Łazienka - płytki

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

wampir_wawelski
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:46
Łazienka - płytki

autor: wampir_wawelski » 16 cze 2009, 14:04

Witam,

stanąłem przed trudnym zadaniem. Mam kupić płytki do lazienki, generalnie ode mnie zależy wystrój tego pomieszczenia. Problem jest taki, że ja nigdy czymś takim się nie zajmowałem.
Patrzę na różne oferty ze sklepów i marketów i widzę promocje:
- płytki ścienne.
- gres szkliwiony,
- gres polerowany,
- gres,
- glazura,
- terakota i etc.

Jak się w tym połapać. Mam nie wielką łazienkę 3m wysokości, 3 szerokości i 3 długości :) w tym okno i drzwi. Patrzyłem sobie na projekty, ale wszystkie generalnie kończą się na dużych łazienkach. Co radzicie abym mógł sobie wybrać w przynajmniej dwóch kolorach (z takimi fajnymi paskami ozdobnymi) i jak sie zabrać za to słownictwo?
W łazience będzie wanna narożna oraz wc do lekkiej zabudowy. Potrzebuje tych płytek na ścianę, zabudowę, płytek na sufit i na podłogę. Pomocy...

nikt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:08

autor: nikt » 16 cze 2009, 16:22

Witam! od razu zeby odciazyc pańska glowe mowie ze pkytek na suficie raczej niepolecam :D lazienka pozwala na troche przy 9m...inspiracje w mniejszyh sklepach jak np.Terrano, Ibero sa przydatniejsze czesto niz w katalogach zwlscza ze pod niepozornym sprzedawca moze kryc sie student arch. a plytki sa na zamowienie na miejscu;) Moda panuje obecie na klasyczny horyzontlizm-czyli ukladanie ich poziomo , xzwlaszxcza a u pana jest to uzasadnione z racji wysokosci wc. Aropos paskow, czyli dekorkow sprawa indywdualna ale warto pamietac nim okrazy sie niimi bezmysnie 5 x pomieszczenie, ze robotnik ma prawo podliczac je w mb, a nie m2;). Zazwyczaj zasada jest ze im drozsze, tym lepsza ich klasa, ale warto czasem przyloyc 2 sztuki do siebie w celu sprawdzenia czy sa rowne wymiarami lub...w pow. tj. 3 niesa wygiete. Takih obaw niebedziemy mieli jesli zapytamy o tzw kalibrowane. Co do gresu-surowego odradzam, bo choc wyterzymale, to trudne w utzzymaniu a pozatym niebyle kto ładnie je zaspoinuje. Polerowane tez do łazienki -bo sa b. sliskie. Glazura n cermice gresie bedzie dobrze sluzyc. Polecam szczegolnie produky hiszpanske, aczjkolwiek prosze niebac sie polskich-niczym nieustepuja wloskim czy niemeckim itd. w swej klasie. Na koniec slowo o wykonawcy; lepszy indywidualny, niewarto oszczedzac- efektu se niedpatrzymy przy tanich kosztach prac, klocic tez newarto- potrafia wyciac niezle numery...zycze udanych zakupow; pozdrawiam :wink:
XXX

wampir_wawelski
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:46

autor: wampir_wawelski » 16 cze 2009, 17:55

zatem co z sufitem? :)

nikt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:08

autor: nikt » 16 cze 2009, 18:49

hm...przy 3m. wyskosci powinna wystarczyc zwykla farba, zreszta jesli nawwet troche wody dostanie to nic sie jej niestanie. Natomast na miejcu styku z pltkami powinien pojsc akryl; dosteny wielu kolorach wyiskany z 'pistoletu'; plytkarz lub malarz beda wiedziei co z tym zrobic 8)
XXX

ajazlc
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2009, 13:14

autor: ajazlc » 16 cze 2009, 19:12

a ja polecam wykończenie sufitu piaskowcem elastycznym... np. w formie kasetonów (podświetlanych lub nie). Daje to bradzo ciekawy efekt i zasób kolorów też jest duży, także można to dopasować do każdej (prawie) łazienki, czy do wnętrza w ogóle. Polecam;)

nikt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:08

autor: nikt » 16 cze 2009, 20:29

moja odp. co do sufitu byla oczywiscie mnimalistyczna :D
XXX

wampir_wawelski
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:46

autor: wampir_wawelski » 17 cze 2009, 19:03

No właśnie kasetony nie mają za dobrej opinii - generalnie w związku z wilgocią i skraplającą się parą wodną.

