Odkurzacz domowy Karcher VC 6 Premium

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

FPPfan
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 paź 2013, 22:33
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Odkurzacz domowy Karcher VC 6 Premium

autor: FPPfan » 25 kwie 2016, 6:43

Ostatnio natrafiłem na odkurzacz Karcher VC6 Premium i powiem że bardzo mi się spodobał :) Chciałbym się zapytać czy ktoś miał styczność z tym sprzętem ?

link: https://www.kaercher.com/pl/home-garden ... 56050.html

Prezenrtacja video: https://youtu.be/Qbjd4CvaZNo

Jego dane techniczne:

Moc: 600W
Klasa energetyczna: A
Poziom hałasu: 72db
Pojemność worka: 4L
Typ worka: flizelinowy
Klasa reemisji kurzu: A
Klasa odkurzania podłóg twardych: D
Klasa odkurzania dywanów: D
Skuteczność wchłaniania kurzu na dywanie: 82%
Skuteczność wchłaniania kurzu na twardej podłodze: 104%
Zwracanie kurzu: 0%
Filtr: HEPA 12
Roczne zużycie energii: 25.8kWh/a
Promień działania na kablu: 10m
Gwarancja: 2 lata

Akcesoria w zestawie:

- ssawka podłogowa (z przełącznikiem)
- ssawka do mebli z miękkim włosiem
- ssawka wąska teleskopowa
- ssawka do tapicerki
- 5 sztuk oryginalnych worków Karcher
- filtr HEPA12

Odkurzacz ma kilka bardzo fajnych rozwiązań:

- regulacja mocy ssania na rączce z wyświetlaczem LED
- wysuwana kasetka ze ssawkami gotowymi do założenia na rure bez schylania się (wyjeżdżają pod odpowiednim kątem do "nabrania" ich na rure).
- podstawa odkurzacza jest obrotowa i cała góra może obracać sie o 360 stopni względem niej
- wskaźnik zapełnienia worka
- teleskopowa wąska ssawka
- wielostopniowa rura teleskopowa

Minusy jakie zauważyłem to cena worków (45zł za 5 sztuk...) no i cena samego odkurzacza wynosząca minimum 1050zł w sklepach online... Do tego można dokupić multum akcesoriów dodatkowych takich jak turboszczotka czy mini turboszczotka itp.

Jest mało polskich komentarzy w necie ale z tego co udało mi się zdobyć to chwalą jakość wykonania, siłę ssania pomimo niewielkiej mocy i skuteczność wyciągania syfu a także zaimplementowane rozwiązania. Narzekają na ciężki uchwyt z rurą teleskopową, wagę samego odkurzacza i cenę. Na zagranicznych serwisach w recenzjach odkurzacz dostaje wysokie noty 8 - 9.5/10 ale niestety praktycznie wszystkie są po niemiecku i musiałem używać Translatora Google żeby wydobyć z nich informacje. A piszą głównie że odkurzacz sprawuje się rewelacyjnie przy tak niskiej mocy i ocena "D" dla dywanów i powierzchni twardych przyznana przez regulacje UE jest krzywdząca bo odkurzacz sprawuje się w tej kwestii lepiej niż nie jeden "A" a do tego jest bardzo cichy i łatwo się nim operuje dzięki ruchomej podstawie i miekkiemu wężowi. Do tego odkurzacz wykazuje bardzo mały współczynnik utraty mocy ssania przy zapełnionym worku. Oceny niemieckich użytkowników są też bardzo pochlebne i narzekają jedynie na cenę (oceny 4.5 - 4.8/5).

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Odkurzacz domowy Karcher VC 6 Premium

autor: luiza82 » 27 mar 2018, 9:00

Ja jestem posiadaczką odkurzacza www.eodkurzacz.pl/glowna/880-odkurzacz- ... 16371.html i jestem bardzo zadowolona. Widzę duże różnice na plus w jakości sprzątania w porównaniu do poprzedniego odkurzacza. Solidny sprzedawca.


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów