, 22:07
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Franek74 » 26 gru 2017, 22:49

Idealnym rozwiązaniem jest użycie pianki poliuretanowej. Przetestowałem i potwierdzam super efekt. Ważne, żeby produkt był dobrej jakości. W tej kwestii mogę polecić firmę www.jag.pl.
U nich sprawdzony produkt w dobrej cenie.

Janko78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 21 gru 2017, 22:15
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Janko78 » 31 gru 2017, 10:49

Korzystałem z oferty firmy www.izolacjanatryskowa.eu przy izolowaniu poddasza. Zastosowano piankę z zamkniętą strukturą komórek. Posiadają najnowszej generacji sprzęt do natrysku pianki. Praca wykonana niedrogo, a solidnie. Firma godna zaufania.

Gocha67
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 23 gru 2017, 10:21
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Gocha67 » 20 sty 2018, 15:50

Świetnym pomysłem są płyty styropianowe od www.styrmann.com.pl. Materiał solidny z certyfikatami w dobrej cenie. Efekt jest w pełni zadowalający. Można także liczyć u nich na fachowe doradztwo.

Tensi
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 cze 2016, 13:26
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Tensi » 02 lut 2018, 10:35

My zdecydowaliśmy się na piankę poliuretanową zamknięto-komórkową na strop firmy EwaPUR. (tutaj możecie przeczytać więcej). Efekt jest super, mamy wygłuszone pomieszczenie i ciepło nam nie ucieka przez mostki termiczne. W dzisiejszych czasach nie ma lepszej metody.

olo386
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2018, 10:33
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: olo386 » 25 lut 2018, 10:48

mam zamiar ocieplać poddasze i w związku z tym trafiłem na to forum , czytając posty wszyscy zachwalają piankę nie pisząc o konkretach dlaczego pianka a nie wełna . czy ktoś zagłębił się konkretnie w temat i przeanalizował plusy i minusy obu systemów ociepleń a nie tylko bo w dzisiejszych czasach itp. kwestie które brał bym pod uwagę . grubość izolacji , palność materiałów , trwałość w czasie, skuteczność wyizolowania ( przy prawidłowym montażu obu systemów) , cena . kwestia pianki jest jeszcze czy otwarto komórkowa czy zamknięto .

Awatar użytkownika
Tom1000k
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 23 kwie 2017, 19:45
Re: Ocieplenie strychu pianką czy wełną mineralną ?

autor: Tom1000k » 25 lut 2018, 11:16

olo386 pisze:mam zamiar ocieplać poddasze i w związku z tym trafiłem na to forum , czytając posty wszyscy zachwalają piankę nie pisząc o konkretach dlaczego pianka a nie wełna . czy ktoś zagłębił się konkretnie w temat i przeanalizował plusy i minusy obu systemów ociepleń a nie tylko bo w dzisiejszych czasach itp. kwestie które brał bym pod uwagę . grubość izolacji , palność materiałów , trwałość w czasie, skuteczność wyizolowania ( przy prawidłowym montażu obu systemów) , cena . kwestia pianki jest jeszcze czy otwarto komórkowa czy zamknięto .

-grubość izolacji - dobra nwełna ma taką samą lambdę jak dobra pianka, więc grubość taka sama
-palność - tutaj wełna jest bezkonkurencyjna, ale pianki bym nie skreślał, jest samogasnąca i w warunkach poddasza nie pali się zbyt dobrze (sprawdzone)
-trwałość w czasie - obydwa materiały są "na zawsze" z tym że pianka zostanie na swoim miejscu a wełna może się z czasem obsunąć (szczególnie jak są popełnione błędy wykonawcze)
-skuteczność wyizolowania - jednakowa przy prawidłowym montażu obu systemów, w innym przypadku pianka jest skuteczniejsza (błędy wykonawcze częściej występują przy wełnie)
-cena - jeżeli robisz sam to taniej wyjdzie wełna (droga i czasochłonna robocizna), natomiast jeżeli zlecasz to firmie to cena może być porównywalna, z lekkim wskazaniem na piankę jako droższą. Chociaż to się zmienia, pianka stanieje, bo sytuacja na rynku izocyjanianów się ustabilizowała i ceny surowców wracają do poziomu z 2016r
-otwarto komórkowa czy zamknięto - na poddasze tylko otwarto komórkowa.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 11 gości

Gotowe projekty domów