Reasumując:
- jeżeli chodzi o dekorki, wystarczy jak raz okrąży + w tym górna część wanny :), no chyba, że stosuje się obecnie inne rozwiązania. Metry bieżące - dla pewności sam to zrobie :)
- glazura na ceramice? chodzi o ten szkliwiony?
- a ściany? płytki ścienne? widziałem w kilku katalogach, że np płytki na podłodze, są wyłożone również wokół wanny i np pasek lub dwa pionowe przy wannie lub wc, np tutaj:
ceramika-domino.pl/fck_pliki/Image/aceria/Aceria_l.jpg
lub
ceramika-domino.pl/fck_pliki/Image/linea/linea1.jpg
czy
ceramika-domino.pl/fck_pliki/Image/samatria/samaria1.jpg

może zalatuje delikatnym kiczem, ale szukam jedynie rozwiązań terminologicznych :) co to jest to na podłodze i na wannie a czym są płytki na ścianie? wanna w płytkach jak pisałem wyżej. Bo z tego co widzę to gres szkliwiony (podłoga) i płytki ścienne do tego pasek i dekor.

Nie wiem, z tego co widzę, to trzeba to jakoś z głową dobrać, bo inaczej to wyjdzie pstrokato.

nikt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:08

autor: nikt » 17 cze 2009, 19:31

Moze Pan opasac dekorami i 10x-byle bylo przemyslne. Wszystkie lazienki z linkow sa w plytkach glazurowanych. Plytki podlogowe moze pan stosowac gdzie Pan chce-procz sufitu;) Niewszystkie plytki to gres. Jeli ninmma Pan wyczucia do koloerow, to polecam str. duluxa z kolornikiem; zasada programu ptosta-dobiera do danego koloru inny: kotrastowy lub podobny. Mlozna tez lazienke zaarazowac innymi mateialami; nowoczesnwe ftotapety(np.sufit), drewno(podloga), plastik(wanna), panele/marmur... To na tyle:)
XXX

wampir_wawelski
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:46

autor: wampir_wawelski » 19 cze 2009, 16:57

w ofercie producentów a także sprzedawców podana jest ścieralność płytek. Zwracać na to większą uwagę? czy to raczej marginalna sprawa?

nikt
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:08

autor: nikt » 19 cze 2009, 23:43

W Pana przypadku niema to wiekszego znaczenia bo i tak w łazience raczej chodzi sie boso...no chyba ze tesciowa ma bardzo szorstkie pięty :lol: pozdrawiam i zalaczam stronke z przykladami: moj.extradom.pl/inspiracje/wnetrza/lazienka.aspx

wampir_wawelski
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 02 sie 2008, 12:46

autor: wampir_wawelski » 29 cze 2009, 19:53

Ok
trochę rozeznałem temat. Myślę, że zdecyduje się na rozwiązanie, gdzie na podłodze będą płytki podłogowe natomiast na ścianie - ścienne :). Gres położę sobie w korytarzu.
Mam dylemat nieco inny. Facet który miał robić mi łazienkę olewa mnie już od jakiegoś czasu. Muszę odmierzyć ją aby zakupić te płytki. Matematykę mam dawno za sobą, ale chyba trzeba coś powtórzyć. Powiedzcie mi, ile nadłożyć płytek w przypadku podłogi, jeżeli wychodzi jej ok 9m2 ?

PiotrNiski
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 471
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:30
Re: Łazienka - płytki

autor: PiotrNiski » 24 kwie 2014, 14:11

Jeśli chodzi o łazienkę to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że rozwiązaniem najpraktyczniejszym są płytki. Szczególnie, że obecnie są one nie tylko wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości, ale i świetnie się prezentują. Przykładem mogą być chociażby płytki ceramiczne - http://www.ceramika-arte.pl/. Moim zdaniem są po prostu piękne.

michalszukowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 24 mar 2014, 18:12
Re: Łazienka - płytki

autor: michalszukowski » 24 kwie 2014, 14:15

Ja też polecam płytki a kafelki z tej strony są cudowne szczególnie te w brązie z kwiatowym nadrukiem

Foresta
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2016, 18:49
Kontaktowanie:
Re: Łazienka - płytki

autor: Foresta » 06 kwie 2016, 23:09

Układanie glazury - polecam wybierać na ściany glazurę. Jest łatwa w obróbce a dużo jest robienia otworów czy cięcie 45 stopni. Gres czy terakota jest twarda i ciężka w wywiercaniu.

Alssa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2019, 9:02
Re: Łazienka - płytki

autor: Alssa » 17 lut 2019, 9:07

Ja kupowałam w Cermagu płytki do łazienki. Poszłam w szarości ale to był idealny pomysł bo płytki znakomicie wyglądają w mojej łazience i dodają jej charakteru!


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów