Odnalezienie Szamba

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

emwi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2016, 22:49
Odnalezienie Szamba

autor: emwi » 15 lut 2016, 22:54

Witam, posiadam domek letniskowy, który stawiał mój ojciec jeszcze w latach 80-tych. Aktualnie staram się razem z ojcem doprowadzić go do ładu bo jest w pięknym miejscu nad jeziorem lecz napotkaliśmy się na główny problem, że szambo nie jest w tym miejscu w którym powinno być (niestety zapchane)... niestety ojciec nie pamięta co dokładnie tam było zrobione i jak. Czy ma ktoś może pomysł jak odnaleźć szambo? bez przekopywania całej ziemi. Są to kaszuby okolice sulęczyna jeśli może by ktoś miejscowy odnalazł ten post. Proszę bardzo o pomoc i pomysły!

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Michał

Gość10463
Re: Odnalezienie Szamba

autor: Gość10463 » 16 lut 2016, 8:56

napisz na priv

często na lotnisko jeżdżę do Gdańska ze Szczecinka

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Odnalezienie Szamba

autor: Bolas » 17 lut 2016, 20:14

Kamera do instalacji z nadajnikiem odnajdą wszystko. Okoliczne wodociągi powinny takową dysponować. Nie jest tanio a jak nie to znaleźć rurę wychodzącą z domu i iść po niej aż do szamba jeżeli się zatkała to nie będzie kolorowo - nie wiadomo czy jest to też rura przeznaczona do tego rodzaju instalacji więc jak robić to na tip top.

ABC Szamba betonowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2016, 17:23
Kontaktowanie:
Re: Odnalezienie Szamba

autor: ABC Szamba betonowe » 22 lut 2016, 17:34

Najprościej znajdziesz szambo zastanawiając się gdzie teraz byś je umiejscowił :)

Do przepchania, kamera a najlepiej i najpewniej rozkopanie istniejącej instalacji.... plany hudynku? Projekt?

Javier
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 11 maja 2015, 13:04
Lokalizacja: Żyrardów
Kontaktowanie:
Re: Odnalezienie Szamba

autor: Javier » 06 kwie 2016, 14:09

Dla mnie całą kanalizację wykonała firma http://hydronet.com.pl Wszystko zrobione jak należy i nie mam już problemu.

HABA RL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 10 maja 2013, 11:46
Lokalizacja: Cała Polska
Kontaktowanie:
Re: Odnalezienie Szamba

autor: HABA RL » 07 kwie 2016, 13:53

Javier pisze:Dla mnie całą kanalizację wykonała firma http://hydronet.com.pl Wszystko zrobione jak należy i nie mam już problemu.


a jak to się ma do pytania, które rozpoczęło całą dyskusję? :)

SzambaAtestowane
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 08 lip 2016, 9:33
Re: Odnalezienie Szamba

autor: SzambaAtestowane » 08 lip 2016, 10:08

A czy wiecie gdzie zlokalizowany jest odpływ i rura kanalizacyjna,która prowadzi od domku letniskowego? jeżeli tak to proponuję ją odkopać i bez problemu dojdziecie wtedy gdzie znajduje się szambo.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów