Problematyczny sufit

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

regz
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2016, 19:49
Problematyczny sufit

autor: regz » 28 lut 2016, 20:00

Witam, niedawno zakupiłem mieszkanie i chciałbym dokonać jego odświeżenia (malowanie itp.). Poprzedni właściciel miał wenę twórczą i zostawił takie oto mazy jak widać na zdjęciu na suficie. Proszę o pomoc w jaki najlepszy i najprostszy sposób mógłbym to wygładzić? Jeden fachowiec polecił mi podwiesić sufit, jednak wolałbym prostszą i mniej inwazyjną opcje.
Załączniki
IMG_20160218_171729-001.jpg
IMG_20160218_171639-001.jpg

royyywoi
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2016, 16:53
Re: Problematyczny sufit

autor: royyywoi » 28 lut 2016, 20:11

nie lepiej zrobic podwieszany sufit?

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Problematyczny sufit

autor: Interno » 28 lut 2016, 20:12

Sprawdzic jakie podloze i co to za wykonczenie, masa do tych mazerunkow, farba to potem calosc zaszpachlowac.

HirotatoGouda
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2016, 7:55
Lokalizacja: Katowice
Re: Problematyczny sufit

autor: HirotatoGouda » 13 kwie 2016, 7:29

Całość zaszpachlować, położyć siatkę elewacyjną, http://pakietbudowlany.pl/36-siatka-elewacyjna tylko że lepszą i co najważniejsze wszystko dokładnie zagruntować.
Ja tam jestem zdania, że w takich sytuacjach najlepiej jest wykonać każdą z czynności w oparciu o solidną grupę materiałów. Nie bawić się w jakąś prowizorkę, tylko skuć do zera i położyć niemal cały sufit od nowa a wtedy nie powinno być problemu.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2016, 9:29 przez HirotatoGouda, łącznie zmieniany 1 raz.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Problematyczny sufit

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 01 maja 2016, 13:10

Szanowny Panie,

jeśli sufit jest w dobrym stanie, to proszę go pomalować jednokrotnie gruntem ACRYL-PUTZ® GK 42 Grunt polimerowy kontakt, a następnie nałożyć dwie warstwy gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® ST10 START (bez szlifowania) i powierzchniowo jedną warstwę wykończeniowej gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Na tak przygotowaną powierzchnię, po jej przeszlifowaniu i odpyleniu nakładamy ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny, farbę podkładową Śnieżka Grunt i farbę nawierzchniową.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów