mata grzewcza

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kosmos8
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2015, 22:18
mata grzewcza

autor: kosmos8 » 05 paź 2015, 22:27

Witam,
jestem przed położeniem maty grzewczej elektrycznej w łazience i chciałbym się doradzić jak to porządnie wykonać. W sklepach budowlanych spotkałem się z różnymi opiniami.
opinia nr 1. pierwsze zagruntować, przykleić matę, nałożyć klej elastyczny później hydroizolacja i poźniej płytki.
opinia nr 2 hydroizolacja, mata, klej elastyczny, płytki
Może, ktoś z forumowiczów robił takie coś i poradzi jak to odpowiednio wykonać??

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: mata grzewcza

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 05 paź 2015, 22:42

1. klej elastyczny,
2. izolacja termiczna (10mm),

Obrazek
3. mata grzewcza,
4. klej elastyczny,
5.płytki.


.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: mata grzewcza

autor: RobertKGB » 06 paź 2015, 5:46

Co to za izolacja termiczna 10 mm ?

Gość10463
Re: mata grzewcza

autor: Gość10463 » 06 paź 2015, 7:41

nie lepiej jest zastosować maty dźwiękochłonne pod płytkami niż oklepany i nic nie znaczący styropian czy styrodur .... hmmm, taka technologia a stare nawyki montażowe

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: mata grzewcza

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 06 paź 2015, 8:24

RobertKGB pisze:Co to za izolacja termiczna 10 mm ?

Podczas montażu ogrzewania dajemy taką płytę pod maty, by nie grzać niepotrzebnie wylewki.
http://www.enerbau.pl/images/pdf/Ultram ... oferta.pdf
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: mata grzewcza

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 paź 2015, 8:37

kosmos8 pisze:Witam,
jestem przed położeniem maty grzewczej elektrycznej w łazience i chciałbym się doradzić jak to porządnie wykonać. W sklepach budowlanych spotkałem się z różnymi opiniami.
opinia nr 1. pierwsze zagruntować, przykleić matę, nałożyć klej elastyczny później hydroizolacja i poźniej płytki.
opinia nr 2 hydroizolacja, mata, klej elastyczny, płytki
Może, ktoś z forumowiczów robił takie coś i poradzi jak to odpowiednio wykonać??

Jak nie ma 10 cm styropianu, to lepeij grzejnik z nadmuchem gorącego powietrza w dół .
jak jest to:
Termostat z programowaniem czasu, mata 160W/m2 i w klej pod płytki.
Obrazek

RobertKGB
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 991
Rejestracja: 04 cze 2013, 8:36
Lokalizacja: 3-City
Re: mata grzewcza

autor: RobertKGB » 06 paź 2015, 10:02

a jak jest 15 cm styro ale na tym jest 4-5 cm wylewki to coś jeszcze pod kable dać ? pod spodem jest piwnica więc posadzka nie jest na gruncie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: mata grzewcza

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 paź 2015, 10:08

RobertKGB pisze:a jak jest 15 cm styro ale na tym jest 4-5 cm wylewki to coś jeszcze pod kable dać ? pod spodem jest piwnica więc posadzka nie jest na gruncie.
Drugie 15cm , a jak nie da się to już nic. Nie ma cienkich izolacji termicznych.

przemo82
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 01 paź 2015, 13:41
Re: mata grzewcza

autor: przemo82 » 06 paź 2015, 16:04

jesli jestes dopiero w trakcie wybierania izolacji to moge polecic znalezienie sobie kuponu rabatowego, duza oszczednosc bo jesli i tak nastawiasz sie na wydanie jakiejs wiekszej kwoty to zawsze to jakas czesc zostaje w kieszeni. http://www.rabatybudowlane.pl/oferta/kr ... xpress-1-1 tu masz kolego kupon na izolacje termiczna i akustyczna, 850zl oszczednosci jesli nastawiasz sie na wydatek kolo 8500zl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: mata grzewcza

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 06 paź 2015, 16:07

przemo82 pisze:jesli jestes dopiero w trakcie wybierania izolacji to moge polecic znalezienie sobie kuponu rabatowego, duza oszczednosc bo jesli i tak nastawiasz sie na wydanie jakiejs wiekszej kwoty to zawsze to jakas czesc zostaje w kieszeni. http://www.rabatybudowlane.pl/oferta/kr ... xpress-1-1 tu masz kolego kupon na izolacje termiczna i akustyczna, 850zl oszczednosci jesli nastawiasz sie na wydatek kolo 8500zl
Ktoś się jeszcze łapie na takie chwyty?

kosmos8
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 paź 2015, 22:18
Re: mata grzewcza

autor: kosmos8 » 06 paź 2015, 21:12

Przepraszam, nie sprecyzowałem w jakim budynku znajduje się to pomieszczenie. Łazienka ma 4m2 i jest na drugim piętrze w nowym budownictwie a mata grzewcza potrzebna jest tylko na 2 m2. słyszałem różne rozwiązania odnośnie warstw pod tą matą grzewczą i płytkami ale chciałem sprawdzić inne opinie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: mata grzewcza

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 paź 2015, 5:51

kosmos8 pisze:Przepraszam, nie sprecyzowałem w jakim budynku znajduje się to pomieszczenie. Łazienka ma 4m2 i jest na drugim piętrze w nowym budownictwie a mata grzewcza potrzebna jest tylko na 2 m2. słyszałem różne rozwiązania odnośnie warstw pod tą matą grzewczą i płytkami ale chciałem sprawdzić inne opinie.
Nie ma czegoś takiego
różne rozwiązania odnośnie warstw pod tą matą grzewczą
Matę zawsze kładzie się w klej a klej na gołej wylewce. Warstwy ( tu, w sensie izolacje termiczne) są pod wylewką.
Jak ktoś coś powie o "odblaskach" kilku milimetrowych styropianach czy ekranach zagrzejnikowych, to bardzo proszę powiedzieć w moim imieniu, że jest krety... . Dziękuję

Foresta
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2016, 18:49
Kontaktowanie:
Re: mata grzewcza

autor: Foresta » 06 kwie 2016, 22:35

1. Gruntujesz powierzchnie
2. Naklejasz matę
3. Nakładasz klej plastikową pacą
4. Układanie kafelek
5. Fugowanie


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów