Jakie oświetlenie do łazienki?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: Redakcja » 16 lip 2014, 15:30

Oświetlenie łazienki, oprócz rozproszonego światła górnego, powinno koncentrować się na najważniejszym... Jakie oświetlenie do łazienki? >>
Redakcja

robnowak
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: robnowak » 21 lip 2014, 18:53

Moim zdaniem lampa soul nadaje się idealnie. Stylowa, ze smakiem, a do tego ze sprawdzonego sklepu i to w atrakcyjnej cenie. Mogę szczerze polecić.

Awatar użytkownika
Seweryn Paszkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 maja 2013, 13:19

autor: Seweryn Paszkowski » 03 paź 2014, 14:45

Super sprawdzają się też lustra podświetlane, na przykład takie http://www.lustra-led.pl/pl/
Są naprawdę eleganckie, no i robione na wymiar, także wpasują się w każde wnętrze. A oświetlenie LED - jak wiadomo - jest energooszczędne, no i bardzo ładnie wygląda, zwłaszcza w postaci właśnie takiego efektownego podświetlenia lustra. Taśmy mogą być rozmieszczone po bokach albo u góry i na dole. Wzory są różne. Ciekawe jest też lustro 3D.

Cerir90
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2014, 16:40
Kontaktowanie:
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: Cerir90 » 03 paź 2014, 16:44

Jeśli pomimo wszystko w łazience jest ciemno oprócz oświetlenia warto używać białych ręczników, bardzo rozświetlają one wnętrze - oczywiście oddziałując na podświadomość nie na wzrok :)
Nie chcę być więźniem swoich wspomnień
Ani marzeń.

Mufka-Instalacje
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 sie 2014, 8:27
Kontaktowanie:
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: Mufka-Instalacje » 10 paź 2014, 9:34

W kwestii oświetlenia do łazienki to uważam,że najlepiej sprawdzą się taśmy led nad lustrem czy kabiną prysznicową lub halogeny wraz z sufitem podwieszanym,ale też nie zawsze jest taka możliwość.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: tetate » 14 kwie 2016, 12:07

A co sądzicie o tradycyjnym? Czyli o kinkietach?

Awatar użytkownika
Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: Tomek5 » 14 kwie 2016, 12:59

Wszystko zależy od tego jaka jest łazienka.Bez konkretnego zdjęcia ciężko jest cokolwiek doradzić. Kinkiety do niedawna jeszcze były najpopularniejszym oświetlniem w łązience.Obecnie coraz więcej osob decyduje się na podwieszany sufit niemniej sam jestem zdania,że kinkiety jednak lepiej się prezentują w tym pomieszczeniu.
Poza tym można je znaleźć w dobrych cenach.

Zerknij sobie do Black Red White:
http://www.brw.com.pl/oswietlenie/lampy-scienno-sufitowe/kinkiety

Jest tam spory wybór.

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: żann » 15 lis 2018, 18:41

Jeśli chodzi o oświetlenie do łazienki to ja stawiam raczej na nowoczesny design. Bardzo podobają mi się różnego rodzaju kinkiety activejet. Sprawdzone. Polecam

marcinmalinka
Aktywny
Aktywny
Posty: 104
Rejestracja: 11 lis 2018, 23:13
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: marcinmalinka » 20 lis 2018, 21:38

żann pisze:Jeśli chodzi o oświetlenie do łazienki to ja stawiam raczej na nowoczesny design. Bardzo podobają mi się różnego rodzaju kinkiety activejet. Sprawdzone. Polecam


Firmy remontowe, to trudny temat, ale w tej kwestii znalazłem dobrych fachowców. Mianowicie, mam na myśli http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli.

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: żann » 21 lis 2018, 11:04

Do zawieszenia lampy nie trzeba fachowców, my swoje AJ montowaliśmy sami.

AnnaSobot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:21
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: AnnaSobot » 23 lis 2018, 11:19

Poza wybraniem odpowiedniego oświetlenia trzeba też kupić włączniki, które sprawdzą się w tym specyficznym pomieszczeniu. Ja polecam włączniki dotykowe Livolo, bo można je dotykać mokrymi dłońmi - w łazience taka funkcjonalność jest dość ważna;)

ulik
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 27 cze 2011, 17:57
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: ulik » 04 lut 2019, 16:29

Kinkiety nad lustrem bądź lampy punktowe dobrze się sprawdzą. Activjety mają spory wybór i na pewno odnajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

joasia.lewandowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:28
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: joasia.lewandowska » 05 lut 2019, 15:59

Kinkiety przy lustrze ma każdy, chociaż to jest akurat dobre rozwiązanie :) Poczytałabym raczej blogi wnętrzarskie, zwłaszcza takie o tematyce oświetleniowej, żeby samemu się zorientować i zainspirować: [więcej na mlamp.pl] . I po co skupiać się na jednym producencie, skoro możesz znaleźć sklepy, gdzie do wyboru jest ich kilkanaście?

ulik
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 27 cze 2011, 17:57
Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: ulik » 06 lut 2019, 11:44

Dobre światło ogólne potrzebne jest przy wszelkich czynnościach higienicznych. Sprawdza się tutaj podwieszona w centralnym miejscu na suficie plafon activejeta, który dobrze przepuszcza światło.

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12
Re: Jakie oświetlenie do łazienki?

autor: żann » 06 lut 2019, 12:16

a w swojej łazience mam sufit podwieszany z ledami activejet Cieszę się, że właśnie na takie rozwiązanie się zdecydowałam, bo samo oświetlenie sufitowe jest dla mnie wystarczające.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów