Osłona okien tanim kosztem

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

olivka85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 06 lut 2014, 9:57
Lokalizacja: Poznań
Osłona okien tanim kosztem

autor: olivka85 » 29 lut 2016, 13:38

Muszę sprawić sobie osłony na okna - nie tyle przed słońcem, co przed sąsiadami, którzy się wybudowali. Nie chce dużo inwestować, bo mamy teraz sporo wydatków związanych z budową domku na działce. Znalazłam plisy do samodzielnego montażu https://projekt-plisa.pl/zaluzje_plisowane_cosimo_one_konfigurator,4.html , ktore wychodzą sporo taniej niz jak zamawialiśmy u firmy. Nie wiem tylko jak w praktyce jest z montażem tych plis? Może ktoś miał z nimi do czynienia?

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: yanes » 29 lut 2016, 13:46

Bardzo prosty montaż,wystarczy przykręcić cztery śrubki z plastikowymi mocowaniami,powinna być instrukcja w jakiej odległości to zrobić.Sam ostatnie takie same montowałem u siebie do okna z trzyszybowym pakietem,cena podobna jak Twoja.

dydx
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 18 maja 2015, 22:41
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: dydx » 20 mar 2016, 1:02

Raczej to jest rozwiązanie przystosowane do samodzielnego montażu, więc nie powinno być super skomplikowane ;)

wyszynski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2016, 20:57
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: wyszynski » 20 mar 2016, 8:51

A może po prostu rolety? Tanie, łatwe w montażu, a w dodatku masz możliwość wybory takiej rolety, która załsoni wszystko przed oczami sąsiadów.

Moonchild
Aktywny
Aktywny
Posty: 142
Rejestracja: 22 kwie 2015, 22:07
Lokalizacja: Polska
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: Moonchild » 28 mar 2016, 19:24

Mi się podobają tzw. shuttersy czyli drewniane żaluzje. Wyglądają fajnie.

Awatar użytkownika
cloude
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 16 kwie 2014, 9:44
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: cloude » 14 kwie 2016, 7:18

W ikeii chyba widziałem kiedyś takie zwykłe rolety, tanie były i "papierowe". Na słońce może i słabo ale na sąsiadów wystarczyć powinny
`Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.`

zbycho89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 07 mar 2016, 20:18
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: zbycho89 » 16 kwie 2016, 8:34

drewniane żaluzje też mi sie podobają są jakies wyjątkowe.

dekoes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 95
Rejestracja: 02 lut 2016, 17:56
Kontaktowanie:
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: dekoes » 19 kwie 2016, 18:31

Widziałem gdzieś w telewizji taki gadżet jak folia na okna. Jest montowana tak że jej nie widać i posiada elektroniczne sterowanie że po włączeniu robi się taki mat przez który nie można nic zobaczyć. Można tym sterować nawet smartfonem. Jednak nie mam pojęcia czy jest to gdzieś w Polsce już dostępne i ile ewentualnie takie coś kosztuje. No ale wyglądało to dosyć ciekawie ;)

Euro-Zakupy
lubie spamować
Posty: 179
Rejestracja: 12 cze 2013, 15:34
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: Euro-Zakupy » 21 kwie 2016, 12:21

Jeżeli faktycznie chcesz wykonać coś tanim kosztem i zasłonić okna to pozostaje albo zasłona,albo też zwykła roleta montowana na haczyki,tym sposobem skutecznie zachowasz prywatność.
EURO-ZAKUPY pragną zaproponować Państwu zachodnie produkty z działu utrzymania czystości.

underthedome
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2016, 13:30
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: underthedome » 10 maja 2016, 13:35

chyba bym wolała zwykłe rolety, bo te żaluzje plisowane, to bardziej mi pasują do biura niż do domu

Kryst78
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 09 mar 2016, 17:02
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: Kryst78 » 11 maja 2016, 9:49

no zwykle rolety to bedzię najlepsza inwestycja.

tomek101
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 6:43
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: tomek101 » 13 cze 2016, 7:32

założenie zwykłych rolet to też nie jest skomplikowana rzecz, kiedyś widziałem nawet takie które mają zakładany uchwyt od góry na ramę okienna

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: pokoe » 16 cze 2016, 17:54

Teraz bardzo modne robią się markizy zewnętrze - nie tylko osłaniają przed słońcem, ale i chronią pomieszczenie przed nagrzewaniem się, czego niestety rolety ani zasłony czy żaluzje nam nie dadzą. Dzięki montażowi na zewnątrz nie dopuszcza się ciepłych promieni słonecznych nawet do szyby.

Fufatek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:22
Kontaktowanie:
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: Fufatek » 22 cze 2016, 18:07

Zasłanianie tanim kosztem to pojemny i czasem niewdzięczny temat. Najtaniej zazwyczaj wychodzą marketowe gotowce, ale czy mają w sobie to coś?

kukusia142
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 24 cze 2016, 15:52
Kontaktowanie:
Re: Osłona okien tanim kosztem

autor: kukusia142 » 24 cze 2016, 16:13

Mnie podobają się żaluzje od Rolbest , a w szczególności markizy, bo sprawdzają się w każdych warunkach. Aktualna oferta markizów jest na http://www.rolbest.pl/systemy-zewnetrzne/markizy/ , gorąco polecam bo sama nigdy się na nich nie zawiodłam. :)


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów