Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodzinne

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomek147
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2013, 11:45
Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodzinne

autor: Tomek147 » 28 sty 2013, 11:55

Witam,
Mam straszny problem z powiadomieniem jednych z sąsiadów o budowie domu jednorodzinnego. Otóż owi państwo Kilkanaście lat temu wyjechali do Australii (brak adresu) i zmarli (kilkanaście lat temu). ( Gmina nie ma kogo powiadomić o zabudowiey) .Owi państwo nie posiadają dzieci, a za ich działkę od wielu lat już nie są sciagane podatki ponieważ nie ustalono w gminie kto by to mógł płacić. Pani w gminie dzwoniła do mnie w tej sprawie i twierdzi że nic się nie moze dać z tym zrobić - Czym SAMYM NIE MOGĘ ROZPOCZĄĆ BUDY - poniewąz adres zmarłych włąscicli jest nieznany (Australia) , dzieci brak, akty zgonu są nie do uzyskania i nie ma jak nawet wyznaczyc kuratora przed sąd który przy zarządzał działką, przez co mógłbym go powiadomić o zabudowie, CO MOGĘ TERAZ ZROBIC? Jest jakis przepis dzieki któremu mógłbym obejść te akty zgonu i wyznaczyć Przez sąd kuratora? Lub Całkiem obejść to powiadominie sąsiadów? Proszę o pomoc !!!
Tomasz

IWB
Re: Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodz

autor: IWB » 28 sty 2013, 12:33

603 324 300 zadzwoń i powołaj się na nas IWB
Ten Pan powinien Ci pomóc lub doradzić co możesz zrobić w takiej sytuacji
to poważny kontakt

Tomek147
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2013, 11:45
Re: Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodz

autor: Tomek147 » 28 sty 2013, 13:03

Dziękuję ślicznie za kontakt, bardzo miły i sympatyczny pan, treściwy i na temat :) Prosze jeszcze o jakies inne kontakty bądź możliwości jak rozwiązać problem
Tomasz

IWB
Re: Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodz

autor: IWB » 28 sty 2013, 14:29

jakaś dobra kancelaria prawna powinna sobie z tym poradzić
ale wiesz że papugi to krwiopijcy i będą sobie życzyli od choinki kasy za takie formalności

nasz prawnik raczej Ci nie pomoże, detektyw jakiś może - tylko nie Malanowski ;-)
może ktoś kto w Australii jest, a jak nie to w samolot i na kangury

co mogłem doradziłem

Tomek147
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2013, 11:45
Re: Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodz

autor: Tomek147 » 28 sty 2013, 23:13

Jeszcze raz dzięki za dotychczasowe informacje i proszę innych czytelników o jakies rady
Tomasz

simonex
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:44
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodz

autor: simonex » 02 lut 2013, 21:27

w starostwie potrzeban jest im zwrotka , albo dogadaj sie z listonoszem i podpisz za nich, albo zwal sprawę na urząd , aby doręczenie było skuteczne, jeśli odmówią wydania pozwolenia na budowę wtedy idz do sądu, sama złóż pozew , żeby nie ponosić dodatkowych kosztów.
simerix

benedyktxx
Aktywny
Aktywny
Posty: 204
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:20
Re: Powiadomienie zmarłych sąsiadów i Budowie Domu Jednorodzinne

autor: benedyktxx » 21 kwie 2016, 6:58

Jeśli szukasz dobrego biura detektywistycznego z wieloletnim doświadczeniem to warto sobie przejrzeć ofertę asvalia.pl.
Z tego co kojarzę to swój punkt posiadają we Warszawie i innych miastach w Polsce.
Znajomej bardzo pomogli przy szukaniu dalekich krewnych.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów