Piwnica poza obrysem budynku

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

bug-a-boo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 9:22
Piwnica poza obrysem budynku

autor: bug-a-boo » 25 mar 2016, 9:26

Witam,
spalono mi murowaną altankę (z piwnicą). Nadaje się ona do rozbiórki, na jej miejsce chciałbym postawić coś znacznie mniejszego,z założenia tymczasowego, np. garaż blaszany.
Domyślam się, że woda spływająca z dachu takiego garażu może wyrządzić spore szkody i należałoby zaizolować odsłoniętą część piwnicy, którą chciałbym wykorzystać jako taras.
W związku z tym zwracam się z prośbą o informację jak i czym to zrobić, żeby było w miarę budżetowo? Jak mógłbym nadać lekki skos tej części, żeby woda nie zalegała na "tarasie"?

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam,
Przemek

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Piwnica poza obrysem budynku

autor: xander119 » 25 mar 2016, 9:35

Słyszałeś o takiej instalacji pod tytułem "RYNNY"? Wodę z dachu możesz sobie skierować gdzie ci się podoba. Np do studni chłonnej.
Co do spadku na tarasie to zależy co chcesz zastosować jako wierzchnią warstwę- deski czy płytki ceramiczne. Jak deski to wiadomo że wyregulujesz sobie spad legarami a jak płytki to robisz cienką wylewkę z odpowiednim spadem i finito.
Swoją drogą to jeśli nikomu nie podpadłeś i spalili ci chatkę bez powodu to straszne chuye z podpalaczy. Oby im Bożena zwiędła.

bug-a-boo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 9:22
Re: Piwnica poza obrysem budynku

autor: bug-a-boo » 25 mar 2016, 9:51

Dzięki za odpowiedź - akurat moja działka jest "pierwsza z brzegu" i podejrzewam, że w zimę pełniła rolę przytułku dla bezdomnych - co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie warto inwestować w super altankę.

Wracając do tematu, rynny to oczywiście dobry pomysł tylko zastanawiałem się też czy np. przed położeniem płytek czy desek nie powinienem tego jakoś zaizolować przed "bieżącym opadem".
Jak widać zielony jestem w tematach budowlanych :)

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Piwnica poza obrysem budynku

autor: xander119 » 25 mar 2016, 10:50

Strop jest betonowy nad piwnicą? Jeśli tak to pewnie zaraz Krystian ci powie czym najlepiej to zaizolować. Na pewno nie masą bitumiczną bo będzie jebało asfaltem latem jak słońce przypiecze. Pewnie jakaś folia w płynie albo zwyczajna czarna folia budowlana ale konkretnie ci nie podam nazwy.

bug-a-boo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 9:22
Re: Piwnica poza obrysem budynku

autor: bug-a-boo » 25 mar 2016, 12:19

Tak, strop jest betonowy. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

witeks77
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:30
Re: Piwnica poza obrysem budynku

autor: witeks77 » 14 kwie 2016, 12:57

jeśli jest trop betonowy to na pewno można zrobić rusztowanie z desek i okryć to folią czy plandeką a jeśli chodzi o garaże blaszane to polecam te ze strony http://www.slask.garazeblaszane.net.pl/
firma oferuje garaże na terenie województwa śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego a w innych oddziałach także na terenie całego kraju

Gość10463
Re: Piwnica poza obrysem budynku

autor: Gość10463 » 14 kwie 2016, 13:46

strop betonowy i izolacja .... ma się nie lać ścianami czy tylko sufitem?
tradycja nakazuje położyć papę po uprzednim wykonaniu warstwy spadkowej na płycie stropowej, Icopal jest w tej dziedzinie hydroizolacji dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o produkty do których użycia potrzeba pacy, pędzla to można pójść o krok dalej niż sąsiad i położyć elastomerowe masy izolujące

co do zasady stawiania czegoś na czymś co jest zaizolowane należy pamiętać iż źle przemyślana decyzja zniweczy plany i działanie każdej hydroizolacji

tak więc najprościej zrobić odkrywkę zobaczyć co za beton tam leży i dopiero przystąpić do stawiania diagnozy wraz z wydaniem recepty


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów